Kandydat do tytułu Osobowość Roku 2020 w kategorii Kultura: Dawid Erlich z Mrzezina

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Dawid Erlich z Mrzezina otrzymał nominację do tytułu Osobowość Roku 2020 w kategorii Kultura za: promocję lokali gastronomicznych poprzez muzykę hip-hopową w powiecie puckim. Żeby zagłosować na Dawida Erlicha, wyślij SMS o treści GDK.241 na numer 72355. Koszt: 2,46 zł z VAT.

Dawid Erlich w trzecim tygodniu głosowania w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego Osobowość Roku 2020 znajduje się na pierwszym miejscu w swojej kategorii - Kultura. Jest to bardzo duże wyróżnienie, gdyż Dawid dołączył do plebiscytu pod koniec drugiego tygodnia głosowania, co oznacza, że w zaledwie kilka dni zdobył sporą ilość głosów.

Gdy otrzymał powiadomienie o nominacji do tego plebiscytu, był bardzo zdziwiony, ale po chwili opanowała go wielka radość.

- Wiadomość ta na pewno była niespodziewana, siedziałem akurat przed komputerem i pisałem tekst do nowej piosenki - mówi Dawid Erlich. - Dla mnie to poniekąd spełnienie marzeń, gdyż od kilku lat zajmuję się muzyką i zależało mi, by o mojej twórczości dowiedziało się więcej osób.

Korzystając ze swojego talentu, stworzył tekst, a do niego muzykę i teledysk, które chyba najlepiej oddają to, co czuje odnośnie nominacji.

Zawsze wierzyłem głęboko, że marzenie się spełni,
najpierw dzwoni do mnie Norda, potem Bałtycki Dziennik.
Szacunek na dzielni? Nigdy o to nie chodziło!
Chciałem przekazać wartości - szczerość, dobroć, wiara, miłość!
Całe życie pod górę więc czas stanąć na szczycie,
dobrym krokiem do tego jest udział w plebiscycie.
Dołączyłem do niego, by zrobić tam desant,
więc chwytaj za telefon wysyłaj sms'a!
W treści GDK.241!
Proszę Cię o pomoc - liczę mocno na Ciebie!
Wystarczy chwilka czasu i malutka chęć!
Zapytasz o numer? 72355!
To jest moja prośba gdy przed mikrofonem staję!
Liczę na Twój głos - weź to udostępnij dalej ziom...
UDOSTĘPNIJ DALEJ ZIOM!

Dawid otrzymał nominację, za promowanie lokali gastronomicznych poprzez muzykę hip-hopową.

Skąd miał na to pomysł? Jak mówi, wszystko zaczęło się kilka lat temu, gdy wraz ze znajomymi pojechali do KFC, właśnie wtedy Dawid wpadł na pomysł, by złożyć zamówienie dla całej grupy freestylując (improwizowany rap).

- Obsługa tego lokalu bardzo ciepło to przyjęła, spodobało się im to, co zrobiliśmy, a nagrany filmik uzyskał sporą ilość odsłon na YouTube - opowiada nam Dawid. - Gdy filmik poszedł w świat, zaczęły się do mnie zgłaszać inne lokale z prośbą o odwiedziny w takim stylu.

Dawid Erlich zdążył odwiedzić już między innymi KFC w Pucku, Mąkę i Wodę Pierogarnię w Pucku, Pizzerię "Pera" w Swarzewie, Pizzerię "La bamba" w Łebczu i Pralnię Chemiczną w Pucku.

Obecna lista lokali, które Dawid jeszcze zamierza odwiedzić i dla których stworzy teksty i muzykę zapewnia mu ręce pełne pracy.

Dawid Erlich urodził się 23 października 2001 w Szpitalu Puckim. Najpierw mieszkał w Smolnie, a później w Mrzezinie. Dom dzieli z mamą Magdaleną, jej partnerem, dwoma braćmi Emilem (lat 11) i Nikodemem (roczek).

Podstawówkę i gimnazjum kończył w Mrzezinie, a obecnie kończy edukację w Powiatowym Zespole Szkół nr 4 im. Jakuba Wejhera w Wejherowie, gdzie nie tylko wyuczył się zawodu spawacza, ale także napisał maturę! Choć jej oficjalnych wyników jeszcze nie otrzymał, to jest dobrej myśli.

Jakie ma plany na przyszłość? Dawid od 3 lat jest w związku z Anią i nie widzi innej opcji, jak stworzenie z nią szczęśliwej rodziny. A zawodowo?

- Nie mam jeszcze konkretnych planów - mówi Dawid. - Zobaczymy jak los poprowadzi moje sprawy, cokolwiek się nie stanie w tej dziedzinie, to będę zadowolony.

Kandydat do tytułu Osobowość Roku 2020 w kategorii Kultura: ...

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila (db.puck@prasa.gda.pl) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

Wideo

Dodaj ogłoszenie