Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

COS OPO Cetniewo się zmienia. - Dobry klimat sprawia, że zawodnicy czują się tu dobrze - mówi Michał Kowalski, dyrektor COS OPO Cetniewo

P.
COS OPO Cetniewo
Inwestycje w COS OPO Cetniewo. W tym roku zmodernizowano hotel Albatros we Władysławowie, a sportowy ośrodek zyska także kolejne pomieszczenia. - Będziemy budować nowe pawilony dla sportowców - mówi dyr. Michał Kowalski. Pomoże w tym ministerstwo sportu.

COS OPO Cetniewo to świetnie znane sportowcom - nie tylko polskim - centrum szkoleniowe, na terenie którego toczy się też sportowa międzynarodowa rywalizacja.
- Klimat, położenie Cetniewa i dobrze przygotowane obiekty sprawiają, że zawodnicy czują się tu dobrze - mówi dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu w Cetniewie Michał Kowalski.

We władysławowskim ośrodku realizowane są inwestycje, które mają zwiększyć komfort sportowców.

Choć każdy z ośrodków COS ma swoją specyfikę – do Spały najchętniej jeżdżą lekkoatleci i siatkarze, do Zakopanego przedstawiciele sportów zimowych, a do Wałcza kajakarze i wioślarze, a Cetniewo zawsze było znane ze sportów walki.

Jednak w ostatnich latach proporcje nieco się zmieniają.

Centralny Ośrodek Sportu, który w 2019 roku obchodzi pięćdziesiątą rocznicę założenia, zarządza obiektami w Cetniewie, Giżycku, Spale, Szczyrku, Wałczu, Warszawie i Zakopanem. Z infrastruktury COS korzysta większość kadr narodowych polskiego sportu.

- Mamy na przykład coraz więcej trenujących lekkoatletów, choć oczywiście nadal bardzo chętnie gościmy judoków, zapaśników, czy pięściarzy - dodaje dyrektor Michał Kowalski. - Warto pamiętać, że to słynny bokserski trener Feliks Stamm prawie sześćdziesiąt lat temu zapoczątkował istnienie tego ośrodka.

Każdego roku COS Cetniewo jest współorganizatorem festiwalu rzutów im. Kamili Skolimowskiej, w którym startują najlepsi lekkoatleci z konkurencji rzutowych.

- Z pewnością jest to wielka atrakcja nie tylko dla mieszkańców gminy Władysławowo, ale także dla turystów. Zawsze jest świetna atmosfera, a my jesteśmy dumni, że gościmy wielu znanych zawodników - mówi dyrektor sportowego ośrodka we Władysławowie. - COS Cetniewo jest ośrodkiem otwartym, nasze bramy otwarte są też dla turystów i mieszkańców.

W ostatnim czasie zmodernizowane zostało zachodnie skrzydło hotelu Albatros.
- Podpisaliśmy już umowę z Ministerstwem Sportu i Turystyki, na mocy której będziemy budowali nowe pawilony dla sportowców. Chcemy, żeby komfort nie tylko trenowania, ale również pobytu w naszym ośrodku się zwiększył – wyjaśnia Michał Kowalski.

- Naszym głównym zadaniem jest wspieranie polskich sportowców w przygotowaniach. Staramy się zapewniać im maksymalny komfort i bardzo się cieszę, że ośrodek Cetniewo, podobnie zresztą jak większość ośrodków COS, w ostatnich latach się zmienia, a komfort sportowców jest coraz wyższy - mówi dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu Mariusz Kałużny.

Wieczornica w Alei Gwiazd Sportu (2019). W COS OPO Cetniewo wspominali m.in. Małgorzatę Dydek oraz Andrzeja Marciniaka

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto