Jeśli znasz policjanta, który zasługuje na pochwałę lub wyróżnienie, zgłoś go do konkursu pt. Policjant, który mi pomógł | ZASADY

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Udostępnij:
Choć konkurs „Policjant, który mi pomógł” jest ogólnopolski, to nic nie stoi na przeszkodzie, by znaleźli się nim puccy policjanci. Głównym celem tego konkursu, jak informuje Komenda Główna Policji, jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.

Istotą przedsięwzięcia jest również wyróżnienie tych funkcjonariuszy policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom krzywdzonym, w tym dotkniętym przemocą w rodzinie.

O zaangażowaniu o postawach funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Pucku pisaliśmy w naszych serwisach już niejednokrotnie, jednakże to od mieszkańców ziemi puckiej zależy czy, i kogo zgłoszą do policyjnego konkursu.

Formularze zgłoszeniowe można nadsyłać na adres poczty elektronicznej e-mail: [email protected]

- Zgodnie z Regulaminem Konkursu, zgłoszenia policjanta do konkursu może dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja - informuje KPP w Pucku. - Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu oraz formularzem zgłoszeniowym dostępnym na naszej stronie. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 maja 2022 r.

Laureatów konkursu wybiera komisja, w skład której wchodzi przedstawiciel Biura Prewencji KGP oraz laureaci trzech ostatnich edycji konkursu Policjant, który mi pomógł.

- Podczas wyłaniania laureatów w szczególności brane będzie pod uwagę ich zaangażowanie w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa obywateli, jak również doświadczenie i zaangażowanie w pomoc osobom, wobec których istnieje podejrzenie, że są krzywdzone - podpowiadają w KPP w Pucku. - Obecność wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu to wyróżnienie, wyjątkowy dowód uznania społeczności lokalnej dla profesjonalizmu i determinacji policjantów w działaniach podejmowanych na rzecz pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem lub poszkodowanym w wyniku nieszczęśliwych wypadków.

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Najbardziej poważne zawody według Polaków ZOBACZ RANKING

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie