Jastarnia. Pływacy z półwyspu mocnym uderzeniem rozpoczęli nowy sezon startów

Marek Ogiełło
Agata Struck na najwyższym stopniu odium
Agata Struck na najwyższym stopniu odium Marek Ogiełło
Pływacy w płetwach z klubu „Delfin Jastarnia” rozpoczęli bardzo mocno sezon 2012.

Podczas zawodów pierwszej rundy Klubowego Pucharu Polski, które odbyły się w Obornikach Wielkopolskich, Agata Struck, najlepsza juniorka 2011 w kategorii juniorów starszych, ustanowiła dwa rekordy Polski juniorów na dystansie 50m pod wodą i 50m po powierzchni.
To też jednocześnie nowe rekordy w kategorii seniorów.

Poczytaj o wcześniejszych sukcesach pływaków z Delfina

Poprzedni rekord na dystansie 50m pw został ustanowiony 19 lat temu przez weterankę polskiego pływania w płetwach, Elżbietę Krakowiak z Poznania, która obecnie jest trenerką kadry narodowej juniorów.

Podczas rozgrywek w Obornikach oprócz rekordowych wyników Agaty klub „Delfin Jastarnia” zdobył 13 medali: 7 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe.
Cztery złote krążki zdobyła Agata Struck, trzy złote i jeden srebrny wywalczył najmłodszy zawodnik ekipy „Delfina” Patryk Winszczyk, jeden srebrny i dwa brązowe Hubert Balcerek, jeden srebrny Helena Strachanowska oraz jeden brązowy Karolina Narkowicz.

Wszyscy zawodnicy ustanowili fantastyczne rekordy życiowe. Agata na podstawie osiągnięć zeszłorocznych została powołana do kadry narodowej juniorów oraz seniorów na rok 2012 z dużymi szansami na start w mistrzostwach świata juniorów, które odbędą się w Graz (Austria).

Do tej pory tylko dwie juniorki uzyskały minima do reprezentacji Polski: Weronika Prentka (WUKS Poznań) i Agata Struck (UKS „Delfin Jastarnia”).

Obecnie zawodnicy UKS-u przygotowują się do startu w kolejnej rundzie KPP oraz do startu w Klubowym Pucharze Świata.