Dominika Duraj pokonała biegową Polskę. 15 medali LKS Ziemi Puckiej na Pomorskiej Olimpiadzie Lekkoatletycznej Dysk Pomorski

P.
Waldemar Płomień
Pucka lekkoatletyka ma się świetnie, a nasi sportowcy liczą się wśród najlepszych zawodników w pomorskim gronie. Dominika Duraj wywalczyła złoto, a w sumie ekipa LKS Ziemi Puckiej na Pomorskiej Olimpiadzie Lekkoatletycznej Dysk Pomorski zdobyła 15 medali.

Ekipa LKS Ziemi Puckiej wróciła niedawno z Pomorskiej Olimpiady Lekkoatletycznej „Dysk Pomorski” ze znakomitym dorobkiem 15 medali.
- Drużynowo w końcowej klasyfikacji zespołowej dało nam to wysokie, trzecie miejsce wśród powiatów, za Gdańskiem i Wejherowem - wylicza Waldemar Płomień z LKS Ziemi Puckiej.

Na zawodach w Gdańsku nasi młodzi sportowcy wywalczyli trzy razy złoto. Dominika Duraj w biegu na 600 m wynikiem 1:35,70, Kinga Kempa na 100 m (13,31) i Mateusz Helman w pchnięciu kulą (13,78).

I mamy się z czego cieszyć, bo wśród złotek jest rezultat, który zasługuje na szczególne podkreślenie.
- Wynik Dominiki Duraj jest najlepszym w Polsce w kategorii młodziczek - podkreślają nie bez sportowej dumy trenerzy Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Ziemi Puckiej.

Sześć razy na Pomorskim Dysku 2019 w Gdańsku sięgaliśmy po srebro. Wiktoria Skrzypkowska wywalczyła je w rzucie piłeczka palantową wynikiem 49 m. W biegach to dzieło udało się Magdalenie Białowąs w biegu na 60 m wynikiem 8,8 sek., Kerwinowi de Meerendre w biegu na 60 m wynikiem 8,25 sek. oraz puckiej sztafecie szwedzkiej (100-200-300-400) wynikiem 2:14,54.

Swoje krążki do tej puli dołożyli także skoczkowie w dal: Karolina Selke wśród dziewcząt z wynikiem 4,24 m oraz Ksawery Kołowszyński - który osiągnął dystans 5,41 m.

Także sześciokrotnie zawodnicy z LKS Ziemi Puckiej byli dekorowani brązowymi krążkami. Te wywalczyli: Zofia Wojciechowska w biegu na 60 m wynikiem 8,89 sek, Cezary Wesserling w biegu na 100 m wynikiem 12,12, Antoni Jaskułka w biegu na 1000 m wynikiem 3:11,77, Paulina Żaczek w pchnięciu kula wynikiem 8,98.

Dwa razy na podium udało się też stanąć sztafetom - 4 x 100 m (rocznik 2007-06) wynikiem 54,75 oraz sztafecie 4 x 100 m (rocznik 2009-08) wynikiem 60,59.

Dominika Duraj po raz drugi zapisała się na sportowych kartach podczas rozegranych w Krakowie Mistrzostw Polski w biegach sztafetowych. Tu nasza sprinterka znalazła się w składzie reprezentacji województwa pomorskiego w sztafecie szwedzkiej. To bieg, w którym kolejni zawodnicy musza przebiec różne dystanse (kolejno 100 metrów - 200 m - 300 m - 400 m). Zawodniczka LKS Ziemi Puckiej pobiegła na najdłuższym odcinku sztafety czyli 400 metrów.
- Dominika Duraj wyprowadziła zespół na pierwsze miejsce i tym samym zdobyła tytuł Mistrzyni Polski - relacjonuje Waldemar Płomień.

Razem z naszą sportsmenką pobiegły Zofia Rumkiewicz, Oliwia Huk i Julia Glaza, a pomorska ekipa swój czas zakończyła z czasem 2:19.45 o prawie trzy sekundy wyprzedzając drugą drużynę reprezentującą Małopolskę.

W końcowej klasyfikacji Pomorskie wygrało z dorobkiem 5 złotych medali i jednego srebrnego.