Kaszuby Biegają 2020: biegowe Grand Prix Kaszub w Żukowie pełne emocji! Grzegorz Kujawski z Pucka na podium w dwóch kategoriach! | ZDJĘCIA

Magdalena Gębka-Scuffins
Zawody sportowe z cyklu Kaszuby Biegają odbyły się w sobotę, 25 Lipca w Żukowie. Na kaszubskiej imprezie sportowej stawiło się ponad 300 biegaczy, którzy rywalizowali na dystansach: 1 mila, 5 km oraz 10 km. W tych dwóch ostatnich kategoriach Grzegorz Kujawski z Pucka stanął na podium, ale nie był on jedynym reprezentantem ziemi puckiej.

Lipcowe Grand Prix Kaszub w Żukowie było już kolejną imprezą z cyklu Kaszuby Biegają. Tym razem sportowcy rywalizowali na 3 dystansach: 1 mila, 5 km oraz 10 km.

W biegu na 1 milę nie było reprezentantów ziemi puckiej, ale w biegu na 5 km już tak! Tutaj drugie miejsce zajął Grzegorz Kujawski z Pucka, który trasę pokonał w zaledwie 17 min 24 sek. Jako 35. do mety dobiegła Magdalena Roraf z Celbowa, która pokonała 5 km w zaledwie 22 min 27 sek., co dało jej 6. miejsce wśród kobiet! Do tej rywalizacji stanęła także Patrycja Jaffke z Łebcza, która uzyskała czas 39 min 20 sek., a do mety przybiegła jako 112. osoba, ale 43. kobieta.

- Na trudnej, przełajowej trasie łącznie wystartowało ponad 300 osób - opowiada Grzegorz Kujawski.

Biegacz z Pucka także stanął na podium w biegu na 10 km. W tej kategorii zajął 3. miejsce z wynikiem 37 min 16 sek. W tej samej kategorii ziemię pucką reprezentował także Jarosław Jaffke z Łebcza, który do mety dobiegł jako 57., ale zajął 54. miejsce wśród mężczyzn z czasem 49 min 55 sek. Karol Kuchnowski z Werblini miał czas 50 min 32 sek., do mety dobiegł jako 60. osoba i tym samym zajął 49. miejsce wśród mężczyzn. Paweł Cybula z Kazimierza do mety dobiegł jako 76. i zajął 64. miejsce wśród mężczyzn z czasem 53 min 12 sek. Leszek Hintzke z Leśniewa do mety dobiegł 82., zajął 68. miejsce wśród mężczyzn, a czas biegu na 10 km to 53 min i 59 sek.

Pełne wyniki wszystkich uczestników można sprawdzić tutaj: Żukowska MILA, Żukowska '5 oraz Żukowska '10.