Kolejna z rzędu wygrana zespołu z Krokowej

(R.K.)
Koszykarze UKS Krokowa wysoko pokonali w Gdańsku tamtejsza drużynę TKKF Neptun w rozgrywkach ligi okręgowej seniorów. Już od pierwszych minut spotkania krokowianie zapewnili sobie bezpieczną przewagę ...

Koszykarze UKS Krokowa wysoko pokonali w Gdańsku tamtejsza drużynę TKKF Neptun w rozgrywkach ligi okręgowej seniorów.

Już od pierwszych minut spotkania krokowianie zapewnili sobie bezpieczną przewagę punktową. Dzięki temu w meczu mogli zagrać wszyscy zawodnicy.

– Niektórzy zazwyczaj mają okazję wystąpić na parkiecie tylko kilka minut, tym razem zmiennikom dałem pograć znacznie dłużej – mówi zadowolony Lechosław Centkowski, trener UKS Krokowa.

Koszykarze jechali do Gdańska z pewnymi obawami. Przeciwnik, teoretycznie słabszy, tydzień wcześniej pokonał przed własną publicznością wyżej notowaną w tabeli drużynę z Gdyni.

– Na szczęście, gra układała się po naszej myśli – mówi trener krokowian.

Pierwszą kwartę wygrał UKS Krokowa 31:18. W drugiej odsłonie goście powiększali swoją przewagę. Tę część również wygrali 24:11. Także trzecią kwartę na plus mogą zapisać krokowianie. Zakończyła się ona wynikiem 32:19. W ostatniej części przewaga nie była już aż tak druzgocąca. UKS wygrał ją 27:21, a całe spotkanie 114:69. Ten wynik umocnił zespół z Krokowej na pierwszym miejscu w tabeli ligowej. Najwięcej punktów, tradycyjnie, zdobył Adam Centkowski. W meczu zagrali: Lechosław Centkowski, Adam Budnik, Wiktor Ryński, Tomasz Belgardt, Łukasz Kreft, Maciej Jaskułka, Krzysztof Kreft, Bartosz Wawrzyniak, Tomasz Liecau, Robert Oldwald, Adam Centkowski i Artur Szymczak.

Teraz krokowianie zagrają przed własną publicznością. W niedzielę 3 lutego o godz. 11 w sali szkoły w Krokowej odbędzie się mecz z GTK Gdynia.