Hel: tenisowe emocje na Barakudzie

(red)

W dniach 22-24.07.2011 na kortach ziemnych „BARAKUDA” w Helu dopisała rekordowa frekwencja podczas Tenisowego Turnieju o Puchar Posła RP Kazimierza Plocke w Helu.
W kolejnym tenisowym turnieju padł rekord frekwencji w którym wzięło udział 32 zawodników
w tym czteroosobowa rodzina z Austrii.
W wyniku zaciętej rywalizacji stojącej na bardzo dobrym poziomie klasyfikacja przedstawiała się następująco:
I miejsce - Joanna Tomczyk z Warszawy
II miejsce - Maria Bułat z Poznania
III miejsce – Violetta Stróżyk z Poznania
IV miejsce – Esther Lainer z Austrii
W finale mężczyzn stojącym na wysokim poziomie zwyciężył Michał Lipa z Warszawy pokonując 7/6, 6/4 Krzysztofa Ryńskiego z Warszawy. Dwa równorzędne trzecie miejsca zajęli: Lech Bieżuński
 z Ostrołęki i Piotr Kiczka z Sopotu.
Turniej pocieszenia był równie zacięty jak główny. W finale „pocieszycielki” zwyciężył Chrystian Lainer z Austrii pokonując Mateusza Zabłockiego z Helu.
Najmłodszą uczestniczką turnieju była Ola Tomczyk (12 lat) z Warszawy, która dotarła do trzeciej rundy.
Nagrodę Fair Play otrzymał Piotr Kohnke z Helu.