Koronawirusowe obostrzenia: 234 mandaty. - Bądźmy ostrożni i odpowiedzialni - apelują mundurowi z KPP w Pucku | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Udostępnij:
Policjanci powiatu puckiego każdego dnia prowadzą wzmożone działania, które mają na celu zaniechanie rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz pilnują przestrzegania przepisów sanitarnych. - Bądźmy ostrożni i odpowiedzialni - apelują mundurowi z puckiej komendy.

Obostrzenia związane z czerwoną strefą, która obowiązuje w całym kraju, jednym weszły w krew i ich przestrzegają, innym należy o nich przypominać.

- Funkcjonariusze nadal prowadzą wzmożone działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, a każdy przypadek naruszenia obowiązujących przepisów spotka się z reakcją policji - mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. - W działania zaangażowani są funkcjonariusze z różnych pionów, m.in. prewencji i ruchu drogowego oraz kryminalni.

Policyjnych kontroli należy spodziewać się w sklepach, lokalach gastronomicznych, środkach komunikacji publicznej, na deptakach i w pozostałych miejscach uczęszczanych przez mieszkańców.

- Za niestosowanie się do panujących obostrzeń grozi mandat do 500 złotych - mówi oficer prasowy KPP w Pucku. - W przypadku rażącego łamania przepisów policjanci poinformują o tym sanepid, który może nałożyć karę nawet do 30 tys. zł.

Od momentu, gdy na terenie powiatu puckiego zaczęły obowiązywać zasady czerwonej strefy (10 października 2020), do 23 listopada 2020 (około 6 tygodni) mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Pucku ukarali łącznie mandatami karnymi 234 osoby za nieprzestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. W 23 przypadkach sporządzono wnioski o ukaranie do sądu.

- Najskuteczniejszą metodą walki z pandemią pozostaje dystans społeczny, zasłanianie ust i nosa i częsta dezynfekcja rąk - radzą mundurowi z puckiej komendy. - Zasłanianie ust i nosa pozwala uchronić przed wirusem siebie, ale także innych. W tych trudnych czasach trzeba wykazać się odpowiedzialnością za siebie i innych.

Szczegółowe informacje na temat obowiązujących przepisów znajdują się na stronie internetowej www.gov.pl/web/koronawirus.

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

Q&A z Robertem Kubicą

Wideo

Dodaj ogłoszenie