Klub Honorowych Dawców Krwi w Pucku: sukces mobilnego poboru. Przy puckiej komendzie krew oddało 35 osób, w tym aż sześć pierwszorazowo!

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
KPP w Pucku
Akcja mobilnego poboru krwi zorganizowanego przez Klub Honorowych Dawców Krwi w Pucku, która miała miejsce przy Komendzie Powiatowej Policji w Pucku, okazała się wielkim sukcesem. W kolejce do oddania krwi ustawiło się wielu chętnych, a wśród nich było aż 6 osób, które zdecydowały się na krwistą donację po raz pierwszy! Dodatkowo zbiórce przyświecał szczegółowy cel: zebranie krwi dla policjanta z Trąbek Wielkich, który został poszkodowany w wypadku i pilnie potrzebował krwi do dalszego leczenia.

W piątek, 17 lipca 2020 na parkingu Komendy Powiatowej Policji w Pucku Klub Honorowych Dawców Krwi w Pucku wspólnie z policjantami kolejny raz zorganizował zbiórkę krwi dla ratowania życia i zdrowia.

Tym razem zbiórce przyświecał dodatkowy cel, gdyż krew potrzebna była dla policjanta z Trąbek Wielkich, który został poszkodowany w wypadku komunikacyjnym i pilnie potrzebował krwi do dalszego leczenia.

- Młodszy aspirant Szymon Mielewczyk jest dzielnicowym w Komisariacie Policji w Trąbkach Wielkich (p. gdański) - informują w puckiej komendzie. - Został poszkodowany w wypadku drogowym i obecnie przebywa w Szpitalu Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie czekają go operacje.

Krew można oddać w dowolnym punkcie krwiodawstwa imiennie na Szymona Mielewczyka, który obecnie przebywa w Szpitalu Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

Do akcji przystąpiło 35 osób, w tym aż 6 osób po raz pierwszy! Wśród dawców byli koledzy po fachu Szymona Mielewczyka, a także chętni do oddania krwi niezwiązani z zawodem policjanta. Należy tu nadmienić, że każda z tych osób została zakwalifikowana do poboru krwi, dzięki czemu udało się zebrać 15,3 l cennego płynu ratującego życie.

- Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację akcji, a w szczególności wszystkim, którzy oddali cząstkę siebie dzieląc się własną krwią - podsumowują w KPP w Pucku.

Klub Honorowych Dawców Krwi w Pucku i ostatni w tym roku mob...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Rekord zakażeń COVID-19 w roku 2023 - video flesz

Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie