Dzień dziecka w Werblini (gmina Puck): strażacy przygotowali maluchom dzień pełen wrażeń, przyjemności i radochy | ZDJĘCIA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
OSP Werblinia zorganizowało imprezę z okazji Dnia Dziecka. Wydarzenie, którego wyczekiwali nie tylko najmłodsi mieszkańcy sołectwa Werblinia, było pełnym sukcesem i zakończyło się szerokimi uśmiechami na twarzach uczestników.

Dzień Dziecka tradycyjnie obchodzony jest 1 czerwca, jednakże w tym roku przypadał on we wtorek, co sprawiło, że OSP Werblinia zdecydowała się przenieść obchody tego święta na najbliższą sobotę, 5 czerwca 2021. I to był strzał w dziesiątkę! Bo na boisku w Werblini pojawiło się wielu chętnych do zabawy.

- Przez obostrzenia związane z pandemią koronawirusa nie mogliśmy przez długi czas nic organizować - mówi Roman Styn, prezes OSP Werblinia. - Po długiej przerwie chcieliśmy zrobić coś fajnego dla mieszkańców sołectwa, ich rodzin i znajomych.

I udało się! Sobotnia impreza z okazji Dnia Dziecka w Werblini była pełnym sukcesem!

Do dyspozycji uczestników był ogromny teren o świeżo skoszonej zieleni, na którym postawiono m.in. dmuchaniec - zamek, z którego dzieci korzystały bardzo chętnie i cierpliwie czekały do niego w kolejce. Podobnie było z malowaniem twarzy - najmłodsi mieli niesamowitą frajdę!

Dzień dziecka w Werblini (gmina Puck): strażacy przygotowali...

Uczestnictwo w konkurencjach sportowych pod bacznym okiem werblińskich strażaków było nagradzane dyplomami i pluszakami.

Dzień Dziecka w Werblini był też idealną okazją do zwiedzenia wozu strażackiego i zapoznania się ze sprzętami przeciwpożarowymi.

Na stołach czekały najróżniejsze słodkości i napoje, dla chętnych była też wata cukrowa, a roznoszący się zapach kiełbasek z grilla zachęcał do konkretnego posilenia się.

Organizacja tej imprezy, dzięki której uśmiechy zagościły na twarzach dzieci i ich rodzin, nie byłaby taka prosta, gdyby nie pomoc sponsorów.

- Bardzo dziękujemy za pomoc wszystkim osobom i firmom, które dołożyły wszelkich starań, by ta impreza mogła się odbyć - mówi Roman Styn. - Dziękujemy sołectwu Werblinia, Lucynie Roeske, Michałowi Lewińskiemu, Piotrowi Plasunowi, Januszowi Flemmingowi, Witoldowi Kuncowi, Marcinowi Goyke, Krystianowi Kuncowi.

Chcesz też podzielić się swoimi fotkami z powiatu puckiego z nami i naszymi Czytelnikami? Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

Będzie nowe święto państwowe?

Wideo

Dodaj ogłoszenie