Ciężarowcy z Rybaka Władysławowo z 13 medalami wracają ze Skierniewic. Trener Augustyn Hadas chwali zawodników z Władysławowa | ZDJĘCIA

Piotr Niemkiewicz
Ciężarowcy z Rybaka Władysławowo z 13 medalami wracają ze Skierniewic: Na zdjęciu stoją od lewej: Mateusz Poniatowski, Rozalia Glembin, Maria Poniatowska, trener - Augustyn Hadas, Marcin Lange, siedzi Paweł Hadas. PMKS Rybak Władysławowo
Tytuły mistrzowskie, rekordy życiowe i 13 medali, to dorobek zawodników PMKS Rybak Władysławowo na Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym klasycznym i w wyciskaniu sztangi leżąc. - Warunki były ciężkie, ale daliśmy radę - komentuje trener Augustyn Hadas.

Ciężarowcy z Rybaka Władysławowo z 13 medalami wracają ze Skierniewic

Mistrzostwa Polski, na które pojechali zawodnicy PMKS Rybak Władysławowo były nietypowe, bo ze względu na sytuację epidemiologiczną osobne imprezy dla siłaczy zostały połączone w jedną imprezę.

- Dlatego większość naszych zawodników startowała dzień po dniu, co nie sprzyjało osiąganiu rekordowych wyników - tlumaczy Augustyn Hadas, trener PMKS Rybak Władysławowo. - Mimo tego prawie wszyscy ustanowili swoje rekordy życiowe, co przeniosło się zajmowane wysokie miejsca.

W trójboju siłowym, w grupie juniorów młodszych do 16 lat Rozalia Glembin w swej kategorii wagowej była 2 z wynikiem 235 kg, a Mateusz Poniatowski trzeci z bardzo dobrym wynikiem 472,5 kg.

W juniorach do 18 lat Marysia Poniatowska zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski (302,5 kg). W juniorach starszych bardzo dobrze zaprezentowała się Anita Słomska, po zaciętej walce zdobywając medal brązowy (312,5 kg.).

Honorowi Ambasadorzy COS OPO Cetniewo 2018: kitesurferka Kat...

Natomiast wśród chłopców w tej grupie wiekowej nieznacznie przegrał złoty medal Marcin Lange, plasując się ostatecznie na drugim miejscu ze znakomitym wynikiem 722,5 kg.

- Dało to naszemu zawodnikowi również drugie miejsce we współzawodnictwie IPF na najlepszy wynik wśród juniorów starszych - podkreśla Augustyn Hadas.

Bardzo udanie starty w trójboju siłowym zaliczyli weterani z Władysławowa: Marian Piwowarczyk w kat. do 66,o kg i Henryk Hintzke w kat. do 74,0 kg.

- Obaj zdobyli tytuły Mistrzów Polski w swych grupach wiekowych - z dumą podkreśla trener Rybaka Władysławowo.

PMKS Rybak Władysławowo i wyciskanie sztangi leżąc

Siłacze z Władysławowa rywalizację w drugiej części zawodów rozpoczęli od startu najmłodszych. I tak Mateusz Poniatowski zdobył w kategorii juniorów do 16 lat (w wadze do 93 kg) srebrny medal wyciskając 135 kg.

Natomiast Marysia Poniatowska wygrała wśród juniorek do 18 lat - wynikiem 90,0 kg.

- Który dał też naszej bardzo uzdolnionej zawodniczce niespodziewanie tytuł Mistrzyni Polski seniorek w kat. do 72,o kg. - z dumą komentuje Agustyn Hadas.

Marcin Lange wśród juniorów do 23 lat zdobył tytuł wicemistrza Polski w kategorii do 105,o kg. Ten zdobył wynikiem 220,0 kg.

Po raz kolejny z medalem z zawodów rangi mistrzowskiej wraca Paweł Hadas, który w kat. do 66,o kg zdobył tytuł wicemistrza Polski seniorów, wyciskając sztangę o wadze 175,0 kg.

Zawody zakończył start weteranów, wśród których w swej grupie wiekowej i wagowej wygrał Marian Piwowarczyk.