Kaperki Puck mistrzyniami województwa pomorskiego LZS. Pojadą na mistrzostwa Polski!!! | ZDJĘCIA

Mistrzostwa województwa pomorskiego LZS „Mała Piłkarska Kadra Czeka”: do mistrzostw Polski LZS awansowały Kaperki Puck!

Kaperki Puck mistrzyniami województwa pomorskiego LZS. Pojad...

Turniej "Piłkarska Kadra Czeka" ma blisko 40-letnią historię. Jego celem od początku jest po­pu­la­ry­zacja pił­ki noż­nej wśród mło­dzie­ży ze śro­do­wi­ska wiej­skie­go i ma­łych mia­ste­czek.

W turniejach, które w niedzielę (29 maja 2022 r.) zostały rozegrane na Stadionie Miejskim przy ul. Toruńskiej w Malborku, wyłoniono finalistki piłkarskich mistrzostw Polski LZS dziewcząt.

W kategorii wiekowej rocznika 2009 i młodszych konkurencja była spora: na boiskach zmierzyło się sześć ekip. Po mistrzostwo Pomorza LZS sięgnęły Kaperki Puck, które okazały się bezkonkurencyjne! Wygrywały wszystkie mecze: 1:0 z Canicułą Bytów, 8:0 z Lisovią Lisewo Malborskie, 3:0 z Olimpico Malbork, 6:2 z Kaperkami II, 1:0 z Ceramikiem Łubiana.

Puckie zwyciężczynie będą reprezentowały województwo pomorskie w mistrzostwach Polski LZS „Mała Piłkarska Kadra Czeka”.
Kolejne miejsca zajęły: Ceramik, Canicuła, Lisovia, Olimpico i Kaperki II.

To nie jedyny sukces puckich Kaperek. Zaledwie tydzień wcześniej (23-24 maja 2022 r.) Kaperki Puck zmierzyły się na murawie w finale wojewódzkim turnieju piłki nożnej dziewcząt "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku", który odbył się na obiektach Gdańskiego Ośrodka Sportu przy ulicy Traugutta w Gdańsku.

Tu reprezentacja Kaperek Puck z roczników 2010/2011 wywalczyła trzecie miejsce, a dodatkowo zawodniczka Zuzanna Jackowska została najlepszą zawodniczką turnieju. W kategorii wiekowej U-10 Kaperki Puck również wywalczyły trzecie miejsce, a najlepszą bramkarką turnieju została pucka Kaperka Daria Bizewska.

Chcesz też podzielić się swoimi fotkami z powiatu puckiego z nami i naszymi Czytelnikami? Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani