I Liceum Ogólnokształcące w Puck oraz powiat pucki zwyciężają w Wojewódzkiej Licealiadzie w lekkiej atletyce | ZDJĘCIA

Piotr Niemkiewicz
Dominika Duraj, Olga Czaja, Mateusz Helman i sztafeta 4x100 m dziewcząt - oto złoci medaliści z I LO w Pucku i PZS Kłanino, którzy powiatowi puckiemu dali historyczny sukces na wojewódzkiej licealiadzie w Chojnicach. Damska ekipa "Żeroma" pierwsza na Pomorzu!

Zawodnicy I Liceum Ogólnokształcącego w Pucku i PZS Kłanino zwyciężają podczas Wojewódzkiej Licealiadzie w lekkiej atletyce, która została rozegrana w Chojnicach. A tym samym dają też wygraną powiatowi puckiemu.

Do sportowej rywalizacji stanęły reprezentacje ponad pół setki szkół z Pomorza - osobno chłopców oraz dziewcząt, a najlepszy wśród pań okazał się pucki Żerom.

Dziewczęca ekipa I LO Puck zajęła 1 miejsce ze zdecydowaną przewagą punktową (w sumie 66 pkt.) wyprzedzając pozostałe reprezentacje licealne odpowiednio o 29 (Powiatowy Zespół Szkół nr 4 w Wejherowie) i 33 punkty (Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Kwidzynie).

Męska reprezentacja I LO w Pucku zajęła ósmą lokatę w klasyfikacji generalnej, panowie z Powiatowego Zespołu Szkół w Kłaninie - 11, koledzy z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku - 12.

Dziewczyny z Liceum Akademickiego w Pucku wywalczyły miejsce 15.

- To wprost historyczny sukces - komentuje Waldemar Płomień, trener lekkoatletyki w LKS Ziemi Puckiej.- Indywidualnie zawodnicy LO Puck zdobyli 8 medali.

Ten wynik sprawił, że w klasyfikacji powiatów również uczniowie z powiatu puckiego zajęli pierwsze miejsce z wynikiem w sumie 12 medali.