Kampania #dzielmysiędobrem zawitała do Pucka! Trzy rodziny otrzymały komputery niezbędne do nauki zdalnej ich dzieci | ZDJĘCIA, WIDEO

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins

Wideo

Zobacz galerię (8 zdjęć)
Port Gdynia wraz z redakcją Dziennika Bałtyckiego uruchomił akcję, w ramach której przekazuje uczniom z Pomorza łącznie 76 komputerów! Przedstawiciel zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. odwiedził MOPS w Pucku, by przekazać trzy komputery. Wszystko w ramach akcji #dzielmysiędobrem, której celem jest zapobieganie wykluczenia uczniów, którzy nie mogą brać udziału w zajęciach zdalnych z powodu braku odpowiedniego sprzętu.

Przekazanie przez Port Gdynia, ze wsparciem Dziennika Bałtyckiego, komputerów dla uczniów to tylko jeden z elementów szeroko zakrojonej akcji #dzielmysiędobrem.

- Przekazanie komputerów jest jedną z wielu aktywności, które Port Gdynia podejmuje, by wspierać lokalną społeczność w trudnych czasach pandemii - mówi Adam Meller, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. - Wcześniej były to zakupione respiratory, laboratoria do diagnostyki Covid-19, w ramach akcji #dzielmysiędobrem Grupa Lotos dołączyła do nas we wspieraniu osób starszych ze stowarzyszenia Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, żeby osoby w wieku 90+ miały zabezpieczenie i nie były narażone na kontakt z koronawirusem.

Wspólna akcja Dziennika Bałtyckiego i Portu Gdynia. Do uczniów z Pomorza trafi 30 komputerów!

W ramach prowadzonej akcji #dzielmysiędobrem komputery trafią do najbardziej potrzebujących rodzin, które wskazały Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej w Gdyni, Wejherowie, Rumi, Pucku, Lęborku, Bytowie, oraz Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej w Kościerzynie, Kartuzach i Starogardzie Gdańskim.

W środę, 10 marca 2021 r. Marcin Wojciechowski z Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. odwiedził MOPS w Pucku, w którym przekazał trzy komputery dla uczniów, którzy jeszcze nie mają odpowiedniego sprzętu do nauki zdalnej.

- Jakby na to nie spojrzeć, jeśli jest jeden komputer w domu rodziny wielodzietnej, albo w ogóle go nie ma, to trudno dzieciom odbywać naukę zdalną - powiedział Marcin Wojciechowski. - Dlatego właśnie wychodzimy z gestem, by wspierać te rodziny potrzebujące, które nie zawsze mają komputery, by nie obniżał się poziom kształcenia w lokalnej społeczności.

Jak wyjaśnił Marcin Wojciechowski, sytuacja spowodowana pandemią koronawirusa już i tak ukróciła do minimum kontakty dzieci z dziećmi, więc można by przynajmniej zadbać o to, by miały one dostęp do kształcenia - i właśnie o to chodzi w prowadzonej przez Port Gdynia i Dziennik Bałtycki akcji #dzielmysiędobrem - by uczniowie przynajmniej mieli dostęp do kształcenia.

- Cieszymy się, że Port Gdynia dołączył do organizacji, które chcą wspierać rodziny (przede wszystkim wielodzietne, w pandemii) - mówi Bogumiła Pozorska z MOPS w Pucku. - Bardzo się cieszymy, że Państwo dołączyliście, jako jedni z wielu darczyńców, by wesprzeć rodziny, które jeszcze tego bardzo potrzebują, dziękujemy!

Kampania #dzielmysiędobrem

Podczas przekazania komputerów radości nie było końca, gdyż choć prawdopodobnie największe szczęście czuły dzieci, które będą z tych sprzętów korzystać, to cieszyli się też rodzice, pracownicy MOPSu w Pucku, a także sami darczyńcy.

- Cieszymy się, że MOPS w Pucku precyzyjnie wskazał te osoby, które rzeczywiście potrzebują tej pomocy - powiedział przedstawiciel Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. - Niech sprzęt służy i niech rzeczywiście będzie tym wsparciem w tych trudnych czasach!

Dodaj ogłoszenie