Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dzielnicowi z puckiej komendy sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Okres jesienno-zimowy to trudny czas dla osób bezdomnych. Miejsca, w których zazwyczaj przebywają osoby bezdomne, nie są ocieplone, a niskie temperatury na zewnątrz mogą spowodować zagrożenie dla ich zdrowia i życia. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pucku sprawdzają newralgiczne miejsca i monitorują sytuację, proponując pomoc każdemu, kto jej potrzebuje.

Policjanci z KPP w Pucku, pomimo udzielania pomocy bezdomnym, zwracają się także do mieszkańców ziemi puckiej. Wraz z początkiem chłodów i przymrozków, puccy funkcjonariusze apelują do społeczeństwa, aby nie przechodzić obojętnie obok osób, których życie i zdrowie jest zagrożone. Każda reakcja może pomóc, a nawet uratować życie.

- Nie przechodźmy obojętnie obok osób nocujących na klatkach schodowych, w opuszczonych budynkach, w okolicach śmietników, czy ogródków działkowych lub nietrzeźwych, narażonych na działanie niskiej temperatury - apelują w puckiej komendzie. - Każdy taki przypadek można zgłaszać policji, straży miejskiej lub pracownikom ośrodków pomocy społecznej. Może to zapobiec tragedii.

Puccy dzielnicowi nieustannie kontrolują miejsca, w których mogą znajdować się bezdomni. Są to między innymi ogródki działkowe, pustostany, wiaty, dworce PKS i PKP, klatki schodowe.

- W przypadku zastania osób potrzebujących takiej pomocy, mundurowi informują o ogrzewalni, która z dniem 1. grudnia 2021 została uruchomiona na terenie powiatu puckiego w Domu Rekolekcyjno-Formacyjnym pw. Św. Józefa w Swarzewie, ul. Ks. Pronobisa 6a - mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. - Numer kontaktowy do opiekuna ogrzewalni tel: 722-326-690.

Mundurowi przypominają, że na wychłodzenie organizmu mogą być również narażone osoby nietrzeźwe, które wieczory i noce spędzają na zimnie, przesiadując m.in. w parkach, skwerach, na przystankach komunikacji miejskiej. Nietrzeźwa osoba zdecydowanie szybciej traci ciepło.

- Policjanci zwracają się z apelem do wszystkich, aby nie być obojętnym na krzywdę drugiego człowieka. W przypadku kiedy widzimy osobę narażoną na wychłodzenie organizmu, zgłośmy to pod numerem alarmowym 112 - mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński. - Każde otrzymane zgłoszenie będzie sprawdzane przez mundurowych. Czasem wystarczy wykonać jeden telefon, żeby uratować komuś życie. Pamiętajmy o tym i nie bądźmy obojętni.

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto