Centrum Integracji Społecznej w Pucku zaprasza chętnych do udziału w programie. Podpowiadamy, dlaczego warto skorzystać z ich pomocy

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Udostępnij:
Centrum Integracji Społecznej w Pucku działa już od ponad 10. lat, jednak nie wszyscy jeszcze wiedzą o jego istnieniu, działalności, a mają w ofercie szeroki wachlarz pomocy, od finansowej, po kursy, szkolenia. Kto może skorzystać z pomocy puckiego CISu? Na co można liczyć?

Centrum Integracji Społecznej w Pucku swoją działalnością obejmuje wszystkich mieszkańców powiatu puckiego, a ostatnio, zorganizowali też pomoc dla nowych mieszkańców ziemi puckiej, przybyłych po 24 lutego 2022 r. z Ukrainy.

Ukraińscy uchodźcy mogą skorzystać z darmowej oferty kursu języka polskiego.

- 80 godzin nauki języka polskiego w dwa tygodnie. To intensywny kurs mający na celu szybszą integrację nowych mieszkańców powiatu puckiego przybyłych tu z Ukrainy - mówi dyrektor puckiego CISu Weronika Nowara. - Na początku tego tygodnia (10 maja 2022 r.) pierwsza grupa zakończyła kurs i już rozpoczęliśmy kolejny.

Taki kurs to jedynie kropla w morzu ofert i pomocy płynącej z CISu w Pucku. Każdy, kto: mieszka na terenie powiatu puckiego i jest zagrożony wykluczeniem społecznym oraz jest bezrobotny (bądź bierny zawodowo), może zajrzeć do CISu w Pucku (ul. E.Orzeszkowej 11), gdzie nie zostanie odprawiony z kwitkiem, a grupa zaangażowanych pracowników CISu chętnie pomoże.

W puckim CISie można liczyć na pomoc w każdej dziedzinie życia, od pomocy w radzeniu sobie z problemami natury finansowej, psychicznej czy fizycznej, po doskonalenie zdolności czy nauczenie się nowych. Wszystko, co robi grupa zgranych ludzi z puckiego CISu ma na celu "postawienie na nogi" każdego, kto tylko wyrazi na to chęć.

W grupie prężnych działaczy CISu w Pucku znajdują się mentorzy, prowadzący warsztaty, pośrednicy pracy, pracownicy socjalni, asystenci rodziny, psychologowie, radcy prawni, czy doradcy zawodowi.

- Nie obce są nam ludzkie problemy i zmagania, nie oceniamy, nie osądzamy, jesteśmy tu po to, by pomagać - mówi Anna Olender, pracownik socjalny i pośrednik pracy.

Oferowana przez CIS w Pucku pomoc dla mieszkańców powiatu puckiego polega m.in. na nauce budowania własnych wartości, rozumienia potrzeb, znalezienia się w społeczeństwie, znalezieniu odpowiedniej pracy czy zajęcia, pozyskaniu nowych zdolności i doskonaleniu już istniejących. Pomagają też finansowo, bo płacą za staże w pracy i finansują m.in. dojazdy do nich. Warunek: trzeba chcieć!

- Zapraszamy do nas! - mówią zgodnie w puckim CISie i zachęcają do odwiedzin każdego, kto jest w potrzebie.

Więcej szczegółowych informacji o Centrum Integracji Społecznej w Pucku na ich stronie internetowej: www.cispuck.pl

Chcesz też podzielić się swoimi fotkami z powiatu puckiego z nami i naszymi Czytelnikami? Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wyspa zamieszkała przez dzikie plemię

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie