Ferie z OKSiT w gminie Puck: liczne warsztaty artystyczne budowały kreatywność wśród dzieci i młodzieży | ZDJĘCIA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck
Ferie zimowe 2021 z Ośrodkiem Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców gminy Puck, lecz także dzieci i młodzieży z całego powiatu puckiego. Panująca epidemia koronawirusa i restrykcje z nią związane nie zniechęciły do kreatywnego spędzania czasu wolnego.

Podczas dwóch tygodni ferii, które w 2021 r. przypadły w terminie od 4 do 17 stycznia, pracownicy OKSiT w Gminie Puck prowadzili liczne warsztaty dla dzieci i młodzieży, które pozwoliły na rozwijanie kreatywnych i plastycznych umiejętności.

- Za pomocą wielu technik i wielu materiałów robiliśmy liczne, oryginalne prezenty na Dzień Babci i Dziadka, zadbaliśmy o ptaki, tworząc karmniki i pokarm dla ptaków - wyjaśnia Wiktoria Gaffke, instruktor ds. kultury w OKSiT w Gminie Puck. - Przygotowywaliśmy również zdrowe przekąski m.in. czekoladowe kulki owsiane; ozdabialiśmy chrupiące ciasteczka, a także dowiedzieliśmy się o zdrowych właściwościach owoców.

Podczas różnorodnych zajęć kreatywnych uczestnicy warsztatów z OKSiT w Gminie Puck stworzyli m.in. sówki z drewna, ozdobne skarbonki ze słoików, breloki z filcu, slime oraz biżuterię: naszyjniki z tkaniny i bransoletki z muliny.

W poniedziałki dzieci mogły rozwijać swoje umiejętności muzyczne, gdyż to na te dni zaplanowano w zajęciowym repertuarze naukę gry na gitarze z nauczycielem muzyki i dyrygentem zespołu regionalnego „BursztynkiMaciejem Kleisą.

- OKSiT w Gminie Puck zorganizował również warsztaty ruchowe z tancerką i trenerką Dominiką Bernaśkiewicz - dodaje Wiktoria Gaffke. - W piątek, 8 stycznia poprowadziła zajęcia z podstaw tańca street dance dla młodszej części uczestników, a 13 stycznia streching i ćwiczenia na zdrowy kręgosłup dla dorosłych.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również bezpłatne zajęcia z podstaw rysunku ołówkiem, które poprowadziła architekt Arleta Olszak. Po zajęciach każdy uczestnik otrzymał miniprzewodnik, który pozwoli na dalsze ćwiczenie swoich umiejętności malarskich w domowych pieleszach.

W soboty chętni mogli wziąć udział w lekcjach archeologii online z przewodnikami Osady Łowców Fok w Rzucewie - Wiesławą Roszman-Selin i Piotrem Rumanowskim. Dozwolone było również zwiedzanie ścieżki dydaktycznej Parku Kulturowego.

- Co więcej, dowiedzieliśmy się wielu interesujących informacji o gadach i płazach - mówi Wiktoria Gaffke. - Wiedzę, podczas jednych z naszych spotkań online przekazał nam biolog Jarosław Wrosz.

Kolejną atrakcją zorganizowaną przez Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck była premiera spektaklu dla dzieci agencji artystycznej theART z Katowic pt. „O Jasiu i Małgosi i chatce łakoci”.

- Kilkaset osób oglądało ją na naszych mediach społecznościowych - informuje instruktor ds. kultury w OKSiT w Gminie Puck. - Wszystkie nasze przedsięwzięcia odbywały się w warunkach domowych, zgodnie z panującymi obostrzeniami.

Dodatkowo - dla urozmaicenia, dzieci miały okazję nacieszyć się pięknym otoczeniem Parku Kulturowego Osada Łowców Fok, gdzie wraz z przewodnikiem zwiedzały ścieżkę dydaktyczną i poznawały losy mieszkańców z epoki kamienia.

- Mamy nadzieję, że się Wam podobało! - podsumowuje instruktor ds. kultury w OKSiT w Gminie Puck. - Zapraszamy do śledzenia naszego kalendarza zajęć oraz obserwowania naszej strony internetowej, oraz mediów społecznościowych!

Będzie nowe święto państwowe?

Wideo

Dodaj ogłoszenie