Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Foto historia powiatu puckiego. W Pucku rozegrywano Mistrzostwa Polski w kajakarstwie (1936 - 1939) | ZDJĘCIA

P.
Kajakarskie zawody na Zatoce Puckiej rozgrywano od roku 1936.  Polski Związek Kajakowy właśnie w Pucku organizował Mistrzostwa Polski. W ich ramach kajakarze z Pucka mieli szansę na zdobycie wyjątkowej nagrody - ryngrafu. Ten puchar pucczanom ufundowano w 1937 roku. Była to:  Nagroda Komitetu Honorowego Miasta Pucka dla najlepszej osady puckiej w biegu S.2W. 10 km V Mistrz. Polski 1937.
- Puchar był nagrodą Komitetu Honorowego Miasta Pucka dla najlepszej osady puckiej w konkurencji składaki (kajaki składane) dwójki mężczyzn na dystansie 10 km. - pisze w swoim artykule Barbara Kos- Dąbrowska z Muzeum Ziemi Puckiej.

W 1937 r. Nagroda Komitetu Honorowego Miasta Pucka powędrowała do osady Franciszek Lange  i Brunon Adolph reprezentujący Towarzystwo Gimnastyczne Sokół.

Na zdjęciu: Mistrzostwa Polski w kajakarstwie w Pucku (lipiec 1939): kajakarz Czesław Sobieraj podczas zawodów.

Ponad 180 tysięcy fotografii z Narodowego Archiwum Cyfrowego www.nac.gov.pl
Kajakarskie zawody na Zatoce Puckiej rozgrywano od roku 1936. Polski Związek Kajakowy właśnie w Pucku organizował Mistrzostwa Polski. W ich ramach kajakarze z Pucka mieli szansę na zdobycie wyjątkowej nagrody - ryngrafu. Ten puchar pucczanom ufundowano w 1937 roku. Była to: Nagroda Komitetu Honorowego Miasta Pucka dla najlepszej osady puckiej w biegu S.2W. 10 km V Mistrz. Polski 1937. - Puchar był nagrodą Komitetu Honorowego Miasta Pucka dla najlepszej osady puckiej w konkurencji składaki (kajaki składane) dwójki mężczyzn na dystansie 10 km. - pisze w swoim artykule Barbara Kos- Dąbrowska z Muzeum Ziemi Puckiej. W 1937 r. Nagroda Komitetu Honorowego Miasta Pucka powędrowała do osady Franciszek Lange i Brunon Adolph reprezentujący Towarzystwo Gimnastyczne Sokół. Na zdjęciu: Mistrzostwa Polski w kajakarstwie w Pucku (lipiec 1939): kajakarz Czesław Sobieraj podczas zawodów. Ponad 180 tysięcy fotografii z Narodowego Archiwum Cyfrowego www.nac.gov.pl Narodowe Archiwum Cyfrowe/Kazimierz Osmański, Toruń
Sportowa historia powiatu puckiego. Kajakowe Mistrzostwa Polski organizowane były na wodach Zatoki Puckiej przez Polski Związek Kajakowy w Pucku w latach 1936 – 1939. Wśród startujących były m.in. puckie osady.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto