Koronawirus: raport z powiatu puckiego. Poniedziałek, 19 października. Jest już 376. chorych. Przychodnia w Leśniewie - kontakt i procedury

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Zdjęcie ilustracyjne / Pixabay
Koronawirus w powiecie puckim: 16 kolejnych osób zakażonych SARS-CoV-2. Raport Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku z 19 października 2020 oraz raport Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pucku z 13 października 2020, ogniska zakażeń w powiecie puckim.

- Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że zakażenie SARS-CoV-2 zostało stwierdzone u 481. osób z terenu województwa pomorskiego - oznajmiła w poniedziałek 19.10.2020 Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku. - 16. kolejnych mieszkańców powiatu puckiego ma koronawirusa.

Niedzielny raport (19.10.2020) informował o 427. nowych, potwierdzonych przypadkach SARS-CoV-2 w woj. pomorskim. W powiecie puckim były to 18 osób.

Poniedziałkowy raport gdańskiego sanepidu (19 października 2020) przyniósł ze sobą wiadomości o kolejnych, potwierdzonych zachorowaniach.

Łącznie na terenie powiatu puckiego zachorowało na COVID-19 już 586. osób!

W tym 10 osób zmarło, 200. wyzdrowiało, pozostali (376) nadal chorują.

Szkoły na Pomorzu, szkoły w powiecie puckim

Państwowi Powiatowi Inspektorzy Sanitarni województwa pomorskiego od dnia 1 września 2020 r. wydali 361 opinii o nauczaniu w trybie zdalnym/hybrydowym. W tym aż 17 szkół z terenu powiatu puckiego przeszło na tę formę edukacji.

- Do organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej województwa pomorskiego wpłynęło łącznie 458 wniosków od dyrektorów szkół, dotyczące zmiany trybu nauczania - informuje WSSE Gdańsk. - Negatywnie rozpatrzono 91 wniosków, 6 wniosków jest w trakcie rozpatrywania.

Aktualnie 194. uczniów i 170. nauczycieli w województwie pomorskim ma potwierdzone zakażenie SARS-CoV-2. W kwarantannie przybywa 5158 uczniów i 459 nauczycieli.

Przychodnia w Leśniewie - kontakt i procedury

U pracownika przychodni w Leśniewie, która należy do Puckiego Centrum Medycznego, potwierdzono pozytywny wynik testu w kierunku SARS-CoV-2.

Zarząd Puckiego Centrum Medycznego jeszcze przed oficjalnym nałożeniem kwarantanny, na pracowników z kontaktu z osobą (wtedy prawdopodobnie) zakażoną podjął działania prewencyjne i odizolował personel, który jest potencjalnie narażony na zakażenie.

- Przychodnia w dalszym ciągu świadczy usługi medyczne w niezmienionym zakresie: teleporady, wizyty osobiste oraz porady recepturowe. Wizyty osobiste ze względów organizacyjnych będą realizowane w Pucku - mówi w imieniu PCM Anna Dzietczyk. - Wprowadziliśmy możliwość składania wniosków recepturowych przez internet poprzez stronę www.puckiecentrum.pl.

Wnioski można również składać w formie wiadomości SMS lub MMS pod numerem telefonu: 510 995 198. Rejestracja Pacjentów pod numerem: 794 480 120.

Powiat pucki - ogniska zakażeń

W województwie pomorskim jest już łącznie 191 ognisk zakażeń wirusem SARS- CoV-2. W powiecie puckim - jak informuje pomorski sanepid - są to:

 • Ognisko związane z imprezami urodzinowymi (uczniowie LO) – 33 przypadki zakażenia w tym 22 uczniów, miasto Gdynia, miasto Sopot, powiat tczewski, powiat pucki, powiat wejherowski.
 • Ognisko związane ze Szpitalem – 13 przypadków zakażenia, w tym 6 pracowników, powiat pucki.
 • Ognisko związane z Przedszkolem – 11 przypadków zakażenia w tym 3 nauczycieli i 5 uczniów, powiat pucki, powiat wejherowski.
 • Ognisko związane ze szkołą – 8 przypadków zakażenia, w tym 5 nauczycieli, powiat pucki.
 • Ognisko związane z zakładem pracy – 15 przypadków zakażenia, w tym 14 pracowników, miasto Gdynia, powiat pucki.
 • Ognisko związane z zakładem pracy w Gdyni – 10 przypadków zakażenia w tym 4 pracowników, powiat tczewski, powiat wejherowski, powiat pucki, miasto Gdynia.
 • Ognisko związane z zakładem pracy – 9 przypadków zakażenia, w tym 3 pracowników, miasto Gdynia, powiat pucki.
 • Ognisko związane z Domem Pomocy Społecznej – 19 przypadków zakażenia, w tym 11 pensjonariuszy i 8 osób z personelu, powiat pucki.
 • Ognisko związane ze szpitalem – 6 przypadków zakażenia, w tym 6 pracowników medycznych, powiat pucki, powiat wejherowski.
 • Ognisko związane ze szkołą – 6 przypadków zakażenia, w tym 3 nauczycieli, 1 uczeń, powiat pucki.
 • Ognisko związane z zakładem pracy - 5 przypadków zakażenia, powiat pucki.

Pucki sanepid przygotował raport we wtorek (13 października 2020), o godz.14:40.

 • 88 osób jest objętych nadzorem epidemiologicznym, a 1990 osób go zakończyło.
 • 789 osób jest poddanych kwarantannie, a 5182 osoby ją już zakończyły.
 • 4231 testów wykonanych na terenie ziemi puckiej wróciło negatywnych, czyli z dobrymi wiadomościami dla pacjentów i potencjalnie chorych.
 • Niestety, wśród osób, które przeszły testy na koronawirusa, aż 443 okazało się chorować na COVID-19.
 • Obecnie na terenie ziemi puckiej z powodu koronawirusa chorują 253 osoby, spośród nich 239 jest w izolacji domowej lub w izolatorium, a stan 14. osób wymagał hospitalizacji.
 • W powiecie puckim mamy 182 ozdrowieńców.
 • 8 osób z powiatu puckiego zmarło po zakażeniu się koronawirusem.

Mieszkańcy powiatu puckiego, którzy zmarli z powodu COVID-19.

Pierwszą ofiarą był 72-letni mężczyzna z gminy Kosakowo, o którego śmierci poinformował pucki sanepid w kwietniu 2020. Drugą ofiarą koronawirusa był starszy mężczyzna. Trzecią - 29-letni mężczyzna, z chorobą przewlekłą - o tym pucki sanepid poinformował 17 sierpnia 2020. 24 września z kolei poinformowano o śmierci kobiety, która zachorowała w Szpitalu w Wejherowie. Zaledwie 5 dni później (29 września) otrzymaliśmy informację o śmierci 84-letniego mężczyzny. 6 października sanepid powiadomił o śmierci 91-letniej kobiety, a zaledwie 4 dni później (10 października) o zgonie 74-letniego mężczyzny. Już 13 października dotarły do nas informacje o śmierci drugiego 84-latka z ziemi puckiej. 15 października WSSE w Gdańsku poinformowała o śmierci 72-letniej kobiety. Zaledwie trzy dni później gdański sanepid poinformował o śmierci 89-letniego mężczyzny.

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie