I Mistrzostwa Gminy Puck w kajakarstwie, 2016: Swarzewo, Łebcz i Połczyno | ZDJĘCIA

I Mistrzostwa Gminy Puck w kajakarstwie, 2016: Swarzewo
I Mistrzostwa Gminy Puck w kajakarstwie, 2016: Swarzewo OKSiT w Gminie Puck
I Mistrzostwa Gminy Puck w kajakarstwie zorganizował OKSiT w Gminie Puck. Na wodach Zatoki Puckiej rywalizowały nasze sołectwa - drużynowo i indywidualnie. Wygrał gospodarz - położone nad wodą Swarzewo, drugi był Łebcz a trzecie Połczyno.

Mistrzostwa Gminy Puck w kajakarstwie zorganizowano po raz pierwszy, a wodna impreza cieszyła się sporym powodzeniem wśród startujących. W stawce ośmiu miejscowości z terenu gminy Puck zwyciężyli gospodarze: Swarzewo i wyprzedzili dwie wioski, które - warto odnotować - bezpośredniego dostępu do Zatoki Puckiej lub Morza Bałtyckiego nie mają: Łebcz oraz Połczyno.
- Czołowa trójka w każdej klasyfikacji otrzymała pamiątkowe medale oraz drużynowo puchary. Organizatorem imprezy był Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck - podkreślają w Urzędzie Gminy Puck.

8. Błądzikowo 2

Na dystansie 250 m kobiet najszybsza była Sylwia Jednachowska z Łebcza (1:59,2), tuż za nią przypłynęła Renata Grubba z Żelistrzewa (2:05,0).
3. Eliza Dettlaff - Łebcz 2:33,4
4. Zuzanna Ksobbiech - Gnieżdżewo 2:34,9
5. Julia Ustarbowska - Swarzewo 2:58,4

Na tym samym dystansie pływali też mężczyźni. Tu wygrał Daniel Dettlaff ze Strzelna, któremu pokonanie tego odcinka zajęło ciut więcej czasu niż Sylwii Jednachowskiej (2:00,0).
2. Sebastian Klawikowski - Żelistrzewo 2:13,3
3. Krystian Blok - Łebcz 2:24,4
4. Ryszard Szweda - Swarzewo 2:26,3
5. Szymon Groenwald - Połczyno 2:28,3
6. Wojciech Licau - Mieroszyno 2:40,0
7. Waldemar Płomień - Błądzikowo 3:30,0

Pół kilometra w kajaku najszybciej pokonała Magdalena Skrzypkowska z Łebcza, która potrzebowała na to 4:47,0 i wyraźnie wyprzedziła drugą Renatę Lessnau-Lademann z Połczyna (5:17,0).
3. Beata Myslisz - Żelistrzewo 5:50,0
4. Sylwia Jednachowska - Łebcz 6:22,0
5. Zuzanna Ksobbiech - Gnieżdżewo 9:22,0

Wśród panów bezkonkurencyjni okazali się pierwszy Jacek Groenwald z Połczyna (3:43,3) i drugi Mieczysław Szweda ze Swarzewa (4:07,0).
3. Wojciech Myślisz - Żelistrzewo 4:28,0
4. Dariusz Rosicki - Swarzewo 4:30,4
5. Julian Żaczek - Strzelno 4:31,3
6. Bernard Korthals - Połczyno 4:31,4
7. Fabian Groenwald - Połczyno 4:35,5
8. Robert Margol - Łebcz 5:18,9

Walka o tytuł mistrzów na dystansie 500 metrów mężczyzn (dwójkami) była zacięta i lepsi o pięć sekund okazali się Arkadiusz Dettlaff, Jacek Kupferschmidt ze Swarzewa (3:54).
2. Szymon Groenwald, Bernard Korthals - Połczyno 3:59,0
3. Daniel Dettlaff, Michał Myszke - Strzelno 4:12,0
4. Kędzia Mateusz, Dawid Pranszke - Swarzewo 5:33,0
5. Kamil Szulc, Jakub Mróz - Swarzewo 5:48,0

Pół kilometra w mikstach należało do gospodarzy. Swarzewski team - Julia Ustarbowska, Arkadiusz Dettlaff - na dopłynięcie do mety potrzebował 4:02.
2. Aleksandra Ksobbiech, Arkadiusz Ksobbiech - Gnieżdżewo 4:40,0
3. Krystyna Kupferschmidt, Jacek Kupferschmidt - Swarzewo 4:41,0
4. Magdalena Skrzypkowska, Przemysław Grandicki - Łebcz 5:05,0
5. Katarzyna Ustarbowska, Bartosz Ustarbowski - Swarzewo 6:05,0
6. Beata Lessnau-Lademann, Mikołaj Groenwald - Połczyno 6:26,0

1000 m (dwójkami) - najdłuższy odcinek zawodów - najszybciej pokonali Wojciech Myslisz i Sebastian Klawikowski, którzy bronili barw Żelistrzewa (8:38,0).