Gdzie najwięcej zakażeń w województwie pomorskim? Koronawirus na Pomorzu: aktualizowana mapa online i lista zakażonych wirusem SARS-CoV-2

Maria Poznańska
Zakażonych koronawirusem na Pomorzu, według danych Ministerstwa Zdrowia i sanepidu, zostało 1 208 osób. Część z nich była lub jest hospitalizowana, część przebywa w kwarantannie domowej i izolacji. Nie żyje 39 osób z Pomorza, które były zakażone koronawirusem. Ile w powiatach na Pomorzu mieliśmy do tej pory potwierdzonych osób z zakażeniem wirusem?

Liczba zachorowań na COVID-19 na Pomorzu. W których powiatach najwięcej zakażeń koronawirusem?

Do tej pory u 1 208 osób z województwa pomorskiego stwierdzono obecność koronawirusa. Wśród nich 39 zmarło.

Koronawirus na Pomorzu: Liczba zakażonych. Co o nich wiemy?

1161 - 1208

W poniedziałek 10.08.2020 r. na Pomorzu potwierdzono 48 nowych zakażeń koronawirusem.

Osoby, u których zdiagnozowano koronawirusa:

 • 14 osób z Gdańska - mężczyzna w wieku starszym, 6 kobiet i 4 mężczyzn w wieku średnim oraz 2 kobiety i mężczyzna w młodym wieku
 • 7 osób z powiatu wejherowskiego - 2 kobiet i 3 mężczyzn w średnim wieku oraz 2 kobiet w młodym wieku
 • 5 osób z Gdyni - mężczyzna w średnim wieku, kobieta i 2 mężczyzn w młodym wieku oraz nastolatka
 • 4 osoby z powiatu puckiego - 3 kobiety odpowiednio w w starszym, średnim i młodym wieku oraz chłopiec
 • 4 osoby z pow. sztumskiego - kobiety w starszym wieku i średnim wieku oraz młody mężczyzna
 • kobieta i mężczyzna w średnim wieku z pow. gdańskiego
 • 2 mężczyzn w starszym i średnim wieku z pow. kościerskiego
 • 2 mężczyzn w starszym i średnim wieku z pow. kwidzyńskiego
 • 2 młodych mężczyzn z Słupska
 • młoda kobieta z Sopotu
 • młody mężczyzna z pow. lęborskiego
 • nastolatka z pow. nowodworskiego
 • kobieta w średnim wieku z pow. słupskiego
 • kobieta w średnim wieku z pow. starogardzkiego
 • mężczyzna w średnim wieku z pow. tczewskiego

Liczba potwierdzonych zakażeń w województwie pomorskim wynosi 1208.

1121 - 1160

W niedzielę 9.08.2020 r. na Pomorzu potwierdzono 40 nowych zakażeń koronawirusem.

Obecność wirusa SARS-CoV-2 wykryto u:

 • 12 osób z Gdańska (mężczyzny w starszym wieku, dwóch kobiet i mężczyzny w średnim wieku, trzech kobiet i dwóch mężczyzn w młodym wieku, nastolatki oraz dziewczynki i chłopca) i
 • 5 osób z powiatu gdańskiego (dwóch kobiet i mężczyzny w średnim wieku oraz dziewczynki i chłopca)
 • 9 osób z powiatu wejherowskiego (kobiety i mężczyzny w starszym wieku, dwóch kobiet i dwóch mężczyzn w średnim wieku, kobiety i dwóch mężczyzn w młodym wieku),
 • 5 osób ze Słupska (trzech kobiet w starszym wieku, kobiety i mężczyzny w średnim wieku) i
 • 3 osób z powiatu puckiego (kobiet w średnim i młodym wieku oraz chłopca).
 • 1 mężczyzny w średnim wieku z powiatu lęborskiego,
 • 1 kobiety w starszym wieku z powiatu starogardzkiego,
 • 1 kobiety w średnim wieku z powiatu słupskiego,
 • 1 kobiety w średnim wieku z powiatu kwidzyńskiego,
 • 1 młodego mężczyzny z Gdyni i
 • 1 mężczyzny w starszym wieku z Sopotu.

Czytaj także

1068-1120

53 nowe przypadki koronawirusa na Pomorzu. Wirusa potwierdzono u:

 • 20 osób z powiatu kartuskiego (5 kobiet w średnim wieku, 2 mężczyzn w średnim wieku, 6 mlodych kobiet, 7 młodych mężczyzn),
 • 12 osób z Gdańska (starszy mężczyza, 3 kobiety w średnim wieku, 2 mężczyzn w średnim wieku, 3 młode kobiety, 2 młodych mężczyzn, chłopiec),
 • 9 osób z powiatu wejherowskiego (starsza kobieta, 3 kobiety w średnim wieku, mężczyzna w średnim wieku, młody mężczyzna, nastolatka, 2 natolatków),
 • 4 osób z Gdyni (3 kobiety w średnim wieku, mężczyzna w średnim wieku),
 • 3 osób z powiatu starogardzkiego (2 mężczyzn w średnim wieku, nastolatka),
 • 2 osób z powiatu puckiego (starsza kobieta, starszy mężczyzna),
 • 1 osoby z powiatu gdańskiego (kobieta w średnim wieku),
 • 1 osoby ze Słupska (starszy mężczyzna),
 • 1 osoby z powiatu chojnickiego (młody mężczyzna).

Podano 8.08.2020 r.

Czytaj także

1026-1067

41 nowych przypadków koronawirusa w Pomorskiem: 18 osób z Gdańska, 6 osób z Gdyni, 4 osoby z powiatu kartuskiego, 4 osoby z powiatu puckiego, 2 osoby z powiatu gdańskiego, 2 osoby z powiatu starogardzkiego, 2 osoby z powiatu kościerskiego 1 osoba z powiatu chojnickiego, 1 osoba z powiatu lęborskiego oraz 1 z powiatu słupskiego.

997-1026

29 osób. Wirusa zdiagnozowano u 12 osób z Gdańska (kobieta w starszym wieku, 3 kobiety i 2 mężczyzn w średnim wieku oraz 3 kobiety i 3 mężczyzn w młodym wieku), 4 z Sopotu (2 kobiety i mężczyzna w śr. oraz kobieta w mł. wieku), 3 osoby z powiatu wejherowskiego (2 młode kobiety i mężczyzna w śr. wieku), 2 kobiety w średnim wieku z miasta Słupsk, kobieta w śr. w. i nastolatek z powiatu kartuskiego; mężczyzna w śr. w. i młoda kobieta z p.sztumskiego; mężczyzna w śr. w. z p.malborskiego; nastolatka z p.tczewskiego; mężczyzna w śr. w. z powiatu starogardzkiego i młoda kobieta z m.Gdyni. Nowe zakażenia także u 2 kobiet w śr. w. z m. Słupsk.

991-997

17 osób. Koronawirusa potwierdzono u: 7 osób z Gdańska (kobieta w średnim wieku, 3 mężczyzn w średnim wieku, 3 młode kobiety), 3 osoby z Gdyni (starszy mężczyzna, młoda kobieta, młody mężczyzna), 2 osoby z powiatu wejherowskiego (młoda kobieta, młody mężczyzna), 2 osoby z powiatu puckiego (mężczyzna w średnim wieku i chłopiec), 2 osoby z powiatu gdańskiego (mężczyzna w średnim wieku i dziewczynka), 1 osoba z powiatu tczewskiego (młody mężczyzna).

Podano: 5.08.2020 r.

963 - 980

17 osób - Koronawirusa potwierdzono u 6 osób z Gdańska (mężczyzny w starszym wieku, kobiety i mężczyzny w średnim wieku oraz kobiety i 2 mężczyzn w młodym wieku), 4 osoby z Gdyni (kobiety i mężczyzny w starszym wieku i 2 kobiet w śr. wieku) oraz mężczyzny w średnim wieku i 2 kobiet w młodym wieku z powiatu słupskiego. Nowe zakażenia potwierdzono także u kobiet w śr. wieku z Sopotu i z powiatu wejherowskiego, mężczyzny w średnim wieku z powiatu człuchowskiego oraz młodej kobiety z powiatu starogardzkiego.

944 - 963

10 osób- powiat pucki, 6 osób - miasto Gdańsk, 2 osoby - powiat gdański, 1 osoba - miasto Gdynia, 1 osoba powiat - kartuski.

Zakażenia z powiatu puckiego zaliczane są do ogniska zakażeń ratowników wodnych, z gdańskiego do ogniska rodzinnego, a zakażenia 3 os. z Gdańska do ogniska związanego z imprezą towarzyską. 17 os. spośród zakażonych było objętych kwarantanną,, a 3 nadzorem epidemiologicznym.
(podano 3.08.2020)

920 - 943

24 nowe przypadki koronawirusa w woj. pomorskim rozpoznano u 14 osób z Gdańska (w tym 5 kobiet i 4 mężczyzn w młodym wieku – red.), dwóch mężczyzn w średnim wieku i mężczyzny w młodym wieku z powiatu tczewskiego oraz młodej kobiety i młodego mężczyzny z powiatu kartuskiego. Potwierdzono także nowe zakażenia u młodej kobiety z powiatu słupskiego, młodej kobiety z pow. gdańskiego, młodego mężczyzny ze Słupska, kobiety w średnim wieku z powiatu wejherowskiego oraz mężczyzny w średnim wieku z Gdyni. (podano 2.08.2002)

903 - 919

Potwierdzono 17 nowych przypadków u 9 os. z Gdańska (kobiety i mężczyzny w starszym wieku; kobiety i 4 mężczyzn w średnim oraz kobiety i mężczyzny w młodym wieku); 4 osoby z Gdyni (2 kobiety i mężczyzna w młodym wieku oraz mężczyzna w średnim wieku). A także u kobiet w średnim i młodym wieku z powiatu puckiego; kobiety w średnim wieku z Sopotu oraz mężczyzny w średnim wieku z powiatu wejherowskiego. (podano 1.08.2020)

888 - 902

15 nowych przypadków - 7 osób z Gdańska (2 kobiety i mężczyzna w średnim wieku oraz 2 kobiet i 2 mężczyzn w młodszym wieku); mężczyzna w średnim i młodszym wieku z Gdyni, młoda kobieta i chłopiec z powiatu słupskiego oraz kobieta w średnim wieku z miasta Słupsk. Potwierdzono także nowe zakażenia u młodego mężczyzny z powiatu tczewskiego; mężczyzny w śr. wieku z p.starogardzkiego i kobiety w starszym wielu z p.wejherowskiego.

Mężczyzna w średnim wieku z Gdyni i osoby z powiatu słupskiego powiązane są z ogniskiem odpowiednio: imprezą na katamaranie i ogniskiem w firmie produkcyjnej (pozostawały w kwarantannie). Pozostałe os. spoza kwarantanny i nadzoru epidemiologicznego - powroty z podróży krajowych i zagranicznych, spotkania towarzyskie. (podano 31.07.2020)

875 - 887 zakażony

Na Pomorzu 30 lipca potwierdzono 12 nowych przypadków zakażenia. Są wśród nich osoby powiązane z drużyną Trefla Gdańsk. Osoby, u których wykryto obecność wirusa to 2 młode kobiety i nastolatka z Gdańska, 2 os. z Gdyni (kobieta w śr. wieku i nastolatka), 2 osoby z Sopotu (mężczyzn w śr. i mł. wieku) oraz 2 osoby z powiatu słupskiego (kobieta i mężczyzna w starszym wieku). Potwierdzono także nowe zakażenia u kobiety w średnim wieku ze Słupska, kobiety w starszym wieku z powiatu gdańskiego i kobiety w średnim wieku z powiatu kartuskiego. (podano 30.07.2020)

848 - 875 zakażony

Rekordowych 28 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Pomorzu, przyniósł środowy, poranny raport służb sanitarnych (podano 29.07.2020)

Wśród nowych przypadków z Gdańska i powiatu wejherowskiego, 6 osób powiązanych jest z ogniskiem w gdańskiej drużynie sportowej Trefl Gdańsk, przypadki ze Słupska zaliczane są do ogniska w firmie produkcyjnej. Z kolei dwa nowe zakażenia z Gdańska dotyczą ogniska związane z imprezą na katamaranie.

832-847 zakażony

Potwierdzono 15 nowych przypadków koronawirusa na Pomorzu. Zakażonych jest 8 os. z Gdańska

(2 kobiety w średnim wieku, 2 młode kobiety i 3 młodych mężczyzn oraz nastolatka. Wirusa stwierdzono również u 4 os. z Gdyni - mężczyzny w średnim wieku, 2 kobiet i mężczyzny w mł. wieku, u młodego mężczyzny z Sopotu i kobiety w śr. wieku z Słupska oraz u kobiety w średnim wieku z powiatu wejherowskiego. (podano 28.07.2020)

830-832 zakażony

Zakażone są kolejne 3 osoby z Gdańska. Dwie w młodszym wieku i jedna w średnim wieku.(podano 27.07.2020)

811-829 zakażony

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 19 osób z województwa pomorskiego (powiat tczewski - 2, m. Gdańsk – 5, powiat słupski – 5, m. Słupsk – 2, powiat kartuski - 5) (podano 26.07.2020)

788 - 810 zakażony

Sobotni raport służb sanitarnych przynosi 23 nowe przypadki koronawirusa na Pomorzu! Obecność wirusa potwierdzono w Gdyni (7), Gdańsku (6), powiecie słupskim (3), Słupsku (2) oraz powiatach puckim (3), wejherowskim (1) i w Sopocie (1).

Potwierdzone wyniki dotyczą nastolatka, osób młodych oraz w średnim wieku. (podano 25.07.2020)

779-787 zakażony

9 nowych przypadków w naszym regionie dotyczy: młodej kobiety i 2 mężczyzn w średnim wieku z Gdańska, kobiety i mężczyzny w średnim wieku z powiatu słupskiego, kobiet w starszym i w średnim wieku z powiatu wejherowskiego, mężczyzny w starszym wieku ze Słupska i kobiety w średnim wieku z powiatu puckiego. (podano 24.07.2020)

775 - 778 zakażony

4 nowe przypadki koronawirusa w naszym regionie dotyczą: kobiety w starszym wieku z powiatu tczewskiego, która była poddana hospitalizacji, kobiety w średnim wieku z powiatu lęborskiego, która była na kwarantannie po wykryciu ogniska w jednostce wojskowej w powiecie puckim, mężczyzny w średnim wieku (nadzór epidemiologiczny) i dziewczynki z Gdańska (hospitalizacja) (podano 23.07.2020)

762 - 774 zakażony

13 nowych przypadków koronawirusa w pomorskim: 4 mężczyzn w średnim i 1 w młodym wieku z p. puckiego; 2 kobiety w starszym wieku z Gdańska; mężczyźni w średnym i młodym wieku z Gdyni; mężczyzni w starszym wieku z powiatów malborskiego i gdańskiego, kobiety w starszym wieku z p.tczewskiego i młodsza z p. słupskiego (podano 22.07.2020)

747 - 761 zakażony

15 nowych przypadków koronawirusa w pomorskim - 2 mężczyzn w młodszym wieku i 4 w średnim wieku z pow. słupskiego; kobieta w starszym i 3 mężczyzn w średnim wieku ze Słupska; 3 mężczyzn w średnim wieku z powiatu puckiego; kobieta w starszym wieku z powiatu gdańskiego i mężczyzny w średnim wieku z Gdańska (podano 21.07.2020)

746 zakażony

Na Pomorzu w poniedziałek potwierdzono 1 nowe zakażenie koronawirusem. Jak informuje Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Tomasz Augustyniak, potwierdzono jeden nowy przypadek koronawirusa w województwie pomorskim u mężczyzny w starszym wieku z powiatu wejherowskiego. (podano 20.07.2020)

742-745 zakażony

Na Pomorzu w niedzielę potwierdzono 4 nowe zakażenia koronawirusem. Jak informuje Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Tomasz Augustyniak, nowe przypadki dotyczą mieszkańców: Gdańska, Gdyni, powiatu sztumskiego i powiatu słupskiego.

