Kaszubski Maraton o Wschodzie Słońca 2020: uczestnicy zjechali się z całej Polski, ale pierwsi na mecie byli pucczanie | ZDJĘCIA, WIDEO

Magdalena Gębka-Scuffins
Ośrodek Sportu i Rekreacji we Władysławowie
Na pierwszą edycję Kaszubskiego Maratonu o Wschodzie Słońca, który rozpoczął i zakończył się w gminie Władysławowo, zjechali się uczestnicy z całej Polski. W kategorii mężczyzn tryumfował Roman Elwart z Pucka. W kategorii kobiet zwyciężyła Aneta Machajewska ze Środy Wielkopolskiej. Poznacie zawodników i zwycięzców, sprawdźcie wyniki.

Pierwsza edycja Kaszubskiego Maratonu o Wschodzie Słońca 2020 za nami! W sobotę, 25 lipca 2020 na starcie o świcie stanęło 69 zawodników, a do najlepszych trafiły puchary. Ponadto wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli ten wyjątkowy maraton, zostali nagrodzeni medalami. Wśród uczestników rozlosowano także nagrody rzeczowe, a na mecie czekał na zawodników poczęstunek. Kto dobiegł pierwszy do mety?

W kategorii mężczyzn tryumfował Roman Elwart z Pucka (LKS Puck) - maraton ukończył z czasem 2:52:10,72. Na drugim miejscu uplasował się Wojciech Labudda (LKS Puck) także z Pucka, z czasem 2:59:21,20. Na trzeciej pozycji na metę dobiegł debiutujący na tym koronnym dystansie Dawid Nikrant z Domatowa (DN9 RUN) czasem 3:03:41’75.

W kategorii kobiet zwyciężyła Aneta Machajewska ze Środy Wielkopolskiej (Polonia Środa) z czasem 3:51:07’64. Drugie miejsce zajęła Barbara Łuczak-Pokój z Sarzyna w woj. podkarpackim (Nowosarzyńska Grupa Biegowa) z czasem 03:55:18’84. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Anna Markowska z Grudziądza (SP 8 Grudziądz) z czasem 4:05:13’26.

Pucharami nagrodzono także najszybszą kobietę i najszybszego mężczyznę z terenów gminy Krokowa, gminy Puck i gminy Władysławowo. W kategorii mężczyzn zwyciężył Damian Koza z Władysławowa (3:26:47’77). W kategorii kobiet tryumfowała Aurelia Dehling (Rebels Legion Team) z Władysławowa (4:57:25’50).

Dodatkowe wyzwanie: na trasie maratonu, na 32 kilometrze pojawił się także odcinek specjalny, stumetrowy podbieg. Statuetkami dla najszybszej kobiety i najszybszego mężczyzny na odcinku specjalnym „Diabelska Ściana” nagrodzeni zostali: Marcin Żelazny (Sportowy Klub Wędkarstwa Morskiego Władek Team) z Pruszcza Gdańskiego (22’73) oraz Małgorzata Kowalska (Zadyszka) z Konina (41’25). Szczegółowe wyniki podbiegu można znaleźć TUTAJ.

- Dziękujemy za udział w wydarzeniu i gratulujemy osiągniętych wyników! - komentują organizatorzy Kaszubskiego Maratonu o Wschodzie Słońca: Ośrodek Sportu i Rekreacji we Władysławowie, Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w gminie Puck oraz Krokowskie Centrum Kultury w Krokowej. - Patronem wydarzenia był Bar Na Skarpie.

Kaszubski Maraton o Wschodzie Słońca 2020: uczestnicy zjecha...

Szczegółowe wyniki pierwszej edycji Kaszubskiego Maratonu o Wschodzie Słońca 2020:

1. Roman Elwart z Pucka (Klub KOWO UDVIKLING/ LKS PUCK/ TEAM ELWART) Czas 02:52:10.72
  18. Tomasz Murzyn z Warszawy (Klub JUNIK) Czas 03:45:58.73
  19. Robert Konieczny z Nakła Nad Notecią (Klub START LUKS NAKŁO) Czas 03:48:05.01
  20. Kamil Szabłowski z Gdańska (Klub GWIAZDA MORZA TEAM) Czas 03:49:24.74
  21. Michał Flissikowski z Nowej Wsi (Klub RZECZNA NIEMIŁOŚĆ) Czas 03:50:30.28
  22. Aneta Machajewska ze Środy Wielkopolskiej (Klub POLONIA ŚRODA) Czas 03:51:07.64
  23. Sylwester Pawlak ze Środy Wielkopolskiej (Klub POLONIA ŚRODA) Czas 03:51:07.78
  24. Rafał Miłosz z Pogórza (Klub LZS WICHER ŁEBCZ) Czas 03:52:57.63
  25. Arkadiusz Cieśla z Katowic (Klub BIEGAMY Z SERCEM.PL) Czas 03:53:42.33
  26. Bartosz Klebba ze Swarzewa (Klub KLUB BIEGACZA) Czas 03:54:35.67
  27. Barbara Łuczak-Pokój z Sarzyna woj. podkarpackie (Klub NOWOSARZYŃSKA GRUPA BIEGOWA) Czas 03:55:18.84
  28. Sławomir Wasilewski z Kolbud Czas 03:56:15.90
  29. Bartosz Szulski z Komorników (Klub SNICKERS PO ŚNIADANIU) Czas 03:56:17.57
  30. Mariusz Jaskot z Legnicy (Klub FLASH TEAM) Czas 03:56:23.27
  31. Dawid Gojke z Władysławowa (Klub BIEGAMY RAZEM WŁADYSŁAWOWO) Czas 03:58:21.79
  32. Rafał Kroll z Władysławowa (Klub KORONA BIEGA) Czas 03:59:06.73
  33. Mirosław Kopacz z Poznania Czas 04:04:01.96
  34. Tadeusz Dulski z Grudziądza (Klub SP 8 GRUDZIĄDZ) Czas 04:05:13.01
  35. Anna AMrkowska z Grudziądza (Klub SP 8 GRUDZIĄDZ) Czas 04:05:13.26
  36. Marek Necel z Władysławowa (Klub BIEGAMY RAZEM WŁADYSŁAWOWO) Czas 04:05:22.83
  37. Robert Więczkowski z Bydgoszczy (Klub HARDCOROWE WYCHYLYLYBYMY) Czas 04:07:20.94
  38. Paweł Gasior z Susza (Klub ROZBIEGANY SUSZ) Czas 04:11:42.27
  39. Tomasz Mlost z Wadowic (Klub #ZBIEGANIEMMIDOTWARZY) Czas 04:13:22.02
  40. Magdalena Chelińska z Oleśnicy Czas 04:15:08.09
  41. Konrad ratajczak z Rumi (Klub TROCHĘ JUŻ BIEGAM) Czas 04:16:12.29
  42. Grzegorz Karczewski z Helu (Klub LKS BŁĘKITNI ŻEGLCE) Czas 04:18:42.39
  43. Marcin Żelazny z Pruszcza Gdańskiego (Klub SPORTOWY KLUB WĘDKARSTWA MORAKIEGO WŁADEK TEAM) Czas 04:20:16.51
  54. Roman Janik z Kwidzyna (Klub KWIDZYN BIEGA) Czas 04:43:05.06
  55. Krzysztof Kobylarczyk z Mostów, gm. Kosakowo (Klub BIEGAŁEM Z KAJĄ) Czas 04:43:26.32
  56. Artur Dekiert z Poznania Czas 04:45:09.30