Grzegorz Kujawski nie zawiódł na nieoficjalnych mistrzostwach Polski w biegach przełajowych! Pucki biegacz do domu przywiózł aż dwa trofea!

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Grzegorz Kujawski ma na swoim koncie już trzy tytuły Mistrza Polski w biegach na stadionie, natomiast po starcie w Ogólnopolskich Zawodach Masters w Biegach Przełajowych, które odbyły się w sobotę, 10 lipca w gminie Tczew (w Lubiszewie Tczewskim), może pochwalić się także i tym zwycięstwem! Ale to nie koniec weekendowych wyczynów Puckiego Biegacza..

Ogólnopolskie Zawody Masters w Biegach Przełajowych, czyli nieoficjalnie mistrzostwa Polski w przełajach osób po 35 roku życia.

Grzegorz Kujawski, jako jeden z 208 biegaczy, stanął na starcie 10 km biegu przełajowego w gminie Tczew z pewnymi założeniami i zamiarami. Czy udało mu się je spełnić? Po raz kolejny nie zawiódł ani siebie, ani swoich fanów.

Dystans 10 kilometrów przełajami pokonał w zaledwie 32 min i 42,06 sek! To dało mu niepodważalne, pierwsze miejsce w swojej kategorii (M 40-44) oraz drugie miejsce w kategorii open!

- Ze startu jestem bardzo zadowolony, gdyż poprawiłem zeszłoroczny wynik o ponad półtorej minuty, a średnie tempo 3:21 min/km na trudnej, pagórkowatej trasie dobrze rokuje przed startami na ulicy - mówi Pucki Biegacz. - Wyluzowanie po dwóch nieukończonych treningach w tym tygodniu przyniosło oczekiwane efekty i wciąż mogę myśleć o życiówkach w jesiennych startach.

Grzegorz Kujawski nie zawiódł na nieoficjalnych mistrzostwac...

To jednak nie koniec niesamowitych wiadomości związanych z biegaczem z Pucka. Grzegorz Kujawski nie byłby sobą, gdyby w pełni nie wykorzystał weekendowych możliwości. Już następnego dnia, w niedzielę, 11 lipca 2021 stanął na starcie 27. Biegu im. Elżbiety Garduły w Korzybiu, w gminie Kępice, w powiecie słupskim. Tu również stawił czoła 10 km dystansowi w terenie.

- Trasa była bardzo trudna technicznie, cztery pętle po około 2650 m, mnóstwo nierówności, wystających korzeni, dziur i piachu oraz odcinek po plaży - opowiada Grzegorz. - Dodatkową trudność sprawiało dublowanie wolniejszych zawodników, a to zaczęło się już na drugim okrążeniu. Wąskie leśne ścieżki plus nagłe zmiany kierunku biegu dublowanych sprawiły, że dwa razy wylądowałem na plecach innego biegacza.

Pomimo odczuwalnego zmęczenia po Ogólnopolskich Zawodach Masters w Biegach Przełajowych, z bojowym nastawieniem stanął na starcie 27. Biegu im. Elżbiety Garduły.

- Patrząc na listę startową, wydawało się, że szanse na wygraną są praktycznie żadne, a walka o podium będzie bardzo trudna - wyjaśnia Pucki Biegacz. - Jednak na początku trzeciej pętli wyszedłem na prowadzenie i nie oddałem go już do mety, wygrywając dość przekonująco.

W ten oto sposób Grzegorz Kujawski z Pucka kolejny raz udowodnił, że jest biegaczem na medal, na puchar i na dyplom, oraz że wiek nie ma znaczenia, a na bieganie nigdy nie jest za późno.

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila (db.puck@prasa.gda.pl) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

Tokio Flesz

Wideo

Dodaj ogłoszenie