Cykl Wakacyjna Akcja "Plaża" w Dębkach. Tym razem mundurowi z KPP w Pucku i komisariatu w Krokowej odwiedzili turystów i mieszkańców

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
st. sierż. Ewa Bresińska
Funkcjonariusze powiatu puckiego po raz kolejny przeprowadzili Wakacyjną Akcję „Plaża”. Po działaniach we Władysławowie i Pucku, tym razem na celowniku mundurowych znalazła się rybacka przystań morska - Dębki w gminie Krokowa, którą odwiedzili w czwartek, 6 sierpnia 2020.

Policjanci z puckiej komendy cyklicznie prowadzą Wakacyjną Akcję „Plaża”. Po profilaktyczno-ostrzegawczych wizytach we Władysławowie oraz Pucku, tym razem policjanci przeprowadzili kolejne działania na plaży w Dębkach.

- Prowadzone akcje ukierunkowane są na zapobieganie i ograniczenie rozprzestrzeniania się niewidzialnego wroga, jakim jest koronawirus, a tym samym zadbanie o bezpieczny wypoczynek nas wszystkich - mówi st. sierż. Ewa Bresińska, oficer prasowy KPP w Pucku. - Była to nasza trzecia Wakacyjna Akcja „Plaża”, w najbliższy weekend pojawimy się na plaży w Helu.

Cykl Wakacyjna Akcja "Plaża" w Dębkach. Tym razem mundurowi ...

Mundurowi swoją obecnością, informowaniem i upominaniem chcą przyczynić się do wzrostu świadomości wypoczywających na temat panującego zagrożenia.

- Niestety nie wszyscy dbają o bezpieczeństwo, nadal widać brak dyscypliny społecznej - mówi st. sierż. Ewa Bresińska. - Dlatego podczas organizowanych akcji funkcjonariusze ostrzegają i pouczają zarówno mieszkańców, jak i turystów o przestrzeganiu obowiązujących obostrzeń i wspólnego zadbania o nasze zdrowie.

Czego nauczyli się miejscowi i turyści podczas wizyty licznych mundurowych w Dębkach?

Policjanci pouczali o konsekwencjach nie tylko prawnych, ale przede wszystkim zdrowotnych. Zwracali uwagę na aspekt odpowiedzialności za osoby, z którymi przebywamy jak i za te, obok których przechodzimy. Zachowanie odpowiedniej odległości lub założenie maseczki może uratować komuś życie.

- Nie bądźmy samolubni, pomyślmy o innych, mniej odpornych - apelują stróże prawa z KPP w Pucku.

Podczas Wakacyjnej Akcji „Plaża” w Dębkach policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną w ramach kampanii „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przypomniała o tym jak spędzać bezpiecznie czas nad wodą. Apelowano do rodziców o pilnowanie dzieci, zwłaszcza na plażach, ale też np. na zatłoczonych deptakach.

Cykl Wakacyjna Akcja "Plaża" w Pucku: mundurowi z KPP w Puck...

Najmłodsi w Dębkach otrzymywali od policjantów opaski-identyfikatory.

- Nagłaśnianie tego typu akcji wpływa na poprawę bezpieczeństwa, a zakładanie dzieciom opaski-identyfikatora pomaga szybciej odnaleźć rodzica w razie zagubienia dziecka - mówi st. sierż. Ewa Bresińska. - Policjanci rozdali kilkaset takich opasek, na których oprócz telefonu do rodzica można zapisać imię malucha i inne ważne informacje.

Plaża Dębki sprawdzona, osada jest bezpieczna.

- Pamiętajmy, że dbanie o bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą - przypominaja st. sierż. Ewa Bresińska. - Dlatego policjanci z puckiej komendy w trosce o nas wszystkich zapowiadają kolejną Wakacyjną Akcję „Plaża”, tym razem w najbliższy weekend na plaży w Helu.

Cykl Wakacyjna Akcja "Plaża" we Władysławowie: mundurowi z K...

Mniej wina w Europie

Wideo

Dodaj ogłoszenie