Helskie korty Barakuda mają już 15 lat. Jubileuszowy turniej, drugi raz latem 2019, wygrywa Paweł Walecki ze Starogardu Gdańskiego | ZDJĘCIA

Od 15 lat mieszkańcy Helu i turyści mają możliwość sprawdzenia swoich sił w pięknej dyscyplinie jaką jest tenis ziemny. To tu grywał m.in. prezydent Aleksander Kwaśniewski, ale i dziesiątki turystów z całego świata.

W ciągu 15 lat istnienia działalności helskich kortów tenisowych Barakuda na tutejszym obiekcie odbyło się ponad 80 turniejów. Nie inaczej było i w jubileuszowym roku, gdy rozegrano aż trzy turnieje o puchar: posła RP Kazimierza Plocke, burmistrza Helu Mirosława Wądołowskiego oraz kortów Barakuda.

W ostatnim w tym sezonie turnieju wzięło udział 22 zawodników z całej Polski.
- Wszystkie pojedynki były bardzo emocjonujące i często kończyły się dogrywkami - relacjonuje Norbert Górski.

Zwycięzcą, po raz drugi w sezonie 2019, został Paweł Walecki ze Starogardu Gdańskiego pokonując w finale Andrzeja Grzegorzewskiego z Łodzi. Dwa trzecie równorzędne miejsca zajęli: Janusz Łukasik z Krakowa i Krzysztof Konkel z Gdyni.

Na kortach Barakuda w Helu rozegrano również turniej pocieszenia, w który zwyciężył Wojciech Lisek z Białegostoku.
- Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe medale, nagrody i upominki - wylicza Norbert Górski. - Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom i liczą na dalsze wsparcie w organizacji turniejów.