Bezpieczne wakacje na plaży w Pucku: dzielnicowi z KPP w Pucku rozdawali najmłodszym opaski i przypominali o bezpieczeństwie | ZDJĘCIA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
st. sierż. Ewa Bresińska
W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci rozdali kilkadziesiąt opasek-identyfikatorów, na których można wpisać numer telefonu rodzica. Podczas akcji mundurowi apelowali do rodziców o szczególną ostrożność i pilnowanie dzieci, zwłaszcza na plażach, czy zatłoczonych deptakach.

Dzieci odwiedzające plaże i molo w Pucku we wtorek, 7 lipca 2020, spotkały puckich policjantów, od których dostały opaski-identyfikatory. Była to także okazja do wspólnego zdjęcia mundurowych z najmłodszymi, a także do rozmowy z rodzicami na temat bezpieczeństwa na wakacjach nad morzem.

- Przy zejściu na Zieloną Plażę w Pucku oraz na puckim molo policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną wraz z dzielnicowymi po raz kolejny promowali akcję Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” i przypominali rodzicom o potrzebie zwracania szczególnej uwagi w trakcie opieki nad małymi dziećmi - mówi st. sierż. Ewa Bresińska, oficer prasowy KPP w Pucku. - Chwila nieuwagi wystarczy, aby maluch odszedł na taką odległość, że nie będziemy w stanie znaleźć go w tłumie. Nagłaśnianie tego typu akcji wpływa na poprawę bezpieczeństwa, a zakładanie dzieciom opaski identyfikatora w razie zagubienia umożliwia maksymalnie skrócić czas szukania dziecka przez rodziców.

Czym są opaski informacyjne oraz identyfikacyjne dla dzieci?

Wyglądają one jak większość innych dziecięcych opasek i bransoletek, z jedną, ale zasadniczą różnicą, bransoletki informacyjne posiadają specjalne pole, na którym wpisujemy kontakt do opiekuna. Jeżeli dziecko zgubi się w tłumie, każda osoba dorosła w pobliżu będzie w stanie natychmiast skontaktować się z jego rodzicami.

- Bądźmy zawsze czujni - apelują mundurowi z KPP w Pucku. - Chwila nieuwagi może spowodować zniknięcie dziecka, a przecież bezpieczeństwo najmłodszych jest dla nas najważniejsze.

Wjazd samochodem do centrum niemożliwy?

Wideo

Dodaj ogłoszenie