Czytaj także

727-741 zakażony

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 15 osób z województwa pomorskiego:

 • powiat pucki – 9 osób,
 • powiat słupski – 2 osoby,
 • Gdańsk – 2 osoby,
 • powiat wejherowski – 1 osoba,
 • powiat kartuski – 1 osoba.

Potwierdzone wyniki dotyczą dzieci, osób młodych oraz w średnim wieku.
Jednocześnie sanepid poinformował o śmierci pacjentki ze szpitala w Gdańsku, która miała choroby współistniejące.
Liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie pomorskim: 741.

719-726 zakażony

Potwierdzono 8 kolejnych zakażeń koronawirusem na Pomorzu.

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Tomasz Augustyniak podaje, że nowe zakażone osoby w województwie pomorskim to:

 • trzech mężczyzn w średnim wieku z powiatu puckiego,
 • starsza kobieta i nastolatka z powiatu sztumskiego,
 • kobieta w średnim wieku z powiatu słupskiego,
 • dziewczynka z powiatu bytowskiego,
 • mężczyzna w średnim wieku z Gdańska.

Podano 17.07.2020 r.

Czytaj także

716-718 zakażony

W czwartek 16.07.2020 r. potwierdzono 3 nowe przypadki koronawirusa na Pomorzu: u kobiety w starszym wieku z powiatu słupskiego, mężczyzny w starszym wieku z powiatu sztumskiego oraz kobiety w średnim wieku z Gdyni. Wszyscy byli objęci wcześniej kwarantanną po kontakcie z zakażonymi.

Czytaj także

714-715 zakażony

We wtorek pomorskie służby sanitarne potwierdziły dwa kolejne przypadki zakażeń koronawirusem. Patogen został potwierdzony badaniami laboratoryjnymi u mieszkańców Słupska i pow. puckiego. Łącznie na Pomorzu jest 715 zakażonych koronawirusem. Podano 14.07.2020 r.

712-713 zakażony

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 2 osób z województwa pomorskiego (powiat bytowski – 2). Potwierdzone wyniki dotyczą osób w średnim wieku. Liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie pomorskim: 713.

707-711 zakażony

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 5 nowych zakażeń koronawirusem w województwie pomorskim: u kobiety w średnim wieku z powiatu słupskiego, kobiety w średnim wieku z powiatu sztumskiego, mężczyzny w średnim wieku z powiatu bytowskiego, kobiety w średnim wieku i chłopca z Gdańska. Łącznie na Pomorzu jest 711 zakażonych koronawirusem. Podano 12.07.2020 r.

703-706 zakażony

Cztery nowe zakażenia koronawirusem potwierdzono w sobotę 11.07.2020 r. na Pomorzu. Koronawirusa potwierdzono u:

2 kobiet w średnim wieku z Gdańska i powiatu słupskiego oraz 2 mężczyzn w średnim wieku z powiatów bytowskiego i puckiego.

Czytaj także

694-702 zakażony

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 9 nowych zakażeń SARS-CoV-2 na Pomorzu. Koronawirusa wykryto u: 7 mężczyzn w średnim wieku z jednostki wojskowej w powiecie puckim, objętych kwarantanną oraz u 2 osób z Gdańska: kobiety objętej kwarantanną w związku z kontaktem z osoba zakażoną spoza Pomorza i mężczyzny w średnim wieku będącym pod nadzorem epidemiologicznym w związku z pobytem za granicą.

Czytaj także

691-693 zakażony

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 3 nowe przypadki koronawirusa w województwie pomorskim: u mężczyzny w średnim wieku z powiatu słupskiego (kwarantanna, ognisko zakażeń), mężczyzny w średnim wieku z powiatu puckiego (nadzór epidemiologiczny) i młodej kobiety z Gdańska (kwarantanna, ognisko związane ze spotkaniem towarzyskim). Łącznie na Pomorzu jest 693 zakażonych koronawirusem.

Podano 8.07.2020 r.

689-690 zakażony

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 2 nowe przypadki koronawirusa w Pomorskiem: u kobiety w starszym wieku z powiatu bytowskiego i mężczyzny w starszym wieku z powiatu słupskiego. Oboje objęci byli kwarantanną w związku z ogniskiem zakażeń. Podano 7.07.2020 r.

688 zakażony

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło jeden nowy przypadek koronowirusa na Pomorzu. Zakażenie zostało wykryte u mieszkanki pow. człuchowskiego. Kobieta jest hospitalizowana. Podano 6.07.2020 r.

686-687 zakażony

Nowe przypadki w województwie wykryto u starszej kobiety ze Słupska (kwarantanna po kontakcie z osobą zakażoną) i u starszej kobiety z Gdańska (nadzór epidemiologiczny). Liczba potwierdzonych przypadków w województwie to obecnie 687. Podano 5.07.2020 r.

682 - 685 zakażony

Nowe przypadki w województwie wykryto u kobiety i mężczyzny w starszym wieku ze Słupska (kwarantanna, ognisko szpitalne); mężczyzny w młodszym wieku z powiatu bytowskiego (kwarantanna) oraz mężczyzny w średnim wieku z Gdyni (nadzór epidemiologiczny). Podano 4.07.2020.

678-681 zakażony

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 4 osób z województwa pomorskiego ( powiat malborski –1 m. Gdańsk – 1, m. Słupsk – 1, powiat słupski -1). Potwierdzone wyniki dotyczą osoby młodej oraz osób w średnim wieku. Liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie pomorskim : 681.

668-677 zakażony

Pomorskie służby sanitarne poinformowały o nowych zakażeniach koronawirusem na terenie województwa. Obecność wirusa SARS-CoV-2 potwierdzono u 10 osób (powiat malborski –4, m. Gdańsk – 3, powiat gdański –1, m. Słupsk – 1, powiat słupski -1).

667 zakażony

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Tomasz Augustyniak poinformował we wtorek 30 czerwca, że koronawirusa wykryto u młodego mężczyzny z powiatu bytowskiego.

Czytaj także

658 - 666

W poniedziałek 29.06.2020 r. potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 9 osób z województwa pomorskiego: u 3 osób ze Słupska (kobiety i mężczyzny w starszym i mężczyzny w średnim wieku); 3 osób z pow. bytowskiego (kobiety w średnim wieku i dwóch nastolatek); 2 osób z pow. malborskiego (kobiet w starszym i młodym wieku) oraz mężczyzny w młodym wieku z Gdańska.

Czytaj także

654 - 657

W niedzielę, 28.06.2020 potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 4 osób z województwa pomorskiego: m. Sopot – 2, powiat bytowski –1, powiat nowodworski - 1.

650 - 653 zakażony

W sobotę 27.06.2020 potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 4 osób z województwa pomorskiego. To mieszkańcy powiatu malborskiego: kobieta i mężczyzna w starszym wieku, mężczyzny w średnim wieku oraz nastolatka - wszyscy objęci kwarantanną w związku z ogniskiem zakażeń.

Liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie pomorskim : 653.

647-649 zakażony

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 3 osób z województwa pomorskiego (m. Słupsk – 1 , powiat malborski – 1, powiat kościerski – 1). Potwierdzone wyniki dotyczą osoby młodej oraz osób w średnim wieku. Wszystkie osoby były objęte kwarantanną po kontakcie z osobami zakażonymi.

643 -646 zakażony

Potwierdzono 3 nowe przypadki koronawirusa u kobiety i mężczyzny w śr. wieku z pow. nowodworskiego (kwarantanna graniczna, wz. z przyjazdem spoza UE) oraz mężczyzny w śr. wieku z pow. malborskiego (nadzór epid.)

637-643 zakażony

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 7 osób z województwa pomorskiego (powiat starogardzki – 5 , powiat malborski – 2 ). Potwierdzone wyniki dotyczą osób młodych, w średnim wieku oraz starszych. 5 zakażonych z pow. starogardzkiego przyjechało z wesela na Podlasiu.

Liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie pomorskim : 643.

618-636 zakażony

19 nowych przypadków w Pomorskiem u 14 os. z powiatu malborskiego (4 kobiet i 2 mężczyzn w starszym wieku oraz 6 kobiet i 2 mężczyzn w średnim wieku); kobiety i mężczyzny w średnim wieku z powiatu bytowskiego; mężczyzn w średnim wieku z powiatu puckiego i Sopotu oraz młodej kobiety z powiatu chojnickiego. Liczba potwierdzonych przyp. w województwie to 636.

616-617 zakażony

W poniedziałek 22.06.2020 r. potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 2 osób z województwa pomorskiego (powiat kartuski – 1, powiat pucki -1). Potwierdzone wyniki dotyczą osoby młodej oraz w średnim wieku.

603-615 zakażony

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 12 osób z terenu województwa pomorskiego – 7 osób powiat kartuski, 2 osoby powiat bytowski, 1 osoba powiat malborski, 1 osoba miasto Gdańsk, 1 osoba powiat chojnicki.

602-603 zakażony

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 2 osób z województwa pomorskiego (m. Gdańsk – 1, powiat malborski - 1). Potwierdzone wyniki dotyczą osób starszych. Liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie pomorskim: 603.

599-601 zakażony

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 2 osób z województwa pomorskiego (Gdańsk - 1, powiat chojnicki - 1). Potwierdzone wyniki dotyczą osoby młodej oraz w średnim wieku. Liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie pomorskim: 601.

597-599 zakażony

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 3 osób z województwa pomorskiego (m.Gdańsk –2, powiat słupski - 1). Potwierdzone wyniki dotyczą dziecka i osób młodych. Liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie pomorskim: 599.

591-596 zakażony

6 nowych przypadków koronawirusa w Pomorskiem w środę (17.06.2020). U 4 osób z Gdańska: kobiety i 2 mężczyzn w średnim wieku oraz dziewczynki, mężczyzny w starszym wieku z powiatu malborskiego oraz mężczyzny w średnim wieku z miasta Sopot. Liczba potwierdzonych przypadków w województwie to obecnie 596. Osoby z Gdańska, u których potwierdzono nowe zakażenia objęte komunikatem poddane były wcześniej kwarantannie po kontakcie z zakażonym. Nowe zakażenie z powiatu malborskiego dotyczy osoby objętej wcześniej nadzorem epidedmicznym, a z Sopotu u osoby, która powróciła do kraju z zagranicy.

590 zakażony

Na Pomorzu jest już 590 przypadków zakażenia koronawirusem. We wtorek (16.06.2020), służby sanitarne poinformowały o kolejnych dwóch chorych na terenie województwa pomorskiego (powiat wejherowski –1, powiat chojnicki -1). Potwierdzone wyniki dotyczą osoby starszej oraz w wieku nastoletnim.

588. zakażony

Do 588 wzrosła liczba zakażeń koronawirusem w woj. pomorskim. W niedzielę (14.06.2020) rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o jednym, nowym przypadku potwierdzonym na Pomorzu - kobiecie w średnim wieku z Gdańska.

Czytaj także

582-587 zakażony

potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 6 osób z województwa pomorskiego (m.Gdańsk – 3, powiat kościerski – 2, powiat wejherowski – 1). Potwierdzone wyniki dotyczą dzieci, osób młodych oraz osoby w średnim wieku. Liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie pomorskim: 587.

580-581 zakażony

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 2 osób z województwa pomorskiego (powiat kartuski – 1, powiat kwidzyński -1). Potwierdzone wyniki dotyczą dziecka oraz osoby w średnim wieku. Liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie pomorskim: 581.

575-579 zakażony

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 5 osób z województwa pomorskiego (powiat kartuski - 5). Potwierdzone wyniki dotyczą nastolatki, osób młodych oraz starszych. Liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie pomorskim: 579.

570-574 zakażony

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 5 osób z województwa pomorskiego (m. Gdańsk – 4, m. Gdynia -1). Potwierdzone wyniki dotyczą osób młodych, dziecka, nastolatki oraz osoby w średnim wieku.

569 zakażony

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 1 osoby z województwa pomorskiego (powiat sztumski). Potwierdzony wynik dotyczy osoby starszej. Liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie pomorskim: 569.

568 zakażony

Koronawirusa potwierdzono u 1 kolejnej osoby na Pomorzu (powiat kartuski).

567 zakażony

Koronawirusa potwierdzono u 3 kolejnych osób z województwa pomorskiego (powiat słupski – 2, powiat wejherowski -1).

564 zakażony

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 1 osoby z województwa pomorskiego (m. Gdańsk). Potwierdzony wynik dotyczy kobiety w średnim wieku.

561-563 zakażony

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 3 osób z województwa pomorskiego (powiat kościerski – 1, powiat malborski –2). Potwierdzone wyniki dotyczą osoby młodej, w średnim wieku oraz starszej. Niestety jest również kolejna ofiara śmiertelna. Chory w wieku 94 lat, zanim trafił do szpitala, mieszkał w Domu Seniora „Bryza” w powiecie wejherowskim. Miał choroby współistniejące.

560 zakażony

Potwierdzono kolejny przypadek zakażenia koronawirusem na terenie województwa pomorskiego. To kobieta w średnim wieku z Gdyni. W całym kraju odnotowano ponad 200 nowych zakażeń.559 zakażony

Potwierdzono 1 nowy przypadek koronawirusa w województwie pomorskim. Jest nim nastolatek z Gdańska, który przebywał na kwarantannie po kontakcie z osobą zakażoną.

557-558 zakażony

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 2 osób z województwa pomorskiego - poinformował rzecznik wojewody 1.06.2020 r. 1.06.2020 r. w popołudniowym komunikacie. - To kobieta z Gdańska i mężczyzna z powiatu malborskiego. Potwierdzony wynik tekstu dotyczy osób w średnim wieku.

554-556 zakażony

Koronawirusa potwierdzono u kolejnych 3 osób w województwie pomorskim. Nowe pozytywne wyniki dotyczą 2 mężczyzn w średnim wieku z pow. starogardzkiego oraz kobiety w średnim wieku z pow. gdańskiego.

553 zakażony

Koronawirusa potwierdzono u kolejnej osoby w województwie pomorskim. Wynik dotyczy osoby w średnim wieku z powiatu malborskiego.

552 zakażony

U kolejnej osoby z województwa pomorskiego potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2. Potwierdzony wynik dotyczy osoby młodej z Gdańska.

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci pacjentki ze szpitala w Gdańsku, która miała choroby współistniejące.

