Kaszuby Połchowo - Kamienica Królewska 3:3 (1:1). Skwiercz znów ratuje punkt! | ZDJĘCIA, WIDEO

Krzysiek Hoffmann
Kaszuby Połchowo - Kamienica Królewska
Kaszuby Połchowo - Kamienica Królewska Piotr Niemkiewicz
Kaszuby Połchowo - Kamienica Królewska 3:3 (1:1). Beniaminek gdańskiej okręgówki z kolejki na kolejkę funduje swoim fanom coraz większy horror. Twierdza Połchowo nadal nieodczarowana. Kaszuby dwukrotnie prowadziły, ale pod koniec meczu piłkarze Jakuba Pluskoty musieli gonić wynik. Udało się uratować remis dzięki celnemu trafieniu Michała Skwiercza. Piłkarski Serwis Powiatu Puckiego.

Kaszuby Połchowo - Kamienica Królewska 3:3 (1:1). Gospodarze po dwóch remisach z rzędu byli żądni zwycięstwa. Tym bardziej, że w ostatnich kolejkach trzy punkty były naprawdę blisko.

Do pojedynku z Kamienicą gospodarze wyszli mocno zmotywowani i przede wszystkim w optymalnym dla siebie ustawieniu. W defensywie niepodzielnie rządził Krzysztof Skwiercz, linia pomocy turbodoładowana Michałem Więckiem i Adamem Rydlewiczem. Z przodu duet snajperów - Mariusza Grzywacza i Michała Skwiercza. Ta konfiguracja musiała dać punkty.

FWPP #1: Jak wytypowaliśmy wynik meczu Kaszub Połchowo? Sprawdź nasz Futbolowy Weekend Powiatu Puckiego | ZDJĘCIA, TYPY

Różnica w tabeli dzieląca oba teamy jest spora. Drużyna z powiatu kartuskiego już nieraz w tym sezonie pokazała, że potrafi grać na wyjazdach. Kamienica ewidentnie polubiła grę na ziemi puckiej. W pierwszej kolejce MKS Władysławowo miał niemałe problemy, by przy Żwirowej odnieść zwycięstwo, a Start boleśnie przekonał się o ich sile rażenia odnosząc druzgocącą porażkę 0:10.

Pierwsza odsłona meczu była wyrównana. Choć kluczową rolę grał silnie wiejący wiatr. Na początku spotkania pomagał gościom, jednak pierwszą bramkę ustrzelili gracze Kaszub. W 37 minucie celnym trafieniem popisał się Adam Rydlewicz. Chwilę później Kamienica zdołała zremisować. Wynik utrzymał się do przerwy.

Podczas drugiej połowy wiatr wiał już w odpowiednią stronę. Dobrym przykładem na to był kolejny gol Rydlewicza. Pomocnik gospodarzy posłał futbolówkę w pole karne z zamiarem dośrodkowania. Piłka zmieniła trajektorię lotu i przelobowała golkipera gości. Chwilę potem inicjatywę przejęła Kamienica. Bramka wyrównująca padła w 74 minucie gry. Rozluźnienie w defensywie gospodarzy poskutkowało trzy minuty później, gdy Rafał Smyk musiał po raz trzeci wyjmować piłkę z siatki. Ostatnie minuty gry to szaleńcza pogoń za wynikiem z happy endem. Gola na wagę punktu strzelił Michał Skwiercz. Tym razem wyręczył brata z ratowania wyniku. W zeszłej rundzie to właśnie defensor w doliczonym czasie spotkania zapewnił remis z Orlętami.

Kaszuby Połchowo - Kamienica Królewska KS 3:3 (1:1)

Bramki Kaszuby: Rydlewicz 2 (37 min, 57 min), Michał Skwiercz 81 min

Skład Kaszuby: Smyk - Barzowski, Szlage, Krzysztof Skwiercz, Szczypior - Krzysztofik (80 min Szulc), Rydlewicz (58 min Cherek), Dopke (92 min Rosenkranz), Więcek (91 min Dawidowski) - Grzywacz, Michał Skwiercz

Wysoki bramkowy remis z silną Kamienicą jest dowodem na to, że Kaszuby Połchowo nie mogą być traktowani jako chłopcy do bicia w piątej lidze. Podopieczni Jakuba Pluskoty jak na razie zajmują 14 pozycję w tabeli, tracąc do najlepszej dwunastki zaledwie trzy punkty. O te już w najbliższą sobotę powalczą na wyjeździe z Olimpią Osowa