Bezpieczne wakacje - to temat, który mundurowa z KPP w Pucku omówiła z uczniami szkoły w Połchowie | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Pucku, która zajmuje się profilaktyką dzieci i młodzieży, przeprowadziła spotkanie profilaktyczne z uczniami Szkoły Podstawowej w Połchowie: głównym tematem rozmowy z dziećmi było ich bezpieczeństwo podczas wakacji.

Podczas tego spotkania przeprowadziła zajęciami na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji i bezpiecznych zachowań na drodze.

- Spotkania tego typu mają charakter prewencyjny i z pewnością przyczyniają się do poprawy wiedzy młodych ludzi na tematy zagrożeń, na które mogą czasem nieświadomie napotkać w czasie trwających wakacji - mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku.

Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną spotkała się z dziećmi ze szkoły w Połchowie.

Mundurowa przypomniała dzieciom zasady bezpiecznych zabaw nad wodą, w tym o zakazie kąpieli na niestrzeżonych akwenach wodnych lub gdy jest się bez opieki osób dorosłych.

- Podczas spotkania policjantka poruszyła również temat bezpiecznego zachowania na drodze i podczas zabawy na świeżym powietrzu - mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński. - Mali słuchacze dowiedzieli się także jak należy bezpiecznie postępować kiedy zostają sami w domu.

Na koniec lekcji mundurowa przekazała pilnym słuchaczom zasady bezpiecznego poruszania się rowerem po drogach, a dzieci zadawały różnego rodzaju pytania udowadniając tym samym duże zainteresowanie poruszanych tematów.

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila (db.puck@prasa.gda.pl) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Dodaj ogłoszenie