Kaszuby Połchowo - Sztorm Mosty 1:0 (1:0). Kapitalna seria trwa! | ZDJĘCIA, WIDEO

Krzysztof Hoffmann
Kaszuby Połchowo nie zwalniają tempa na wiosnę. W derbowym spotkaniu skromnie, jednobramkowo pokonali Sztorm Mosty. Gola na wagę trzech punktów pod koniec pierwszej połowy strzelił Sebastian Meina. Piłkarski Serwis Powiatu Puckiego.

Kaszuby Połchowo - Sztorm Mosty. Na ten mecz czekaliśmy z niecierpliwością. Będący na fali wznoszącej od pierwszej kolejki rundy rewanżowej w sezonie 2016/2017 okręgówkowy zespół z gminy Puck podejmował w swojej "twierdzy" Sztormowców. Obie drużyny preferują techniczny futbol, więc pojedynek zapowiadał się nader ciekawie.

I taki był od pierwszych minut. Zarówno gospodarze jak i goście nie myśleli o niczym innym jak tylko o zdobyciu kompletu punktów. Gra skumulowała się w środku pola. To tutaj futbolówka gościła najczęściej. Uważna gra w defensywie i czasem może brak wykończenia ze strony napastników sprawiały, że trudno było wyłonić faworyta po pierwszych dwóch kwadransach. Sytuacja zmieniła się na kilka minut przed gwizdkiem arbitra zapraszającym na przerwę.

Strzał Sebastiana Meiny z 42 minuty totalnie zaskoczył przyzwoicie broniącego Eryka Skulicha. Jak się okazało, była to jedyna bramka w tym meczu. Mimo usilnych chęci podopiecznym Aleksandra Cybulskiego nie udało się strzelić wyrównującego gola.

Kaszuby Połchowo dołożyły kolejne trzy punkty do ligowego dorobku. Dzięki zwycięstwu udało się powędrować w górę tabeli. Obecnie zajmują szóste miejsce z 9-punktową stratą do Czarnych Pruszcz Gdański. Drużyna Jakuba Pluskoty jest jedną z dwóch, która w rundzie rewanżowej jeszcze nie przegrała. Drugą niepokonaną ekipą jest... Start Mrzezino.

Poderbowe pozytywy dla Sztormu Mosty - powrót do gry Sebastiana Kurdziela, który w ostatnich miesiącach leczył poważną kontuzję kolana. Bramkostrzelny napastnik w 51 minucie zmienił Filipa Żelezika, lecz do pełni formy brakuje mu jeszcze kilku treningów.

Kaszuby Połchowo - Sztorm Mosty 1:0 (1:0)

Bramka Kaszuby: Sebastian Meina (42 min)

Skład Kaszuby:
Smyk - Brzostek (80 min Rydlewicz), Cherek, Dopke, Krzysztofik - Krzysztofik (67 min Nalepa), Meina (75 min Hildebrandt), Skwiercz, Skwiercz - Szlage, Więcek

Skład Sztorm:
Skulich - Białek, Chełmikowski, Janiak, Karnat - Kupiec (77 min Szumotalski), Kurdybelski, Meller, Rytlewski - Standura, Żelezik (51 min Kurdziel)

W sobotę o godz. 11 Sztormowcy na Złotych Piaskach zagrają z Mściszewicami. Piłkarze z Połchowa jadą na mecz z GKS Kowale