Hejt w sieci i odpowiedzialność karna nieletnich tematami rozmów dzielnicowych z uczniami w szkole w Wierzchucinie

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Hejt w sieci i odpowiedzialność karna nieletnich tematem spotkań puckich dzielnicowych z uczniami
Hejt w sieci i odpowiedzialność karna nieletnich tematem spotkań puckich dzielnicowych z uczniami KPP w Pucku
Hejt w sieci i odpowiedzialność karna nieletnich były tematami spotkania dzielnicowych z uczniami w szkole w Wierzchucinie (gmina Krokowa w powiecie puckim). Policjanci prowadzący spotkanie przestrzegali młodzież przed niebezpiecznym korzystaniem z portali społecznościowych oraz tłumaczyli, czym jest hejt i mowa nienawiści. Przypomnieli również, że przestępstwa w Internecie są tak samo ścigane, jak i w realnym świecie.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Krokowej: asp. Joanna Kosecka oraz mł. asp. Mariusz Darga odwiedzili uczniów w szkole w Wierzchucinie. Na policyjnych lekcjach dominowała tematyka Internetu i cyberprzestrzeni. Policjanci szczegółowo omówili z młodzieżą, czym jest hejt i mowa nienawiści w sieci.

ZOBACZ TEŻ: Samochód osobowy uderzył w drzewo. Wszystkiemu winna wiewiórka? To sprawdzają śledczy z puckiej komendy policji

- Mundurowi tłumaczyli, że przestępstwa z nienawiści to szczególny rodzaj przestępczości, a jego ofiarami mogą stawać się osoby z uwagi na ich niezbywalne i charakterystyczne cechy, takie jak: rasa, narodowość, język, pochodzenie etniczne, kolor skóry, niepełnosprawność fizyczna i psychiczna - mówi asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. - Funkcjonariusze wytłumaczyli, jak reagować, gdy uczniowie spotkają się z agresją w Internecie i zaznaczyli, że negatywne i agresywne komentarze, czy też wrogość ze strony innych, pozornie anonimowych osób, mogą dotknąć każdego.

Na zajęciach w Wierzchucinie uczniowie zdobyli wiedzę nie tylko z zakresu i rodzaju zagrożeń występujących podczas korzystania z Internetu, ale również z zakresu konsekwencji prawnych wynikających z niewłaściwego korzystania z sieci internetowej (np. przemoc słowna, publikowanie nieprawdziwych informacji, czy wizerunku innej osoby bez jej zgody).

ZOBACZ TEŻ: Bliskie spotkanie busa z osobówką na skrzyżowaniu w Pucku. Obyło się bez rannych, ale za to były utrudnienia w ruchu

- Ideą spotkania z dziećmi było wskazanie, w jaki sposób mogą chronić siebie i swoją tożsamość przed internetowymi przestępcami - podsumowuje oficer prasowy KPP w Pucku. - Dzięki takim lekcjom dzieci mają większą świadomość czyhających na nie zagrożeń, i co najważniejsze, wiedzą, jak należy na nie reagować i gdzie szukać pomocy.

Polecjaka Google News - Dziennik Bałtycki

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

iPolitycznie - Czy słowa Stefańczuka o Wołyniu to przełom?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie