Dzień Dziecka 2020 w Pucku: inaczej niż zawsze. Co się dzieje w Pucku w tym roku? Jak było w poprzednich latach? | ZDJĘCIA, WIDEO

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Asia Cierpiałkowska
Festyn z okazji Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego w Pucku był doroczną tradycją. Dzień Dziecka 2020 jest zupełnie inny, niż wszystkie poprzednie - zabaw, konkursów, loterii i wspólnego świętowania w tym roku nie będzie. Wszystkiemu winna epidemia koronawirusa i powiązany z nią zakaz organizowania imprez.

Dzień Dziecka 2020 w Pucku: choć tym razem bez magicznego festynu, to władze miasta Puck nie zapomniały o najmłodszych. W Informacji Turystycznej na Starym Rynku 2 w Pucku, która jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-16.00, można odebrać upominek w postaci książeczki "Legenda o herbie Pucka".

- Zachęcamy do familijnego czytania i inscenizacji tekstu z podziałem na role w rodzinie - zapraszają w UM Puck. - Autorką tekstu jest Magdalena Borzyszkowska, a ilustracje do legendy wykonali uczniowie Szkoły Podstawowej im M. Zaruskiego w Pucku.

- Mamy dla Was, kochane dzieci, 150 książeczek - powiedziała burmistrz Pucka. - Ich ilość jest ograniczona, wiemy, że niestety dla wszystkich nie wystarczy, dlatego przekażemy je dzieciom, które pojawią się osobiście w punkcie IT wraz z opiekunem - wyjaśniła Hanna Pruchniewska. - Wszystkim dzieciom małym i dużym życzymy dużo uśmiechu na co dzień.

Epidemia koronawirusa pokrzyżowała wiele planów: zmusiła do odwołania zebrań i imprez. Ponieważ w tym roku nie spotkamy się na szkolnym festynie z okazji Dnia Dziecka w SP im. Zaruskiego w Pucku, to przygotowaliśmy galerię zdjęć, która pozwoli powspominać, jak było w poprzednich latach: 2019, 2018, 2016, 2014.

Wideo

Dodaj ogłoszenie