551 zakażony

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 3 osób z województwa pomorskiego (powiat kwidzyński – 2, powiat sztumski –1). Wyniki dotyczą dzieci oraz osoby młodej.

547-548 zakażony

Koronawirusa potwierdzono w czwartek 28.05.2020 r. u kolejnych 2 osób na Pomorzu: u kobiety w starszym wieku z pow. bytowskiego oraz kobiety w średnim wieku z pow. wejherowskiego.

546 zakażony

Koronawirusa potwierdzono u kolejnych 4 osób na Pomorzu. To 3 przypadki powiecie malborskim i 1 w Gdańsku.

Nie żyje 33. osoba na Pomorzu zakażona koronawirusem. To 75-letni mężczyzna z Gdańska, który miał choroby współistniejące i był wcześniej hospitalizowany.

542 zakażony

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 1 osoby z województwa pomorskiego (powiat kwidzyński).

541 zakażony

Potwierdzony jeden nowy przypadek dotyczy kobiety w średnim wieku z powiatu malborskiego, objętej wcześniej kwarantanną

540 zakażony

Koronawirusa potwierdzono u kolejnych osób na Pomorzu. To 4 osoby z powiatu malborskiego.

536 zakażony

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u trzech osób z województwa pomorskiego (powiat malborski). Potwierdzone wyniki dotyczą osób w średnim wieku.

533 zakażony

Koronawirusa potwierdzono u dwóch kolejnych mieszkańców województwa pomorskiego. To kobieta w średnim wieku z powiatu słupskiego i młoda kobieta z Gdyni. Obie wcześniej były objęte nadzorem epidemiologicznym.

528-531 zakażony

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 4 osób z województwa pomorskiego (powiat malborski). Potwierdzone wyniki dotyczą osób w średnim wieku: 2 kobiet i 2 mężczyzn objętych wcześniej kwarantanną (ognisko zakażeń w jednostce wojskowej). Liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie pomorskim: 531.

526-527 zakażony

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 2 osób z województwa pomorskiego (w Gdańsku). Potwierdzone wyniki dotyczą dzieci. Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci pacjenta ze szpitala w Gdańsku, który miał choroby współistniejące. Liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie pomorskim: 527.

518-525 zakażony

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 8 osób z województwa pomorskiego (powiat malborski - 6, powiat sztumski - 2). Potwierdzone wyniki dotyczą dziecka, osób młodych w średnim wieku oraz osoby starszej. Liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie pomorskim: 525.

514-517 zakażony

potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 4 osób z województwa pomorskiego (powiat malborski-3, powiat sztumski -1). Potwierdzone wyniki dotyczą osób w średnim wieku.

Liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie pomorskim: 517.

511-513 zakażony

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 2 osób z województwa pomorskiego (powiat tczewski-1, powiat kwidzyński -1).

Potwierdzone wyniki dotyczą osób młodych.

508-511 zakażony

Potwierdzono 3 nowe przypadki koronawirusa w Pomorskiem u kobiet w średnim wieku przebywających pod nadzorem epidemicznym z Gdańska i powiatu człuchowskiego oraz u kobiety w średnim wieku przebywającej na kwarantannie z pow. kartuskiego. Liczba potwierdzonych przypadków w województwie wynosi obecnie 511.

508 zakażony

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 1 osoby z województwa pomorskiego (powiat malborski). Potwierdzony wynik dotyczy osoby w średnim wieku. Liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie pomorskim: 508.

504-507 zakażony

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 4 osób z województwa pomorskiego (powiat malborski – 2, powiat pucki – 1, powiat sztumski - 1). Potwierdzone wyniki dotyczą osób w średnim wieku oraz starszych. Liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie pomorskim: 507.

503 zakażony

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u jednej osoby z województwa pomorskiego z powiatu malborskiego. Potwierdzony wynik dotyczy osoby w średnim wieku.

500 - 502 zakażony

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u kolejnych 2 osób z województwa pomorskiego (powiat wejherowski – 1, powiat tczewski -1). Potwierdzone wyniki dotyczą dziecka oraz osoby młodej.

494 - 500 zakażony

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u kolejnych 6 osób z województwa pomorskiego (powiat wejherowski – 3, m. Gdańsk –1, m. Gdynia – 1, powiat tczewski -1). Potwierdzone wyniki dotyczą dzieci, nastolatka, osoby młodej oraz osób w średnim wieku.

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 1 osoby z województwa pomorskiego (powiat sztumski).

Potwierdzony wynik dotyczy osoby w średnim wieku.

493 zakażony

Obecność wirusa SARS-CoV-2 potwierdzono u 1 osoby z województwa pomorskiego. To dziecko z Gdańska.

492 zakażony

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 1 osoby z województwa pomorskiego (powiat tczewski). Potwierdzony wynik dotyczy osoby w średnim wieku.

490-491 zakażony

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 2 osób z województwa pomorskiego (m. Gdańsk – 1, m. Gdynia – 1). Potwierdzone wyniki dotyczą osób w średnim wieku.

489 zakażony

Od ostatniego komunikatu do chwili obecnej nie potwierdziliśmy nowych przypadków SARS-CoV-2 w województwie pomorskim. Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci w szpitalu w Gdańsku osoby zakażonej SARS-CoV-2: kobiety w starszym wieku z powiatu wejherowskiego. Tym samym liczba osób zmarłych w województwie pomorskim w związku z COVID-19 wynosi 28 – poinformował Tomasz Augustyniak, Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

486-489 zakażony

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 4 osób z województwa pomorskiego.

- Potwierdzono 4 nowe przypadki koronawirusa w Pomorskiem: u kobiet w średnim wieku – jednej z powiatu tczewskiego przebywającej na kwarantannie i jednej z Gdańska przebywającej pod nadzorem epidemiologicznym oraz mężczyzny w średnim wieku z powiatu sztumskiego (nadzór epidemiologiczny) i mężczyzny w średnim wieku z Gdańska (kwarantanna) - wyjaśnia Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, Tomasz Augustyniak.

482-485 zakażony

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 4 osób z województwa pomorskiego (powiat tczewski - 1, powiat kartuski – 1, powiat wejherowski - 1, m. Gdańsk – 1). Potwierdzone wyniki dotyczą dziecka oraz osób w średnim wieku.

479 - 481 zakażony

powiat tczewski - 2 osoby: mężczyzna w starszym i kobieta młodym wieku; powiat kartuski - 1 osoba: nastolatka (podano 10.05.2020)

478 zakażony

powiat tczewski - 1 młoda osoba;

469 - 477 zakażony

Gdańsk - 4 osoby, Gdynia - 2 osoby, powiat wejherowski - 2 osoby, powiat pucki - 1 osoba. Potwierdzone wyniki dotyczą dziecka, osób młodych i w średnim wieku oraz starszych.

466 - 468 zakażony

Koronawirusa potwierdzono u 2 kolejnych osób z województwa pomorskiego (powiat tczewski). Wyniki dotyczą osób młodych: kobiety i mężczyzny.

460 - 466 zakażony

Koronawirusa potwierdzono u 6 kolejnych osób z województwa pomorskiego (m. Gdańsk – 4, powiat tczewski –1, powiat wejherowski -1). Potwierdzone wyniki dotyczą osób młodych oraz starszych.

451 - 460 zakażony

Koronawirusa potwierdzono u 9 kolejnych osób z województwa pomorskiego (m. Gdańsk –7, powiat tczewski –1, powiat starogardzki -1). Potwierdzony wynik dotyczy nastolatka, osoby w średnim wieku oraz osób starszych.

451 zakażony

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 1 osoby z województwa pomorskiego (powiat wejherowski). Potwierdzony wynik dotyczy osoby starszej.

445 - 450 zakażony

Gdańsk - 2 osoby, powiat wejherowski - 4 osoby. Potwierdzone wyniki dotyczą osoby młodej, starszej oraz osób w średnik wieku.

441 - 444 zakażony

Kolejne 4 osoby zakażone z województwa pomorskiego (wszystkie z powiatu kartuskiego). Potwierdzone wyniki dotyczą dzieci oraz osoby młodej.

429 - 440 zakażony

Kolejne 6 przypadków koronawirusa na Pomorzu. Wszystkie dotyczącą Gdańska. To cztery kobiety, z czego dwie w starszym wieku, mężczyzny w średnim wieku oraz dziecka. Niestety, zmarły też dwie kolejne osoby.

428 - 434 zakażony

6 nowych przypadków koronawirusa w Pomorskiem u kobiety i mężczyzny w starszym oraz kobiety w średnim wieku z Gdańska; kobiety i mężczyzny w starszym wieku z powiatu starogardzkiego i młodej kobiety z powiatu tczewskiego.

Tomasz Augustyniak, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku, poinformował o śmierci w szpitalu w Gdańsku mężczyzny w starszym wieku z powiatu wejherowskiego zakażonego koronawirusem. Tym samym liczba osób zmarłych w Pomorskiem w związku z COVID-19 wynosi 12.

423 - 428 zakażony

Potwierdzono kolejne zakażenia koronawirusem u 4 osób z województwa pomorskiego (powiat malborski – 1, m. Gdynia –1, powiat wejherowski – 1, m. Gdańsk-1). Wyniki dotyczą osoby młodej, w średnim wieku oraz osób starszych

422 - 424 zakażony

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dwa nowe przypadki koronawirusa na Pomorzu. Zakażone są dwie młode kobiety z Gdańska. Niestety służby sanitarne poinformowały również o dwóch ofiarach śmiertelnych. To kobieta i mężczyzna z pow. wejherowskiego.

395 - 422 zakażony

Potwierdzono kolejne zakażenia - powiat wejherowski – 24 osoby, m. Gdańsk - 2, m. Gdynia – 1, powiat starogardzki - 1. Potwierdzone wyniki dotyczą osób w średnim wieku oraz starszych.

392 - 394 zakażony

Gdańsk – 1, powiat tczewski -1. Potwierdzone wyniki dotyczą osoby młodej oraz w średnim wieku. Zmarła kolejna osoba - 85-letnia pacjentka szpitala w Gdańsku, która miała choroby współistniejące.

358 - 392 zakażony

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 35 osób z województwa pomorskiego (powiat wejherowski – 19, m. Gdańsk - 10, m. Gdynia – 2, powiat gdański – 2, powiat tczewski – 1, powiat lęborski – 1 os.). Potwierdzone wyniki dotyczą osób młodych, w średnim wieku oraz starszych. Zmarło 2 pacjentów ze szpitali w Gdańsku. Osoby zmarłe miały choroby współistniejące.

352 - 357 zakażony

Gdańsk - 3 osoby, Gdynia –1 osoba, powiat wejherowski –1 osoba, powiat pucki – 1 osoba;

346 - 351 zakażony

Potwierdzono obecność wirusa u 5 osób z województwa pomorskiego (m. Gdańsk - 3, pow. wejherowski - 2). Potwierdzone wyniki dotyczą osób w średnim wieku, starszych oraz osoby młodej.

311 - 346 zakażony

Kolejnych 36 osób z województwa pomorskiego z pozytywnym wynikiem (pow. wejherowski – 31, m. Sopot - 1 , Gdynia - 4). Potwierdzone wyniki dotyczą osób młodych, w średnim wieku oraz starszych.

297 - 310 zakażony

Gdańsk - 4 kobiety w starszym wieku, kobieta w średnim wieku, kobieta w młodszym wieku i mężczyzna w młodym wieku; Gydnia: kobieta w starszym wieku; powiat wejherowski: kobieta w średnim i mężczyzna w starszym wieku, powiat gdański: kobieta w starszym wieku, powiat starogardzki: mężczyzna w średnim wieku; lęborski: młody mężczyzna; kartuski: młody mężczyzna.

274 - 296 zakażony

Kolejne 22 przypadki zakażenia koronawirusem na Pomorzu: m. Gdańsk-20, pow. gdański- 1, pow. tczewski- 1

258 - 274 zakażony

Kolejnych 17 osób zakażonych (25.04.2020 godz. 10): 7 kobiet z Gdańska (3 kobiety w starszym wieku, 2 w średnim wieku oraz 2 w młodym wieku), 2 mężczyzn w średnim wieku z Gdańska, 1 kobieta w starszym wieku i 3 kobiety w średnim wieku z Gdyni, 1 kobieta i 1 mężczyzna w średnim wieku z powiatu gdańskiego, 1 kobieta w średnim wieku z powiatu kartuskiego oraz 1 mężczyzna w starszym wieku z powiatu starogardzkiego.

253 - 257 zakażony

Gdańsk - zakażone 3 kobiety w starszym wieku, Gdynia - kobieta w średnim wieku i nastolatek.

244 - 252 zakażony

Kolejnych 9 przypadków (pow. bytowski - 1, pow. kartuski - 2, pow. gdański - 2, m. Gdańsk - 4). Potwierdzone wyniki dotyczą osób młodych oraz w średnim wieku.

232 - 243 zakażony

Gdańsk – 9 osób, powiat tczewski – 2 osoby, Gdynia - 1 osoba; potwierdzone wyniki dotyczą osób młodych , w średnim wieku oraz starszych;

228 - 231 zakażony

Potwierdzono zakażenie u 4 osób z województwa pomorskiego (m. Gdańsk – 3, pow. tczewski – 1). Potwierdzone wyniki dotyczą osób młodych oraz w średnim wieku.

220 - 227 zakażony

7 chorych jest z Gdańska, a jedna z powiatu kartuskiego. Chorzy to 2 osoby w starszym wieku, 3 kobiety i dwóch mężczyzn w średnim wieku z Gdańska oraz 1 kobieta w starszym wieku z powiatu kartuskiego.

216 - 219 zakażony

Pow. wejherowski - kobieta w starszym wieku, która została hospitalizowana, pow. kartuski: 2 mężczyzn w średnim wieku poddawanych wcześniej kwarantannie oraz kobiety z Gdańska w średnim wieku, która znajdowała się pod nadzorem epidemiologicznym.

212 - 215 zakażony

Gdańsk, 4 osoby; potwierdzone wyniki dotyczą osób młodych oraz starszej.

210 - 211 zakażony

powiat starogardzki, powiat wejherowski; potwierdzone wyniki dotyczą osoby młodej oraz starszej.

209 zakażona

powiat kartuski, kobieta w młodym wieku z pow. tczewskiego, objętej nadzorem epidemiologicznym;

208 zakażona

powiat pucki - kobieta w starszym wieku z pow. puckiego, objęta hospitalizacją.

207 zakażony

Gdynia - starszy mężczyzna, objęty wcześniej nadzorem epidemiologicznym. (podano 18.04.2020)

186 - 206 zakażony

Gdańsk - 12 kobiet i 3 mężczyzn w starszym wieku i 1 kobieta w średnim wieku; powiat wejherowski: kobieta w starszym wieku i 3 mężczyzn w średnim wieku; powiat kartuski: oraz kobieta w średnim wieku z pow. kartuskiego. (podano 18.04.2020, godz. 10);

Czytaj także

182 - 185 zakażony

Cztery nowe przypadki w Pomorskiem: u 2 kobiet w młodym wieku z pow. kartuskiego, mężczyzny w starszym wieku z pow. wejherowskiego oraz mł. mężczyzny ze Słupska

180 - 181 zakażony

powiat chojnicki - 1 osoba, powiat starogardzki - 1 osoba; potwierdzone wyniki dotyczą osoby młodej oraz w średnim wieku;

178 - 179 zakażony

Gdańsk - 2 osoby; potwierdzone wyniki dotyczą osoby w średnim wieku oraz starszej. (podano 15.04.2020)

176 - 177 zakażony

Potwierdzono 2 nowe przypadki u kobiety w śr. wieku z Gdańska (objętej nadzorem epidemiologicznym) i kobiety w średnim wieku z pow. gdańskiego (objętej kwarantanną)

172 - 175 zakażony

Gdańsk - 1 osoba, kobieta w średnim wieku, powiat pucki - 1 osoba, kobieta w średnim wieku, powiat kartuski - 1 osoba, kobieta w średnim wieku; Gdynia - 1 osoba, mężczyzna z średnim wieku.

164-171 zakażony

Gdańsk –1 osoba (mężczyzna w średnim wieku), pow. pucki – 3 osoby (kobiety i mężczyzny w młodszym wieku oraz nastolatka), Gdynia –1 osoba ((mężczyzna w średnim wieku), Słupsk- 1 osoba (kobieta w średnim wieku), pow. słupski – 1 osoba (4-letni chłopiec), pow. gdański -1 osoba mężczyzna w średnim wieku);

158-163 zakażony

Gdańsk - 3 osoby, powiat wejherowski - 1 osoba, powiat gdański - 2 osoby; potwierdzone wyniki dotyczą osób młodych oraz w średnim wieku.

156, 157 zakażony

Gdańsk - 1 osoba, powiat wejherowski - jedna osoba; potwierdzone wyniki dotyczą osoby młodej oraz w średnim wieku.

154, 155 zakażony

Potwierdzone kolejne 2 osoby (m. Gdynia – 1, pow. wejherowski - 1) . Potwierdzone wyniki dotyczą osób młodych.

153 zakażony

powiat gdański, osoba w średnim wieku z powiatu gdańskiego

144-152 zakażony

Kolejne 9 osób z koronawirusem (pow. kartuski – 1, m. Gdynia – 3, pow. gdański – 3, m. Gdańsk - 2). Potwierdzone wyniki dotyczą osób w wieku nastoletnim, młodych, w średnim wieku oraz starszej.

143 zakażony

Kobieta w średnim wieku z Gdańska, pozostająca w nadzorze epidemiologicznym.

136-142 zakażony

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u kolejnych 7 osób ( Gdynia – 4, pow. kościerski – 2, m. Gdańsk -1) .

Potwierdzone wyniki dotyczą dzieci, osób młodych oraz starszej.

128-135 zakażony

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u kolejnych 8 osób (pow. wejherowski – 2, pow. słupski – 1, m. Gdynia - 5). Potwierdzone wyniki dotyczą osób młodych, w średnim wieku oraz starszej;

126 - 127

powiat wejherowski - kobieta w starszym wieku; Słupsk - mężczyzna w średnim wieku;

118-125 zakażony

Potwierdzono 8 nowych przyp: 3 z Gdańska (u kobiety w starszym wieku oraz z kobiety i mężczyzny w średnim wieku), 3 z pow. wejherowskiego (u kobiety w starszym wieku, kobiety w średnim i mężczyzny w młodym wieku), a także u kobiety w starszym wieku z pow. gdańskiego i młodego mężczyzny z pow. kartuskiego.

110 - 117 zakażony

Kolejne 7 przypadków w Gdańsku oraz jeden w pow. słupskim - wyniki dotyczą dzieci, osób młodych, w średnim wieku oraz starszych;

105 - 109 zakażony

powiat wejherowski - kobieta w starszym i mężczyzna w młodszym wieku; Gdańsk - kobieta w starszym wieku, Gdynia - kobieta w młodszym wieku, powiat pucki - kobieta w młodszym wieku;

94 zakażony

powiat wejherowski (1 kobieta w starszym, 5 kobiet i 2 mężczyzn w śr. wieku, 1 kobieta i 1 mężczyzna w mł. wieku) - 10 osób,
tczewski - 1 osoba, mężczyzna w średnim wieku;

Czytaj także

93 zakażony

nowodworski - 1 osoba, mężczyzna w średnim wieku;

92 zakażony

pucki - 1 osoba, starszy mężczyzna;

83 - 91

9 kolejnych przypadków (powiat wejherowski – 3, pow. kartuski – 2, pow. słupski – 1, m. Gdynia –1, m. Gdańsk - 2). Potwierdzone wyniki dotyczą: dziecka, osób młodych oraz w średnim wieku i osoby starszej.

76 - 82

powiat wejherowski - 2 starsze kobiety i mężczyzna w średnim wieku
Gdynia - kobieta w starszym wieku
Słupsk - kobieta w starszym wieku
Sopot - mężczyzna w średnim wieku;
Gdańsk - młoda kobieta
(podane 3.04.2020, godz. 23)

74,75 zakażony

2 kolejne przypadki (powiat nowodworski, m. Gdańsk) zarażenia koronawirusem SARS-Cov-2 potwierdzane pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą osób młodych.

71, 72, 73 zakażony

3 kolejne przypadki (powiat wejherowski – 1, powiat pucki - 1, m. Gdańsk - 1). Potwierdzone wyniki dotyczą osoby młodej, w średnim wieku oraz starszej.

69, 70 zakażony

2 kolejne przypadki z terenu województwa pomorskiego – 1 osoba z powiatu gdańskiego, 1 osoba z Gdańska.

Stan zdrowia chorych jest dobry, będzie przeprowadzona konsultacja lekarska.

66, 67, 68 zakażony

3 nowe przypadki - u kobiety w średnim wieku z Gdyni, mężczyzny w średnim wieku oraz chłopca z Gdańska

61, 62, 63, 64 i 65 zakażony

5 nowych przypadków: u kobiety i mężczyzny w śr. wieku, a także chłopca z pow. wejherowskiego, kobiety w śr. wieku z pow. kartuskiego oraz mężczyzny w starszym wieku z Gdańska

57, 58, 59, 60 zakażony

4 Kolejne przypadki - m. Gdynia-1, powiat wejherowski- 3

55, 56 zakażony

Dwa kolejne przypadki z Gdyni zakażenia - to dwie osoby młode

53, 54 zakażony

Dwa kolejne przypadki z Gdańska - dotyczą osób w średnim wieku; (podane 31.03.2020)

52 zakażony

Gdańsk, potwierdzony wynik dotyczy osoby młodej; (podane 31.03.2020)

49, 50 i 51 zakażony

Trzy nowe przypadki z Gdańska, dotyczą dwóch osób młodych oraz jednej w średnim wieku; (podane 31.03.2020)

47 i 48 zakażony

Dwa kolejne przypadki z powiatu wejherowskiego to osoba w średnim wieku oraz starsza; (podane 30.03.2020)

46 zakażony

Powiat pucki, osoba starsza; (podane 30.03.2020)

44 - 45 zakażony

Gdańsk, dwie kobiety, w starszym i średnim wieku; (podane 29.03.2020)

42 - 43 zakażony

powiat gdański, dwóch mężczyzn, w młodym i średnim wieku; (podane 29.03.2020)

39, 40, 41 zakażony

kolejne dwa przypadki z powiatu wejherowskiego , jeden z Gdańska (podane 29.03.2020)

38

powiat nowodworski, kobieta w średnim wieku, która kilkanaście dni temu wróciła do Polski. Po przekroczeniu granicy państwowej została skierowana na 14-dniową kwarantannę domową sumiennie odbywaną w miejscu zamieszkania.

