Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dzielnicowi z puckiej komendy sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Pucku sprawdzają miejsca, w których przebywają osoby bezdomne i pomagają tym, którzy znaleźli się w sytuacjach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Mundurowi sprawdzają pustostany, ogródki działkowe oraz tereny zielone, na których bezdomni stawiają prowizoryczne szałasy i zadaszenia.

Okres jesienno-zimowy to czas, gdy policjanci podczas patroli zwracają większą uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować osoby bezdomne.

- Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki oraz tereny zielone, na których stawiają prowizoryczne szałasy i zadaszenia - mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. - Aby się rozgrzać, często w tych miejscach rozpalają ogniska, co bywa bardzo niebezpieczne. Policjanci każdego roku monitorują sytuację tych osób.

Codziennie podczas pełnienia służby mundurowi z puckiej komendy namawiają napotkane osoby bezdomne do spędzenia tego okresu w noclegowni. Jednak pomimo niskich temperatur są osoby, które nie chcą skorzystać z oferowanej pomocy.

- Dlatego policjanci ciągle kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne, aby nie doszło do zagrożenia życia. Tragiczny finał może mieć nawet kilka godzin spędzonych na niewielkim mrozie - tłumaczy mł. asp. Łukasz Brzeziński. - Problem ten dotyka także osoby starsze, samotne, które mają trudność z radzeniem sobie w codziennych czynnościach i zadbaniem o zapewnienie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach.

Policjanci przypominają, że każdy z nas mając wiedzę o osobie potrzebującej pomocy, powinien powiadomić właściwe służby, które na pewno nie będą na te informacje obojętne.

- Aby dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy, potrzebna jest reakcja nie tylko służb, ale każdego człowieka - apelują w KPP w Pucku. - Dlatego podkreślamy, jak ważne jest zaangażowanie i informowanie odpowiednich służb o osobach bezradnych, samotnych i bezdomnych potrzebujących pomocy. Wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112 i poinformować dyżurnego by pomoc ruszyła.

O potrzebujących pomocy można również poinformować pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej, Straż Miejską lub skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

od 7 lat
Wideo

Jakie są najczęstsze przyczyny biegunki u dorosłych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto