Drużyna UKS Tri-Sea Mewa Władysławowo na Mistrzostwach Europy Juniorów w Pływaniu w Płetwach w Poznaniu 2022!! | ZDJĘCIA

Magdalena Gębka-Scuffins
UKS Tri-Sea Mewa Władysławowo
Mistrzostwa Europy Juniorów w Pływaniu w Płetwach odbyły się w Poznaniu w dniach 21-26 czerwca 2022 r. Powiat pucki dumnie reprezentowali zawodnicy z UKS Tri-Sea Mewa Władysławowo.

Na międzynarodowych zawodach w Poznaniu najlepiej zaprezentował się Jarosław Markiewicz, który w finałowym wyścigu na swoim koronnym dystansie 50 m bi-fins z czasem 20.63 zajął 5. miejsce.

- Niewiele do medalu, bo tylko 0,16 setnych, zabrakło sztafecie 4 x 100m bi-fins mikst, w której Jarek płynął na drugiej zmianie - relacjonują w klubie Tri-Sea Mewa Władysławowo. - Ostatecznie sztafeta uplasowała się na czwartej pozycji.

W starcie na 50 m pod wodą Jarosław Markiewicz uplasował się na 9. miejscu - z bardzo dobrym wynikiem 0:15,98. Do finału zabrakło mu jedynie 0,11 setnych! Natomiast w starcie na 100 m bi-fins Jarek zajął 11. miejsce, ale ustanowił rekord życiowy 0:46,47.

Sztafeta 4 x 50 m po powierzchni mikst w składzie: Antonina Dudek, Jolanta Siódmiak, Kamil Pietras i Jarosław Markiewicz w finale zajęła 6. miejsce, natomiast sztafeta 4 x 200 m po powierzchni w składzie: Kamil Pietras, Radosław Grabowski, Oskar Margol i Jarosław Markiewicz w finale zajęła 7. lokatę i zakwalifikowała się do finału.

Karol Markiewicz ustanowił nowy rekord życiowy 3:31,16 na dystansie 400 m pod wodą, co dało mu 6. miejsce, a w startach indywidualnych uplasował się na 14. miejscu na 200 m po powierzchni i 15. miejscu na 400 m po powierzchni.

- Warto dodać, że Karolowi zostały jeszcze dwa lata w kategorii junior - podkreślają w klubie. - Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenie na pierwszych zawodach tej rangi zaowocuje w przyszłym roku.

Weronika Tusk na 1500 m po powierzchni zajęła 8. miejsce, a na dystansach 800 m i 400 m po powierzchni zajęła kolejno 15. i 18. miejsce. Na każdym dystansie poprawiła swoje rekordy życiowe! Również dla Weroniki były to pierwsze tak wysokiej rangi.

Sztafeta 4 x 200 m po powierzchni w składzie: Gabriela Biszewska, Iga Narkowicz, Hanna Isakiewicz i Weronika Tusk zajęła 10. miejsce.

- Gratulujemy wszystkim świetnych wyników!!! - winszują dumni trenerzy z UKS Tri-Sea Mewa Władysławowo.

Drużyna UKS Tri-Sea Mewa Władysławowo na Mistrzostwach Europ...

Chcesz podzielić się swoimi fotkami z powiatu puckiego z nami i naszymi Czytelnikami? Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka: