Grudzień 2021 w Pucku: Przegląd najważniejszych wydarzeń listopada 2021

Newsroom 360
Newsroom 360
Pora na przegląd listopada 2021? Z nami miesięczną prasówkę z Pucka nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd listopada 2021? Z nami miesięczną prasówkę z Pucka nadrobisz w kwadrans CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w listopadzie czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Pucka najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Pierwszy śnieg zimy 2021/2022 w Pucku. Tak wygląda miasto Puck w pierwszych płatkach śniegu | ZDJĘCIA, WIDEO”?

Przegląd listopada 2021 w Pucku: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z listopada 2021 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Pierwszy śnieg zimy 2021/2022 w Pucku. Tak wygląda miasto Puck w pierwszych płatkach śniegu | ZDJĘCIA, WIDEO

We wtorek, 30 listopada 2021 w godzinach południowych opady śniegu zaszczyciły swoją obecnością mieszkańców Pucka. To kilka dni wcześniej niż rok temu. Wtedy pierwszy śnieg zimy spadł 3 grudnia. Choć śnieg wygląda majestatycznie, daje też dużo frajdy dzieciom, to wielu dorosłych mieszkańców po prostu wzdryga się na myśl o, chociażby, odśnieżaniu auta w takiej pogodzie.

📢 Potrącenie kobiety na oznakowanym przejściu dla pieszych we Władysławowie: 73-latka trafiła do szpitala | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Do groźnego wypadku doszło na ul. Niepodległości we Władysławowie w poniedziałek, 29 listopada 2021. Na oznakowanym przejściu dla pieszych 73-letnia kobieta została potrącona przez samochód. W wyniku doznanych obrażeń trafiła do szpitala. Na miejscu pracowały służby ratunkowe powiatu puckiego.

📢 Mieszkanka gminy Puck nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa, ale za to miała narkotyki i kolegę w bagażniku | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Niemalże filmowy scenariusz rozegrał się w Pucku podczas zwykłej kontroli drogowej wykonywanej przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Pucku. Ani kierująca bmw, ani jej czterech pasażerów nie miało zapiętych pasów bezpieczeństwa, co zwróciło uwagę mundurowych. Okazało się, że to tylko wierzchołek góry lodowej.

Zrób sobie prezent

miejsce #1

Xiaomi

Xiaomi Redmi 9A 2/32GB Szary

676,54 zł369,00 zł-45%
miejsce #2

Apple

Apple iPhone 11 64GB Biały

3 299,18 zł2 299,00 zł-30%
miejsce #3

Apple

Apple iPhone 13 128GB Niebieski

4 999,00 zł3 999,00 zł-20%
miejsce #4

Apple

Apple iPhone 12 Mini 64GB Niebieski Blue

3 762,91 zł3 039,00 zł-19%
miejsce #5

Samsung

Samsung Galaxy A21s SM-A217 3/32GB Czarny

1 150,00 zł999,00 zł-13%
miejsce #6

Poco

POCO X3 Pro 8/256GB Czarny

1 109,90 zł
miejsce #7

Xiaomi

Xiaomi Redmi Note 9 4/128GB Szary

542,65 zł
miejsce #8

Xiaomi

Xiaomi Redmi 9 4/64GB Szary

452,17 zł
Materiały promocyjne partnera

Prasówka grudzień Puck: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w listopadzie uwagę czytelniczek i czytelników z Pucka. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Dzienny Dom Pobytu w Celbowie oficjalnie otwarty: ruszyły też interesujące zajęcia dla seniorów z powiatu puckiego | ZDJĘCIA, WIDEO

Budynek dawnej szkoły w Celbowie zmienił swoje oblicze: został wyremontowany, z lekka przebudowany i stał się Dziennym Domem Pobytu, w którym seniorzy z powiatu puckiego mogą spędzać czas w towarzystwie rówieśników, jednocześnie biorąc udział w najróżniejszych zajęciach: od terapeutycznych po relaksujące.

📢 Kaszubski Klub HDK PCK zna przepis na udany przelew krwi: w Połchowie zebrali prawie 12 litrów! | ZDJĘCIA

Ostatnia w 2021 r. akcja poboru krwi przy WKK w Połchowie odbyła się w sobotę, 27 listopada. Chętnych było ponad 30 osób, a uzbierano prawie 12 litrów krwi! - Dziękujemy wszystkim za przybycie - komentuje Kaszubski Klub HDK PCK. - Całą akcję koordynowali członkowie zarządu klubu Beata Hejmowska i Jakub Falkowski. Pozdrawiamy i zapraszamy na kolejne akcje.

📢 Pucczanin o pseudonimie Paulus Sagittarius twórcą miniatur gitar: wyjątkowych, niepowtarzalnych, ręcznie robionych | ZDJĘCIA

Pucczanin odkrył w sobie talent i pasję, a w połączeniu z wykształceniem i doświadczeniem, skrzętnie wykorzystuje je do spełniania marzeń i do pomagania. Wykonuje miniatury gitar w skali 1:4, przykłada uwagę do każdego, najdrobniejszego szczegółu. Jak wygląda proces tworzenia takiej miniatury? Czy jest wielu chętnych? Rozmowa z Paulusem Sagittariusem.

📢 Zmarł Krzysztof Dubieniecki z Pucka. Utalentowany wiolonczelista z puckiej szkoły muzycznej, podopieczny ś.p. ks. Jana Kaczkowskiego

W sobotę, 27 listopada 2021 Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Stanisława Moniuszki w Pucku przekazała smutną wiadomość o śmierci Krzysztofa Dubienieckiego, absolwenta tejże szkoły, syna ich pedagogów. Krzysztof Dubieniecki miał zaledwie 31 lat.

📢 Gdzie na spacer w powiecie puckim? Podpowiadamy! Hel jesienią jest urokliwy | ZDJĘCIA

Hel jest wyjątkowym miejscem na mapie Polski nie tylko ze względu na swoje położenie. W sezonie letnim można spotkać tu tłumy turystów cieszących się wakacjami, plażą, dostępem do Bałtyku i najróżniejszymi atrakcjami oferowanymi przez miasto. Poza sezonem na Początku Polski jest spokojnie, cicho, ale też pięknie - i właśnie dlatego warto wybrać się tu na spacer. Zapraszamy!

📢 Uczniowie z powiatu puckiego wyróżnieni stypendiami marszałka województwa pomorskiego. Kto otrzymał stypendium Dla szczególnie uzdolnionych?

Najzdolniejszym uczniom szkół podstawowych, ponadpodstawowych i zawodowych przyznane zostały stypendia marszałka województwa pomorskiego. Wśród wyróżnionych uczniów znaleźli się także uczniowie z powiatu puckiego. Łączna wartość przyznanych stypendiów to 2,682 mln zł. Którzy uczniowie z ziemi puckiej zostali docenieni?

📢 Hel z nowym rekordem Guinnessa. To już pewne: latarnia z bursztynu w Helu została wpisana na światową listę rekordów Guinnessa!!

Latarnia wykonana w całości z bursztynu, która podziwiać można na Początku Polski, będzie znana na całym świecie. Właśnie została największą bursztynową rzeźbą i będzie wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa!

📢 Uroczystości pogrzebowe polskich marynarzy, którzy zostali niesłusznie skazani przez reżim komunistyczny. Wśród nich obrońca Helu | ZDJĘCIA

Komandor Adam Rychel, mat Karol Martyński oraz starszy marynarz Henryk Zając spoczęli na Cmentarzu Marynarki Wojennej w Gdyni. Tym samym spełnia się wola admirała floty Józefa Unruga, który w swoim testamencie upomniał się o przywrócenie pamięci, pełną rehabilitację i godne uczczenie bohaterstwa podwładnych i towarzyszy broni. Komandor Adam Rychel m.in. walczył w obronie Helu w 1939 r.

📢 Potrącony wilk na drodze Kosakowo-Mrzezino. - To nie jedyne takie zwierzę w okolicy - mówią w Stowarzyszeniu "Nasza Ziemia" | ZDJĘCIA

Na tzw. drodze przez łąki pomiędzy gminą Kosakowo i Mrzezinem w gminie Puck ktoś potrącił sporych rozmiarów wilka. Jak poinformował nad Marcin Buchna ze Stowarzyszenia Ekologiczno-Kulturowego "Nasza Ziemia" w Kosakowie, sprawa została zgłoszona na policję.

📢 Tak pamiętają o historii Polski w PCKZiU w Pucku: nagrodzono uczniów z pow. puckiego w wyjątkowych konkursach plastycznym i fotograficznym

Aż dwa konkursy zostały zorganizowane w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku, w których udział wziąć mogli (i chętnie z tej okazji skorzystali) nie tylko uczniowie tejże szkoły, lecz z najróżniejszych szkół w powiecie puckim. Konkursy były o tematyce historycznej i nawiązywały do obchodów 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

📢 Świeć przykładem: noś odblaski, bądź widoczny i bezpieczny na drodze! Puccy mundurowi rozdają pieszym odblaski | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Ogólnopolska akcja policji „Świeć Przykładem” ruszyła już w październiku 2021, a to oznacza, że trwa również w powiecie puckim. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pucku prowadzą działania informacyjno-edukacyjne, które kierują do pieszych, jako niechronionych uczestników ruchu drogowego.

📢 Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pucku uratowali życie mężczyźnie | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

We właściwym miejscu i czasie - tak w skrócie można opisać sytuację, jaka miała miejsce w czwartek, 18 listopada 2021 w jednej z miejscowości w gminie Puck. St. post. Paweł Korth oraz sierż. Dawid Rutha z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pucku, pełniąc wspólnie służbę, zauważyli ,,kątem oka’’ na jednej z ulic osuwającego się na chodnik starszego mężczyznę, który stracił przytomność. Szybka reakcja mundurowych ocaliła mężczyznę.

📢 Powiat pucki. Mikołajki na pełnej petardzie. Panie z grupy Morsowe Love rozkręciły akcję charytatywną dla Puckiego Hospicjum | FOTO, WIDEO

Morsowe Love pomagają z wykopem. Morsujące panie z powiatu puckiego wymyśliły akcję, bo trzeba było pomóc Puckiemu Hospicjum. W sukurs przyszedł m.in. Samorząd Uczniowski PZS Kłanino a potem ruszyła lawina pomocy, czyli "Mikołajki na pełnej petardzie".

📢 Arolsen Archives w Helu: dokumenty i zdjęcia więźnia Auschwitz wróciły do jego rodziny. Wstrząsająca historia losów Dariusza Wiaderek

Przedstawicielki fundacji International Center on Nazi Persecution - Arolsen Archives spotkały się ze Sławomirem Wiaderek, synem nieżyjącego już Dariusza Wiaderek, by przekazać mu dokumenty i zdjęcia, które ocalały po II wojnie światowej w niemieckich archiwach. Jak wyglądało życie więźnia obozu koncentracyjnego? Jak udało się odnaleźć jego syna?

📢 W środę rusza remont dworca PKP w Pucku. Nowa elewacja, oświetlenie, informacja turystyczna oraz toalety. Koszt? Ponad 10 mln | ZDJĘCIA

Ponad 10 milionów złotych kosztować będzie remont dworca PKP w Pucku. Jeden z najbrzydszych budynków w mieście w końcu przestanie straszyć. Co się zmieni? Sporo, bo zakres prac jest szeroki. Na szczęście dla miasta.

📢 Pandemia w powiecie puckim: - Wrogiem nie jest policjant, a koronawirus! - apelują mundurowi z KPP w Pucku | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

W miniony weekend puccy policjanci sprawdzali, czy podróżujący koleją stosują się do obowiązujących nakazów, zakazów i ograniczeń związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się Covid-19. Mundurowi z KPP w Pucku sprawdzali też stosowanie się do obostrzeń sanitarnych m.in. w sklepach w powiecie puckim.

📢 Listopadowa wichura w powiecie puckim. Strażacy mają za sobą noc pełną pracy. Główny problem? Połamane drzewa i gałęzie | ZDJĘCIA

Dokładnie 51 interwencji podjęli strażacy z powiatu puckiego w listopadową noc z piątku na sobotę. Wiejący ponad 100 km/h wiatr łamał gałęzie i wywracał drzewa. Strażacy poddali się tylko w jednym miejscu - między Widlinem i Połchowem.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Szkoły wracają częściowo do nauki zdalnej.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie