Koło Gospodyń Wiejskich w Rekowie Górnym: KGW Roku 2020 w powiecie puckim. Wyniki 1. etapu plebiscytu Dziennika Bałtyckiego Mistrzowie Agro

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Koło Gospodyń Wiejskich w Rekowie Górnym (gmina Puck, powiat pucki) działa od 2007 r. Przez lata panie z Rekowa Górnego angażują się w różne akcje społeczne i charytatywne. Nasi Czytelnicy wybrali właśnie członkinie KGW w Rekowie Górnym do tytułu KGW Roku 2020 w powiecie puckim.

Koło Gospodyń Wiejskich w Rekowie Górnym funkcjonuje już od prawie 14 lat. Jedynie rok krócej, bo prawie 12 lat, przewodniczy mu Irena Marzejon. Mieszkanka Rekowa Górnego ma 55 lat i oprócz przewodniczenia KGW jest już 4. kadencję w radzie sołeckiej. W obowiązkach związanych z Kołem Gospodyń Wiejskich pomaga jej zastępca Marta Krawczyk.

KGW w Rekowie Górnym liczy sobie około 14 członkiń, około, gdyż zdarza się, że jedna osoba odejdzie, a na jej miejsce przyjdzie inna. W skład stałej grupy obrotnych gospodyń (oprócz przewodniczącej i jej zastępcy) wchodzą: Irena Włodarczyk, Teresa Piekarska, Kinga Marzejon-Barnett, Joanna Marzejon, Maria Hebel, Katarzyna Tarnowska, Joanna Lesner, Marta Detlaff, Iwona Palubicka, Urszula Hempel oraz Gabriela Grygiel.

Panie z KGW w Rekowie Górnym skrupulatnie prowadzą kronikę swojej działalności, a jest o czym pisać, gdyż od samego początku rekowskie gospodynie uczestniczą w corocznych turniejach organizowanych na terenie gminy Puck.

- W 2010 roku wygrałyśmy i miałyśmy szanse reprezentacji gminy Puck w turnieju wojewódzkim, który odbył się w Żukowie – mówi Irena Marzejon. - W kategorii strój (temat: moda wojskowa na wesoło) zdobyłyśmy wtedy 1. miejsce, a w kategorii scenka weselna 2. miejsce.

Działalność KGW Rekowo Górne nie ogranicza się do uczestnictwa w turniejach, gdyż rekowskie gospodynie integrują się z całą wsią w pleceniu wieńca na dożynki.

Oprócz tego angażują się we współpracy z sołtysem w coroczną organizację Dnia Kobiet, Mikołajek, Dnia Seniora i innych wydarzeń w sołectwie, np. piekąc ciasta na odpust Hubertusa, a co Wielkanoc przygotowują ozdobne palmy, które oddają na szczytny cel charytatywny.

Choć w Rekowie Górnym nie ma ani remizy straży pożarnej, ani sołeckiej świetlicy, gdzie członkinie KGW mogłyby się spotykać, to mogą one liczyć na współpracę z dyrektorką Szkoły Podstawowej w Rekowie Górnym, która użycza im salki na spotkania i próby.

- Jesteśmy wdzięczne pani dyrektor za pomoc i udostępnienie miejsca na nasze spotkania – mówi Irena Marzejon. - A gdy nie ma możliwości spotkania się w szkole, widzimy się u mnie w domu, choć jest ciasno, by ćwiczyć tańce na konkursy, to lepsze to, niż brak spotkań.

Wiadomość o wygranej w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego Mistrzowie Agro była dla nich ogromną niespodzianką – nie spodziewały się takiego obrotu spraw.

- W imieniu KGW Rekowo Górne bardzo dziękuję za oddane na nas głosy – mówi Irena Marzejon z KGW Roku 2020 powiatu puckiego. - Zachęcamy do głosowania w kolejnym etapie plebiscytu.

Głosowanie w wojewódzkim finale plebiscytu Dziennika Bałtyckiego Mistrzowie Agro będzie trwało od środy, 4 listopada do wtorku, 17 listopada do godz. 21:00

Żeby zagłosować na KGW w Rekowie Górnym, należy wysłać SMS o treści GDK.205 na numer 72355. Koszt to 2,46 zł z VAT.

Tajemnica Marchewki

Wideo

Dodaj ogłoszenie