Kandydatka do tytułu Osobowość Roku 2020 w kategorii Działalność społeczna i charytatywna: Magdalena Szyczewska z Władysławowa

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Archiwum Magdy Szyczewskiej
Magdalena Szyczewska z Władysławowa otrzymała nominację do tytułu Osobowość Roku 2020 w kategorii Działalność społeczna i charytatywna za: organizację bezpłatnych półkolonii wakacyjnych na terenie gminy Władysławowo oraz gminy Puck. Żeby zagłosować na Magdalenę Szyczewską, wyślij SMS o treści GDC.245 na numer 72355. Koszt: 2,46 zł z VAT.

Magdalena Szyczewska w trzecim tygodniu głosowania w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego Osobowość Roku 2020 znajduje się na trzecim miejscu w swojej kategorii - Działalność społeczna i charytatywna.

Magdalena Szyczewska z Władysławowa jest bardzo skromna, i choć miło jej, że została nominowana do tytułu Osobowości Roku, to szczerze wolałaby pozostać anonimowa we wszystkich akcjach, które organizuje. A tych jest całkiem sporo!

Magda Szyczewska jest prezesem KP Jantarek z Władysławowa i w ramach tej funkcji angażuje się w organizację najróżniejszych zajęć dla dzieci i młodzieży: nie tylko piłkarskich. Na swoim koncie ma już m.in. wprowadzenie nowych dyscyplin sportowych w powiecie puckim, takich jak teqball czy cheerleading.

Wśród całokształtu obowiązków, jakie na niej spoczywają, zawsze znajdzie czas na projekty społeczne, mając w sercu dobro dzieci i młodzieży ziemi puckiej, co rusz wychodzi z nowymi pomysłami.

- Mam długofalowe plany związane z całym klubem Jantarek - mówi Magda Szyczewska. - Chcę zapewnić stabilną siedzibę, miejsce do działania naszej organizacji, boisko, obiekt zadaszony. Bardzo chcę rozwijać wszystkie nasze dotychczasowe działania na terenie całego powiatu puckiego, a w nie wlicza się walka z patologią, z uzależnieniami, wsparcie ogólnorozwojowe i ogólnoedukacyjne dla dzieci.

O kilku projektach realizowanych przez KP Jantarek pod prezesurą Magdy Szyczewskiej pisaliśmy już niejednokrotnie, m.in. w artykułach o projektach: Sportowa Motywacja czy [email protected] Sieć Ludzi Zaangażowanych.

Magdalena Szyczewska urodziła się 11 września 1989 r. w Reszlu (gmina Kętrzyn) na Mazurach. Jej wielką pasją jest gastronomia - uwielbia gotować i, co najważniejsze, potrafi!

Jednakże miłość do męża - Kacpra (obecnego trenera KP Jantarek), sprawiła, że zamieszkała wraz z nim we Władysławowie. Razem wychowują trójkę dzieci: Fabiana, Olę i Szymona. Razem też angażują się w rozwijanie klubu i budowanie przyszłości dzieci i młodzieży ziemi puckiej.

- Mąż zajmuje się sprawami sportowymi, a ja, jako że mam wykształcenie grafika komputerowego, dbam o stronę marketingową - mówi Magda Szyczewska. - Pomysł prowadzenia zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży ziemi puckiej, to była inicjatywa, która skrzyknęła wiele organizacji powiatu puckiego ze sobą. Mam nadzieję, że z roku na rok będzie więcej chętnych i więcej możliwości; w tym roku będzie prawie 200 dzieci na naszych, letnich półkoloniach.

Kandydatka do tytułu Osobowość Roku 2020 w kategorii Działal...

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

Dodaj ogłoszenie