Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Pucku z wizytą w Klubie Seniora przy OSP Mrzezino. Omówili kwestie bezpieczeństwa

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Policjanci informują seniorów o tym, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać i jak należy się zachować w konkretnych sytuacjach, aby nie stać się ofiarą przestępstwa
Policjanci informują seniorów o tym, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać i jak należy się zachować w konkretnych sytuacjach, aby nie stać się ofiarą przestępstwa KPP w Pucku
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pucku regularnie prowadzą różne działania prewencyjne i docierają do jak najszerszej grupy osób potencjalnie narażonych, by zapobiec oszustwom popełnianym przede wszystkim na szkodę osób starszych. Policyjne rady i informacje o nowych sposobach działania oszustów, są przekazywane m.in. do ośrodków pomocy społecznej, organizacji działających w środowisku osób starszych.

Dzielnicowi z puckiej komendy chętnie organizują również spotkania, podczas których bezpośrednio przekazują mieszkańcom przestrogi i zasady właściwego zachowania podczas kontaktów z osobami okradającymi seniorów.

Na przełomie listopada i grudnia 2022 r. takie działania prewencyjne realizowali dzielnicowi asp. Przemysław Lezner oraz asp. Aleksander Boczyński w Klubie Seniora przy OSP Mrzezino.

- Policjanci omawiali szczegółowo każdy rodzaj dokonywanych w kraju oszustw oraz informowali seniorów o tym, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać i jak należy się zachować w konkretnych sytuacjach, aby nie stać się ofiarą przestępstwa - mówi asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku.

ZOBACZ TEŻ:
24-latek z Pucka na podwójnym gazie: rozbił auto o zaparkowaną osobówkę, w której siedziała policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Pucku

Aby ustrzec się przed oszustami działającymi wciąż popularną metodą „na policjanta” należy:

  1. Zawsze sprawdzić, czy przekazane przez dzwoniącego informacje są prawdziwe - w tym celu trzeba zadzwonić do najbliższej jednostki Policji lub członka rodziny, którego ma dotyczyć sprawa, ale wcześniej należy rozłączyć poprzednią rozmowę lub skorzystać z innego aparatu telefonicznego. Pamiętać należy, że policjanci nigdy telefonicznie nie przekazują informacji o prowadzonych przez siebie akcjach.
  2. Nigdy nie należy przekazywać pieniędzy nieznanej osobie lub zostawiać ich w różnych umówionych miejscach – policjanci nigdy o to nie proszą.
  3. Natychmiast powiadomić o każdym podejrzeniu oszustwa – można to zrobić pod czynnym całą dobę numerem alarmowym 112.

- Prosimy o jak najczęstsze przekazywanie informacji o takim zagrożeniu i sposobach działania oszustów członkom rodziny, znajomym i sąsiadom - apelują mundurowi z puckiej komendy.

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto