Bocar Osłonino zdobywa Super Puchar Pomorza 2015

Bocar Osłonino
Bocar Osłonino arch. PLB
Bocar Osłonino, drużyna baśkarzy z gminy Puck, wywalczyła Super Puchar Pomorza 2015. Świetnie poradził sobie także Kazimierz Kwidziński (Kłos Werblinia), który w Brusach zdobył wicemistrzowski tytuł.

Bocar Osłonino, drużyna baśkarzy z gminy Puck, wywalczyła Super Puchar Pomorza 2015, który rozegrano w Brusach, w Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego.
- W turnieju baśki zawodnicy rozegrali 4 rundy po 40 rozdań - wylicza Henryk Radtke z Puckiej Ligi Baśki oraz Federacji Kaszëbë Baszka – Lësi jeden z sędziów tych rozgrywek. - Turniej został rozegrany według zasad Baszka Méster Sport.

Super Puchar Pomorza był rozgrywany w 3 kategoriach: drużynowej, par i indywidualnej i zaliczany był do rankingu Masters Kaszëbë.

Super Puchar Pomorza 2015 w kategorii indywidualnej zdobył Włodzimierz Łangowski. Drugie miejsce wywalczył Kazimierz Kwidziński (Kłos Werblinia). Na najniższym stopniu podium rywalizację ukończył Ryszard Neńca. Kolejne miejsca zajęli: Grzegorz Paluch (Bocar Osłonino) oraz Michał Bruski.

Najwięcej radości nam przyniosła drużyna Bocar Osłonino, która zagrała w składzie Jerzy Bojka (kapitan), Grzegorz Paluch, Antoni Okulski, Andrzej Okólski wywalczyła Super Puchar Pomorza 2015.
- Jest to pierwsza wygrana Bocara na szczeblu Masters Kaszëbë - podkreśla Henryk Radtke.

Drugie miejsce zdobył zespół Pogodni Dziemiany, trzecie - Sól Wieliczka. Dalsze miejsca zajęły drużyny: Toro Trans Chojnice, Chojny Chojnice, Szpela Władysławowo.
- Gratulacje dla zwycięzców i nagrodzonych drużyn oraz duże podziękowania dla gościnnych Brus, składa Federacja Kaszëbë Baszka – Lës - podkreśla Henryk Radtke.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO. Polub nas na Facebooku!

Kolejny turniej z serii Masters Kaszëbë zostanie rozegrany w Chojnicach 18 października w Gimnazjum nr 1, ul. Młodzieżowa. Zawodnicy będą rywalizować o Tarczę Kaszub