Dominika Duraj oraz Szymon Groenwald na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski w Bielsko-Białej. Mamy trzy medale i rekordy życiowe

Piotr Niemkiewicz
Dominika Duraj oraz Szymon Groenwald na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski w Bielsko-Białej LKS Ziemi Puckiej
Dominika Duraj i Szymon Groenwald w Bielsku-Białej (2022): Medalowe Sukcesy zawodników Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Ziemi Puckiej, którzy wracają z trzema cennymi medalami i rekordami życiowymi. Trenerzy Waldemar Płomień i Teresa Jaskułka mają powody do radości.

W Bielsku-Białej rozegrane zostały Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski w kategorii U 18 z udziałem ponad 800 uczestników. Prawo startu w niej mieli juniorzy młodsi, którzy wcześniej musieli osiągnąć odpowiednie wyniki uprawniające do udziału w tych mistrzostwach.

Z ziemi puckiej takie wyniki uzyskali Dominika Duraj oraz Szymon Groenwald. Ta dwójka razem zdobyła trzy medale.

Szymon Groenwald - którego trenerem jest Waldemar Płomień - wywalczył aż dwa krążki. Złoty medal zdobył w rzucie młotem, bardzo dobrym wynikiem 71,30.

- Co jest rekordem życiowym i najlepszym wynikiem w Polsce w tej kategorii wiekowej - podkreśla Waldemar Płomień.

Drugi medal, srebrny Szymon zdobył w kolejnej konkurencji - rzucie dyskiem. Zakończył ją na drugim miejscu, wynikiem 52,08. Tutaj złoto wymknęło się z rąk lekkoatlety z gminy Puck, ale Szymon ustanowił swój rekord życiowy.

- To jeden z najlepszych wyników w Polsce - chwali trener Płomień.

Bardzo dobrze na Mistrzostwach Polski w Bielsko-Białej zaprezentowała się Dominika Duraj (trenerka Teresa Jaskułka), która w biegu na 400 m wynikiem 55,70 zdobyła srebrny medal.

- Dominika poprawiła zdecydowanie rekord życiowy a uzyskany wynik jest drugim w Polsce w tej kategorii wiekowej - tłumaczy Teresa Jaskułka.

Start ekipy LKS Ziemi Puckiej w Bielsku-Białej można śmiało uznać za udany.

- Wśród 60 klubów z Polski, które w mistrzostwach zdobyły medale, na bardzo wysokiej 10 pozycji sklasyfikowany został LKS Ziemi Puckiej - podsumowuje Waldemar Płomień.

45 lat Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Ziemi Puckiej.  Na zdjęciu (wykonano na 40-lecie klubu): Małgorzata Flejszar - Wendt, Magda Czenska, Tomasz Mudlaff, Monika Długa - Kujawska, Aleksandra Pallach, Roman Paszke, Magdalena Wittstock, Waldemar Płomień.

45 lat Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Ziemi Puckiej: mał...