Kaszubski Bieg Lesoków w Szemudzie: aż 10. osób reprezentowało ziemię pucką. Najszybszy był Grzegorz Kujawski z Pucka | ZDJĘCIA

Magdalena Gębka-Scuffins
W słoneczną, sierpniową sobotę ponad 300 osób wzięło udział w 15. edycji Kaszubskiego Biegu Lesoków. W zawodach z cyklu Kaszuby Biegają, które odbyły się 15.08.2020 w Szemudzie wzięło udział aż 10. reprezentantów powiatu puckiego. Jak im poszło?

Na starcie biegu na 5 km 15. Kaszubskiego Bieg Lesoków w Szemudzie stanęło 112 osób, wśród nich dwóch mieszkańców powiatu puckiego. Zwycięskie miejsce na podium zajął Grzegorz Kujawski z Pucka, który dystans pięciu kilometrów pokonał w zaledwie 19 min i 28 sek. W tym biegu udział wziął także Marek Litzbarski z Pucka, który pokonał trasę 5 km w 26 min i 34 sek, tym samym zajął 39 miejsce.

Szczegóły Kaszubskiego Biegu Lesoków na 5 km można znaleźć

- W Szemudzie odbyły się kolejne biegi z cyklu Kaszuby Biegają, a rywalizacja tradycyjnie odbyła się na dwóch dystansach, 5 i 10 km - opisuje Grzegorz Kujawski. - Upał i ciężka trasa nie wystraszyły miłośników biegania, których łącznie do mety dotarło ponad 300.

Kaszubski Bieg Lesoków na 10 km w Szemudzie okazał się bardziej popularny, gdyż tu na starcie stanęły aż 202 osoby. Wśród nich było 8. mieszkańców powiatu puckiego. Najszybszym mieszkańcem ziemi puckiej na tym dystansie okazał się Wojciech Labudda z Pucka, który z czasem 38 min i 56 sek. zajął 7. miejsce. Paweł Cybula z Kazimierza osiągnął czas 41 min i 9 sek., co dało mu 19 miejsce, natomiast Jakub Lahs z Pucka z czasem 45:35 zajął 40. miejsce.

Szczegóły Kaszubskiego Biegu Lesoków na 10 km można znaleźć

Karol Kuchnowski z Werblini zajął 73. miejsce z czasem 49 min i 18 sek. Zaledwie 18 sekund później do mety dobiegł Jarosław Jaffke z Łebcza, co dało mu 76. miejsce. Leszek Hintzke z Leśniewa pokonał dystans 10 km w 51 minut i 49 sekund, co zagwarantowało mu 92. miejsce. 108. do mety dobiegł Jarosław Góniak z Pogórza, osiągając czas 55 minut i 9 sekund. Natomiast Krzysztof Lunk z Pucka z czasem 1 godziny i 24. sekund zajął 151. miejsce.

Chcesz też podzielić się swoimi fotkami z powiatu puckiego z nami i naszymi Czytelnikami? Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka: