Kaszuby Połchowo przegrały 1:8 z Czarnymi Pruszcz Gdański. Dwa karne i zero punktów | ZDJĘCIA, WIDEO

Krzysiek Hoffmann
Czarni Pruszcz Gdański - Kaszuby Połchowo 1:8
Czarni Pruszcz Gdański - Kaszuby Połchowo 1:8 Piotr Ciskowski
Czarni Pruszcz Gdański - Kaszuby Połchowo 1:8. Drugi mecz w maju i druga bolesna porażka drużyny z gminy Puck. Tym razem honorowego gola, z rzutu karnego, strzelił Krzysztof Skwiercz. Ale to nie była jedyna jedenastka tego spotkania. Piłkarski Serwis Powiatu Puckiego.

Kaszuby Połchowo majówki wspominać nie będą zbyt miło. Najpierw sobotnia porażka z MKS Władysławowo na własnym stadionie, a później dotkliwe lanie od Czarnych Pruszcz Gdański.

Gra wyglądała na dość wyrównaną od pierwszego gwizdka sędziego. Choć gospodarze z Pruszcza szybko objęli prowadzenie. Rafał Smyk po raz pierwszy wyjmował piłkę z siatki w 7 minucie. Do remisu po pewnym strzale z rzutu karnego doprowadził kapitan graczy z Połchowa - Krzysztof Skwiercz. Po golu na 1:1 nastąpiło tąpnięcie w szeregach gości. Czerwień ujrzał ich golkiper.

I to zaważyło na ostatecznym wyniku. Do "klatki" wszedł młody Dawid Koy zmieniając napastnika - Karola Hildebrandta. Minutę po zameldowaniu się na murawie już musiał kapitulować. Na 3:1 Czarni trafili chwilę przed przerwą.

Później było już tylko gorzej. Gospodarze dziesiątkowali szeregi obronne Kaszub z dokładnością zbliżoną do odjazdów niemieckich pociągów, powiększając przewagę do 4:1 (60 min), 5:1 (65 min), 6:1 (76 min), 7:1 (80 min) i wreszcie 8:1. Ostatnia bramka wpadła na trzy minuty przed końcem spotkania.

Podopieczni Jakuba Pluskoty nie mieli w sobie wystarczającej motywacji do gry. Dodatkowo jak grom z jasnego nieba spadła na nich czerwona kartka jednego z najjaśniejszych punktów w drużynie. Osłabione Kaszuby Połchowo były łakomym kąskiem dla wybieganych Czarnych Pruszcz Gdański.

Czarni Pruszcz Gdański - Kaszuby Połchowo 8:1 (3:1)

Bramka Kaszuby: Krzysztof Skwiercz (20)
Kaszuby: Smyk - Brzostek, Krzysztof Skwiercz, Szlage (67 Dawidowski), Mateusz Krzysztofik - Dariusz Krzysztofik, Nalepa, Rydlewicz, Cherek - Hildebrandt (40 Koy), Michał Skwiercz

Kaszuby Połchowo po 22 kolejkach gdańskiej okręgówki zajmują bezpieczne, ósme miejsce z 26-punktowym dorobkiem. W najbliższą sobotę - 6.05.2017 na własnym boisku zmierzą się z Orlętami Reda. Start meczu o godz. 17.