Badmintoniści z Władysławowa na turnieju w Pucku i Solcu Kujawskim. UKS Bliza Władysławowo z medalowymi sukcesami | WYNIKI

Piotr Niemkiewicz
Zbigniew Czajka
Podopieczni Lambertusa Lako Soli, po udanym występie na Mistrzostwach Gdańska, bardzo dobrze zaprezentowali się również i na swoim terenie. UKS Bliza Władysławowo zaliczyła też medalowy występ w Solcu Kujawskim.

W turnieju Badminton Master Puck 2022 w kategorii do lat 9 Oliwia Walo zdobyła złoty medal a Marta Thurn srebrny. Sukcesy podopiecznych trenera Lambertusa Lako Soli spisali się naprawdę dobrze.

- To najmłodsze, niespełna ośmioletnie zawodniczki UKS Bliza, które przygodę z badmintonem zaczęły jako przedszkolaki pod okiem Olgi Fikus - komentuje Zbigniew Czajka z klubu we Władysławowie. - Obecnie trenują już ze starszymi, chociaż nie brakuje im dziecięcego entuzjazmu i żywiołowości.

Pozostały dorobek medalowy zawodników na turnieju w Pucku również napawa dumą klubowych szkoleniowców.

Niezawodni bracia Filip (U11) i Jakub Karbowniczek (U13) oraz Helena Koper (U15) wywalczyli złote medale w swoich kategoriach wiekowych.

Fantastyczna gra mikstu UKS Bliza Władysławowo. Marta Czajka...

Srebrne medale przypadły Filipowi Wysockiemu (U11), Tatianie Kohnke (U11) i Piotrowi Dodot (U13).

Amelia Korzeniewska i Szymon Zasada wywalczyli medale brązowe.

Tymczasem w Solcu Kujawskim w turnieju krajowym młodzików i młodzików młodszych zagrali starsi koledzy z UKS Bliza. Tu też udało się wywalczyć medale.

- Adam Fikus zdobył dwa medale srebrne w singlu i deblu, a Paweł Oberzig srebro w mikście oraz dwa razy brąz w deblu i singlu - wylicza trener Czajka.