Stan zdrowia osoby jest dobry, przeprowadzono konsultację lekarską, nie ma potrzeby hospitalizacji. (podane 29.03.2020)

37 zakażony

powiat wejherowski, osoba w średnim wieku

36 zakażony

powiat wejherowski, jedna osoba w średnim wieku, w stanie dobrym.

Czytaj także

33-35 zakażony

3 osoby zakażone, w powiecie gdańskim oraz m. Gdańsku. Potwierdzone wyniki dotyczą osób: młodej w sile wieku oraz starszej. (podane 28.03.2020)

32 zakażony

Kolejny przypadek w Gdyni, pozytywny wynik testu dotyczy kobiety w średnim wieku (podane 27.03.2020)

29 - 31 zakażony

powiat gdański - 1 kobieta, powiat wejherowski - mężczyzna i kobieta. Cała trójka określana jest przez sanepid jako "w średnim wieku". (podane 27.03.2020)

28 zakażony

Gdańsk, potwierdzony wynik dotyczy młodego mężczyzny, objętego dotąd nadzorem epidemiologicznym;jest w młodym wieku, w stanie dobrym. (podane 26.03.2020)

26 - 27 zakażony

Gdynia, potwierdzone wyniki dotyczą osób w sile wieku. (podane 26.03.2020)

23 - 25 zakażony

powiat gdański, powiat kartuski oraz Gdańsk; potwierdzone wyniki dotyczą osób: młodej oraz w sile wieku.

Stan zdrowia osób jest dobry, będzie przeprowadzona konsultacja lekarska.

22 zakażony

Gdańsk, stan zdrowia osoby zakażonej jest stabilny, będzie przeprowadzona konsultacja lekarska w 7 Szpitalu Marynarki Wojennej. (podane 24.03.2020)

19-21 zakażony

Gdańsk, stan zdrowia stabilny, jeżeli nie zostaną poddane hospitalizacji, będą objęte izolacją domową na mocy decyzji właściwego Państwowego Inspektora Sanitarnego. (podane 23.03.2020)

18 zakażony

powiat kwidzyński, stan zdrowia stabilny, młody mężczyzna, wrócił z Europy Zachodniej i przebywał na kwarantannie domowej, po odbytej konsultacji w szpitalu zakaźnym jest poddany leczeniu w warunkach izolacji domowej (podane 23.03.2020)

17 zakażony

Gdańsk, osoba miała kontakt pośredni z osobą u której również potwierdzono obecność wirusa. Stan zdrowia tej osoby jest dobry (podane 22.03.2020)

16 zakażony

Gdańsk, osoba wróciła z zagranicy, była objęta nadzorem sanitarnym, ze względu na stan zdrowia i choroby współtowarzyszące jest hospitalizowana w 7 Szpitalu Marynarki Wojennej. (podane 22.03.2020)

15 zakażony

Gdańsk, osoba wróciła z zagranicy, była objęta nadzorem sanitarnym, stan zdrowia jest dobry. (podane 22.03.2020)

14 zakażony

Gdynia, osoba wróciła z Austrii, była objęta nadzorem sanitarnym. Stan zdrowia tej osoby jest dobry. (podane 21.03.2020)

13 zakażony

powiat kartuski, osoba była objęta kwarantanną, miała kontakt pośredni z osobą, u której potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2. Stan zdrowia jest dobry (podane 21.03.2020)

12 zakażony

powiat tczewski, osoba była objęta kwarantanna. Miała kontakt z osobą, u której potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2. Stan zdrowia jest dobry. (podane 21.03.2020)

11 zakażony

powiat tczewski, osoba nie wyjeżdżała za granicę, była objęta nadzorem sanitarnym. Stan zdrowia tej osoby jest stabilny, będzie przeprowadzona konsultacja lekarska w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy. (podano 20.03.2020)

10 zakażony

osoba zakażona przyjechała z Francji, była objęta kwarantanną domową. Stan zdrowia tej osoby jest stabilny, po konsultacji lekarskiej w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy osoba została skierowana do odbywania izolacji domowej. (podano 20.03.2020)

9 zakażony

stan zdrowia osoby zakażonej jest stabilny. (podano 18.03.2002); nieoficjalnie 35-letnia mieszkanka powiatu tczewskiego;

3 - 8 zakażony

jedna osoba jest hospitalizowana w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy, pięć osób młodych jest objętych izolacją domową w stanie dobrym. Jedna z osób jest starsza, w stanie stabilnym.(podano 17.03.2020).

1 - 2 zakażony

powiat gdański, stan zdrowia stabilny; osoby, które wróciły autokarem z Austrii. (podano 14.03.2020)

Czytaj także

MAPA WYZDROWIEŃ OD POCZĄTKU TRWANIA EPIDEMII DO 13.04.2020

OGNISKA ROZPRZESTRZENIANIA SIĘ COVID-19. STAN NA 13 KWIETNIA 2020

POTWIERDZONE PRZYPADKI ZAKAŻENIA WIRUSEM SARS-COV-2. STAN NA 13 KWIETNIA 2020

MAPA ZAKAŻEŃ, ZGONÓW ORAZ WYZDROWIEŃ DZIEŃ PO DNIU. STAN NA 13 KWIETNIA 2020

>>> Poniżej znajdziesz wykresy dotyczące wykonanych testów na koronawirusa w woj. pomorskim oraz liczbę zakażeń w poszczególnych dniach.

Koronawirus w województwie pomorskim. Ile testów na koronawirusa przeprowadzanych jest na Pomorzu?

Poniżej przedstawiamy codziennie aktualizowane wykresy dot. liczby wykonanych testów w woj. pomorskim oraz liczby zakażeń. Przewiń w dół.

- W naszym regionie, podobnie jak w całym kraju i większości państw świata, jest kilka razy więcej osób z koronawirusem niż wykazuje statystka oparta na sprawozdawczości – mówi Tadeusz Jędrzejczyk, lekarz i dyrektor Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

W województwie pomorskim zakażone jest aktualnie 28 osób na 2,3 mln mieszkańców.
Działają tu dwa laboratoria:

 • Laboratorium Diagnostyki Medycznej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku
 • Laboratorium przy Uniwersyteckim Centrum Klinicznym.

Porównanie liczby przebadanych próbek do informacji o potwierdzonych przypadkach:

Koronawirus na Pomorzu - dane sanepidu o liczbie badanych próbek i liczbie zakażeń
Infogram

Jak podaje Urząd Marszałkowski, sanepid na Pomorzu "jest w stanie przebadać ok. 150-170 próbek dziennie, drugie laboratorium ok. 40-50 próbek. To wciąż za mało, jak na nasze województwo."

Marszałek zdecydował o otwarciu i wyposażeniu 3 nowych laboratoriów na Pomorzu: w szpitalach w Kościerzynie, Wejherowie i Słupsku. Pierwsze z nich według zapowiedzi ma zostać otwarte na początku kwietnia.

- Zakup dla szpitala w Wejherowie sfinansuje Zarząd Portu Gdynia SA. Według wstępnych szacunków zakup sprzętu i całe przygotowanie laboratoriów ma kosztować ok. 1,5 mln zł - czytamy na stronie pomorskie.eu. - Do ich uruchomienia potrzebna jest także zgoda ministra zdrowia, wobec czego marszałek Struk zobowiązał szpitale, aby zdobyły takie pozwolenia. Marszałek zdecydował też, że kupi ze środków pomorskiego samorządu testy wykrywające Sars-CoV-2.

czytaj więcej

Testy na koronawirusa a liczba zakażeń w województwie pomorskim - wykresy na bazie danych sanepidu (WSSE w Gdańsku)

Liczba próbek zbadanych w danych dniach przed laboratorium w Gdańsku. Dane dla województwa pomorskiego:

Untitled infographic
Infogram

Koronawirus na Pomorzu - raport wideo 24.03.2020

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3