Jakub Lasota z Pucka Osobowością Roku 2020 w kategorii Działalność społeczna i charytatywna w powiecie puckim!

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Jakub Lasota z Pucka zdobył tytuł Osobowości Roku 2020 w kategorii Działalność społeczna i charytatywna w powiecie puckim za: inicjatywę, mającą na celu urozmaicenie życia seniorom i poprawienia humorów przez rozwożenie darmowej kawy wszystkim osobom 60+. Teraz przed nim rywalizacja w etapie wojewódzkim. Żeby zagłosować na Jakuba Lasotę z Pucka, wyślij SMS o treści na numer 72355. Koszt: 2,46 zł z VAT.

Jakub Lasota z Pucka zajął pierwsze miejsce w powiatowym głosowaniu w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego Osobowość Roku 2020 w kategorii - Działalność społeczna i charytatywna.

Wieści o nominacji dotarły do niego późno, i były ogromnym zaskoczeniem - nadal zastanawia się, kto zgłosił go do tego plebiscytu. Jeszcze większym szokiem jest dla niego zwycięstwo!

- Pragnę bardzo podziękować wszystkim, którzy na mnie głosowali i tym samym przyczynili się do wygranej - mówi Jakub Lasota. - Ogromne podziękowania należą się także sponsorom kawowej akcji: moim szefom z Puck Glas, zwłaszcza Thilo Mast i pani burmistrz Hannie Pruchniewskiej za aktywne wsparcie całego przedsięwzięcia.

Jakub Lasota to dumny pucczanin urodzony 26 stycznia 2001 r. Jest absolwentem Szkoły Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego w Pucku, gimnazjum Pozytywnych Inicjatyw im. Macieja Płażyńskiego w Pucku oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Pucku.

Obecnie jest już po pierwszym roku studiów w Wyższej Szkole Bankowości w Gdyni.

Nauka nie stanęła mu na przeszkodzie w zdobywaniu doświadczenia zawodowego, gdyż już od prawie trzech lat związany jest z Puck Glas - to właśnie tu zrodził się pomysł społecznej akcji darmowej kawy dla seniorów.

- Przed wejściem w życie restrykcji i obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa mieliśmy dużo klientów, którzy z samego rana przychodzili tylko na kawę, a później wybierali się na zakupy - opowiada Jakub. - Wraz z wprowadzonymi ograniczeniami, nie było już takiej możliwości.

Podczas rozmowy Jakuba z jego szefem zrodził się pomysł, że skoro teraz nie można sobie pozwolić na taką przyjemność, to fajnie byłoby, gdyby każdy senior (60+) mieszkający w Pucku mógł zamówić bezpłatną kawę z dowozem.

- Było duże zainteresowanie, trochę się najeździłem - mówi Kuba Lasota, który gorące napoje rozwoził na rowerze lub deskorolce. - Trzeba było przestrzegać reżimu sanitarnego (m.in. maseczka, rękawiczki, dezynfekcja), żeby starszym osobom nie zaszkodzić.

Dowożenie darmowej kawy na terenie Pucka Jakub Lasota sprytnie łączył ze studiowaniem: zdarzało się, że słuchał wykładów on-line, co pozwoliło mu na pracę i naukę w tym samym czasie. Choć łatwo nie było, to było warto.

- Widok uśmiechniętych twarzy i świadomość, że umiliło się ten trudny okres pozostawania w domach, był wart całego wysiłku, jaki w to włozyłem - podsumowuje Jakub Lasota, zwycięzca tytułu Osobowości Roku 2020 w powiecie puckim.

Jakub Lasota z Pucka: praca, nauka. Co robi w wolnym czasie? Jedną z jego ogromnych pasji jest sport, którym nie tylko się interesuje, ale także dla przyjemności uprawia. Czyta też książki o tematyce psychologicznej i biznesowej.

- A od kiedy pracuję w Puck Glas i mam okazję podziwiać kunszt powstawania szkła artystycznego od podstaw, to mogę śmiało powiedzieć, że zafascynowało mnie to na tyle, że przerodziło się w pasję - dodaje Kuba.

Głosować w etapie wojewódzkim na kandydatów z ziemi puckiej można od poniedziałku, 31 maja 2021 do wtorku, 8 czerwca włącznie, a szczegóły i aktualne wyniki w poszczególnych kategoriach na bieżąco można sprawdzać na stronie Dziennika Baltyckiego.

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

Dodaj ogłoszenie