Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kolejki w wydziale komunikacji starostwa powiatowego w Piotrkowie: wydział wydłuża godziny pracy i będzie obsługiwał kierowców w weekendy

kw
Kolejki w wydziale komunikacji Starostwa Powiatowego w Piotrkowie
Kolejki w wydziale komunikacji Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Dariusz Śmigielski
Wydział komunikacji w Starostwie Powiatowym w Piotrkowie od poniedziałku wydłuża o godzinę czas pracy. Powodem są ogromne kolejki interesantów związane z nowelizacją ustawy Prawo o ruchu drogowym. Zmiana wprowadziła kary od 200 do 1000 zł dla właścicieli pojazdów, którzy w wymaganym terminie 30 dni nie zgłoszą sprzedaży lub zakupu pojazdu oraz nie zarejestrują auta sprowadzonego z zagranicy.

Kolejki w wydziale komunikacji starostwa powiatowego w Piotrkowie: wydział wydłuża godziny pracy i będzie obsługiwał kierowców w weekendy

Od poniedziałku, 13 stycznia wydział będzie pracował do godz. 18, a dodatkowo będzie przyjmował interesantów przez dwie kolejne soboty - 18 i 25 stycznia (w godz. 7.30-15.30).

- Jeżeli będzie potrzeba, to w lutym też wydłużymy czas pracy - mówi Ireneusz Czerwiński, sekretarz powiatu. Jak dodaje, nie ma możliwości zwiększenia liczby stanowisk obsługi, bo uruchomienie jednego - o co powiat się stara w 2020 roku - zajmuje (z przygotowaniem sprzętu, oprogramowania i szkoleniem pracownika) od 3 do 6 miesięcy.

Zwiększony ruch w wydziale komunikacji zaczął się już w grudniu, ale dopiero perspektywa skar finansowych, które będą naliczane od 1 lutego, spowodowała, że teraz już krótko po godz. 7 rano w starostwie nie ma biletów kolejkowych. Osoby, które dziś zapisują się na wizytę przez internet, termin mają wyznaczany na przedostatni tydzień stycznia.

- Nasz system, co jest obliczone na podstawie czasu potrzebnego do obsługi interesantów, wydaje między 100 a 150 biletów dziennie - przypomina Ireneusz Czerwiński.

Tymczasem do wydziału zgłaszają się mieszkańcy z całego powiatu, którzy przez ostatnie lata nie dopełnili formalności związanych z zakupem lub sprzedażą pojazdów - od samochodów osobowych, przez ciężarówki, ciągniki czy przyczepki. Załatwianie starych spraw odbija się na osobach, które dopiero co kupiły pojazd, ale starostwo myśli o rozdzieleniu interesantów na zapominalskich i bieżących.

Ireneusz Czerwiński przyznaje, że w związku z kolejkami, w wydziale dochodzi czasem do awantur czy nieprzyjemnej wymiany zdań.

- Sam odbieram wiele telefonów, ludzie teraz chcą pilnie załatwić sprawę sprzedaży auta sprzed trzech lat. Pytam: to gdzie był pan 3 lata temu? - opowiada

.

Jak dodaje, równie dużo pracy pracownicy wydziału będą mieli od lutego - liczba klientów zmniejszy się, ale urzędników czekają decyzje dotyczące nakładania kar za spóźnienie za brak zgłoszenia kupna oraz sprzedaży pojazdu zarejestrowanego w kraju w ciągu 30 od daty transakcji czy niezarejestrowanie pojazdu sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego UE w ciągu 30 dni od dnia jego sprowadzenia do Polski. Zgodnie z nowymi przepisami, spóźnialscy będą musieli liczyć się z wydatkiem od 200 do nawet 1000 zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl Nasze Miasto