Kadetki z Pucka zdominowały Mistrzostwa Pomorza w siatkówce plażowej, Puck 2017 | ZDJĘCIA

Mistrzostwa województwa pomorskiego Kadetek w siatkówce Plażowej
Mistrzostwa województwa pomorskiego Kadetek w siatkówce Plażowej Sławek Gojka
Dwie pary klubu Zatoka 95 Puck na podium Mistrzostw Pomorza w siatkówce plażowej kadetek. Emocjonujący finał rozegrały pary Nikola Łysakowska/Zuzanna Herrmann i Zofia Przyradzka/Julia Trościanko. Podium wywalczyły też kadetki teamu Energa Gedania Gdańsk.

Na plaży w Pucku aż 21 par z Rumi, Pucka, Gdyni, Gdańska, Starogardu Gdańskiego oraz Sopotu spotkało się, by rywalizować w Mistrzostwach Pomorza kadetek w siatkówce plażowej. Rywalizacja dziewcząt była najbardziej owocna dla miejscowych - bo aż dwa tytuły i medale zostały właśnie na miejscu.

W wielkim finale spotkały się dwie pary z UKS Zatoka 95 Puck.
- Po emocjonującym spotkaniu wygrały Nikola Łysakowska/Zuzanna Herrmann, które 21:18 pokonały parę Zofia Przyradzka/Julia Trościanko - komentuje Sławomir Gojka, trener UKS Zatoka 95 Puck.

Na trzecim miejscu znalazła się para z Energii Gedania Gdańsk Oliwia Treder/Dominika Fedyniak. Dziewczyny w meczu o 3 miejsce pokonały duet z KATS Alpat Gdynia Julia Kamerka/Katarzyna Marszewska.
-Wszystkie 4 pary awansowały do Półfinału Mistrzostw Polski, który odbędzie się w dniach 3-5 lipca w województwie podlaskim - informują organizatorzy.

1. Zuzanna Herrmann/Nikola Łysakowska (Zatoka 95 Puck)
2. Julia Trościanko/Zofia Przyradzka (Zatoka 95 Puck)