Kaszubia Starzyno - Zatoka 95 Puck 2:2 (0:1). Cenny remis. Puck zagrał dla Sławka, któremu zmarła mama | ZDJĘCIA, WIDEO

K. Hoffmann
Derby A-klasy na początek rundy rewanżowej. Kaszubia Starzyno obudziła się dopiero w drugiej połowie, a Zatoka 95 Puck zapunktowała na trudnym terenie dla najgorliwszego swojego kibica, któremu zmarła mama. Piłkarski Serwis Powiatu Puckiego

Kaszubia Starzyno - Zatoka 95 Puck 2:2 (0:1). To nie był zwykły mecz w A-klasie gr. I. Te derby powiatu puckiego zawsze niosą za sobą wiele emocji. Piłkarze Kaszubii za każdym razem mocno ostrzą sobie zęby na drużynę z Pucka. Nie inaczej było tym razem. Choć pierwszy mecz obu drużyn miał jeszcze jeden podtekst.

Goście na derby jechali podwójnie zmotywowani. Zdobycz punktową chcieli zadedykować zmarłej mamie Sławka Grzenkowicza, najwierniejszego kibica Zatoki. Kilka godzin wcześniej delegacja klubu wzięła udział w pogrzebie, by tak okazać wsparcie niepełnosprawnemu fanowi. Hasło Gramy dla Sławka przyświecało im podczas pojedynku z Kaszubią.

Mecz w Starzynie rozpoczął się od zmasowanych ataków gospodarzy. Goście przetrwali trudny okres i zdołali wyjść na prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie za sprawą Patryka Kowalczyka.

Druga odsłona to kolejna bitwa o każdy fragment boiska. Kaszubia zdołała wyrównać dzięki swojemu supersnajperowi - Marcinowi Ruszkowskiemu, ale nieustępliwa Zatoka ani myślała się poddać. W 77 minucie do egzekwowania jedenastki podszedł Marek Rambiert, który skutecznie ją wykonał. Gospodarze jednak dopięli swego i ostateczny cios zadali w końcowych minutach gry. Gola na wagę remisu strzelił Kamil Godula. Podział punktów w derbowym pojedynku jak najbardziej sprawiedliwy.

Kaszubia Starzyno - Zatoka 95 Puck 2:2 (0:1)

W sobotę, 7.04.2018 r. Kaszubia Starzyno na własnym boisku podejmie Sokoła Bożepole Wielkie. Początek meczu o godz. 15:30. Zatoka 95 Puck w tej kolejce pauzuje.