Już jutro: przedsezonowy pobór krwi w kościele pw. WNMP we Władysławowie. Na zbiórkę zaprasza Miejski Klub HDK PCK Władysławowo

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Miejski Klub HDK PCK Władysławowo
Miejski Klub HDK PCK Władysławowo, pod prezesurą Andrzeja Konkela, zaprasza w sobotę, 13 czerwca 2020 do wzięcia udziału w akcji pt. Przedsezonowy honorowy pobór krwi. Rejestracja odbędzie się w godzinach 9:00 do 13:00. Zarówno rejestracja jak i pobór krwi będzie miał miejsce na placu przy kościele pw. WNMP we Władysławowie, ul. Żeromskiego 32. Należy pamiętać o zabraniu ze sobą maseczek.

By móc podzielić się drogocennym płynem i tym samym przyczynić się do ratowania życia i zdrowia innych, należy spełnić kilka podstawowych warunków, np. trzeba być zdrowym. Każdy dawca, przed oddaniem krwi wypełnia szczegółową ankietę, w której wyszczególnione są przeciwskazania i dodatkowo widzi się z lekarzem, który ostatecznie decyduje o przystąpieniu lub odstąpieniu od krwiodawstwa.

Jednakże ze względu na epidemię koronawirusa, restrykcje są jeszcze większe. Do oddawania krwi nie mogą być zakwalifikowane osoby które: przebywały poza Polską w ciągu ostatnich 2 tygodni, są poddane kwarantannie, izolacji domowej przez Inspekcję Sanitarną, miały kontakt z osobą z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, miały kontakt z osobami, które wróciły z zagranicy i miały objawy infekcji, mają objawy infekcji dróg oddechowych, mają podwyższoną temperaturę powyżej 37,3 stopnia C.

Okres dyskwalifikacji z oddawania krwi wynosi w takich przypadkach przynajmniej 14 dni. Osoby, które spełniają powyższe kryteria, prosimy o niezgłaszanie się do naszych placówek celem oddania krwi - infoirmuje RCKiK w Gdańsku. - Wszyscy chętni do oddania krwi będą poddawani dodatkowej, wstępnej weryfikacji.

Natomiast osoby, które przebyły zakażenie SARS-CoV-2, mogą oddać osocze jako ozdrowieńcy, po ustąpieniu objawów i minimum 14 dni od uzyskania 2 ujemnych wyników na obecność wirusa w drogach oddechowych.

Powiatowe spotkanie z okazji obchodów 100-Lecia PCK w Starzy...

Tajemnica Marchewki

Wideo

Dodaj ogłoszenie