Kaszubia Starzyno - Zenit Łęczyce 4:5 (1:2). Dużo goli, zero punktów | ZDJĘCIA, WIDEO

Krzysiek Hoffmann
Kaszubia Starzyno - Zenit Łęczyce, Piłkarski Serwis Powiatu Puckiego
Kaszubia Starzyno - Zenit Łęczyce, Piłkarski Serwis Powiatu Puckiego Piotr Niemkiewicz
Kaszubia Starzyno zgotowała swoim kibicom kolejny emocjonujący mecz. Zobaczyliśmy grad goli. Gospodarze strzelili ich aż 4. Zenit Łęczyce wbił o jedną więcej i to goście z powiatu wejherowskiego dopisują sobie do ligowej tabeli trzy punkty. To dopiero druga domowa porażka "pomarańczowych" tej wiosny. Piłkarski Serwis Powiatu Puckiego.

Kaszubia Starzyno w tym sezonie nie ma szczęścia. Skład ekipy z gminy Puck przed rozgrywkami delikatnie się odmłodził. Wiosną są prawdziwymi królami swojego boiska, z którego zrobili niemałą twierdzę. Przed spotkaniem z Zenitem Łęczyce na pięć meczów rozgrywanych u siebie, aż cztery padły łupem Kaszubii. Goście z powiatu wejherowskiego przyjechali podbudowani wysoką wygraną z KP Gdynia (5:0).

Spotkanie przez pierwszy kwadrans przypominało piłkarskie szachy. Żadna z drużyn nie była w stanie przejąć inicjatywy, a gra toczyła się w środku boiska. W 16 minucie sytuacja zmieniła się. Józefa Stolarskiego pokonał Tomasz Baran. Rozmontowana linia obrony dała się zaskoczyć po raz drugi w 24 minucie. Na szczęście ofensywa zareagowała poprawnie: Grzegorz Marzejon strzelił kontaktowego gola. Do przerwy utrzymał się wynik 1:2.

Druga połowa rozpoczęła się od śmiałego natarcia gości, co skutkowało podwyższeniem stanu rywalizacji w 49 minucie. Gospodarze znów zdołali zminimalizować straty za sprawą Patryka Szomburga. By utrzymać odpowiednią kolejność Zenit Łęczyce strzelił na 4:2 w 65 minucie. Dosłownie 120 sekund później Patryk Rutha trafił na 4:3. W 71 minucie przyjezdni wszystko wyjaśnili. Wynik 5:3 utrzymywał się do 85 minuty. Strzelanie na zmianę zakończył Grzegorz Marzejon. Niestety zabrakło czasu na wyrównanie. W ten sposób Kaszubia Starzyno odniosła dopiero drugą porażkę na własnym boisku w tej rundzie.

Gospodarze mecz kończyli w dziesiątkę. Drugą żółtą kartką na chwilę przed końcem gry został ukarany Damian Borski.

Kaszubia Starzyno - Zenit Łęczyce 4:5 (1:2)

Już w tę sobotę Kaszubia Starzyno przyjeżdża na A-klasowe derby powiatu puckiego do Pucka. Dla obu teamów to mecz nie tylko o ligowe punkty, ale o prestiż i szacunek w lokalnym środowisku piłkarskim. Spotkanie z Zatoką 95 Puck rozpocznie się o godz. 16.