Dzieci ze szkoły w Pucku zdawały egzamin na kartę rowerową | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Już niebawem świeżo upieczeni rowerzyści z Pucka z okolic odbiorą dokumenty, które pozwolą im na samodzielne podróżowanie na dwóch kołach: uczniowie ze szkoły w Pucku zdawali egzamin na karty rowerowe. Nad praktyczną częścią sprawdzianu czuwał policjant z Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

W czwartek, 17 czerwca 2021 stresujący, ale i pełen nadziei na zdany egzamin dzień, przeżywali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego w Pucku.

- Policjant ruchu drogowego puckiej jednostki uczestniczył w egzaminowaniu kandydatów na pełnoprawnych rowerzystów - mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. - Po zaliczeniu części teoretycznej uczniowie przystąpili do sprawdzianu praktycznych umiejętności jazdy na dwóch kołach.

Pod fachowym okiem policjanta z puckiej drogówki uczniowie sprawdzili swą wiedzę ze znajomości znaków drogowych, zasad komunikacji drogowej oraz umiejętności sprawnego manewrowania jednośladem.

- Cała grupa doskonale poradziła sobie z zadaniem i jeszcze przed wakacjami uczniowie otrzymają karty rowerowe uprawniające ich do samodzielnego podróżowania rowerem po szlakach komunikacyjnych - podsumowuje mł. asp. Łukasz Brzeziński.

Chcesz też podzielić się swoimi fotkami z powiatu puckiego z nami i naszymi Czytelnikami? Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

Kryzys klimatyczny, kryzys demograficzny?

Wideo

Dodaj ogłoszenie